Fleecová sezóna začíná! Od podzimu do až do konce jara vládnou ve sportovním i casual šatníku fleece mikiny. Kolik jich doma máte?

Fleece pokládám za naprosto revoluční materiál. Co na tom že je čistě syntetický. Svojí hřejivostí předčil veškeré přírodní materiály, včetně vlny. Snad jen přírodní kožešiny mu mohou ve hřejivosti konkurovat, ale v kožichu nebudete ani sportovat, ani sedět na chalupě, kde se ještě nepodařilo pořádně zatopit. Přestože se fleece uplatnil na různých kouscích oblečení, naprostým fenoménem jsou fleece mikiny.

Fleece mikiny – kousek šatníku, který téměř vytlačil svetry!

Svetry, pulovry a teplé roláky – ano, pořád jsou v našem šatníku. Ale fleece mikiny je urputně vytlačují a v mnoha situacích nahrazují.Mikina se jako univerzální kousek šatníku hodí pro běžné nošení, pro sport i pro trávení volného času. Nosí je ženy, muži i děti. Po džínách je dnes fleecová mikina tím nejuniverzálnějším a současně nejoblíbenějším kouskem šatníku. Je odolná, příliš se nešpiní a snadno se pere i suší. Lze ji nosit v mnoha střizích – propínací na zip, nebo jen se zipem u krku, jako vestu nebo upnutější z tenčího mikrofleece. Je to univerzální kousek šatníku do každého počasí. Fleece je lehký a prodyšný materiál, jaký nemá konkurenci.

Pánská fleece mikina ze sortimentu Xfer.cz.

Pánská fleece mikina ze sortimentu Xfer.cz.

Pánské fleecové mikiny i dámské fleecové mikiny ve všech žádaných střizích a mnoha pestrých i oblíbených univerzálních barvách nabízí e-shop Xfer.cz. V sortimentu nechybí žádná velikost a dokonce ani dětské fleecové mikiny. Fleece mikiny si vyberete i podle gramáže materiálu, tedy podle toho, jestli jsou z tlustšího (fleece 290-300 g), nebo tenčího fleecu fleece 150-280 g) fleece.

Dámská fleece mikina ze sortimentu Xfer.cz.

Dámská fleece mikina ze sortimentu Xfer.cz.

Fleecové mikiny ve všech barvách

V obchodě často narazíte na fleece mikinu, která se vám líbí střihem, ale nesedne vám barva nebo velikost. Barvy se bohužel u konkrétního střihu omezí na jednu nebo dvě. Zcela jiný přístup má e-shop Xfer. Jednotlivé střihy fleece mikin pořídíte ve všemožných barvách. Takže zákazníci si obvykle svůj oblíbený střih mikiny pořídí hned v barvách několika.

Dámská a pánská fleece mikina ze sortimentu Xfer.cz. Tyto modely jsou z tenčí varianty materiálu, tzv. mikrofleece.

Dámská a pánská fleece mikina ze sortimentu Xfer.cz. Tyto modely jsou z tenčí varianty materiálu, tzv. mikrofleece.

Začíná podzim a tedy i sezóna fleecového materiálu. Ta skončí až za třičtvrtě roku, když nastoupí horké letní dny, kdy už přece jen raději než fleecovou mikinu oblečeme kraťasy, top a plavky. Nyní však je čas, kdy si tyto „plyšáky pro dospělé“ musíte i vy doplnit do svého šatníku.

V sortimentu Xfer.cz nechybí ani fleece mikiny dalších střihů, včetně fleecových vest pro ženy i muže.

V sortimentu Xfer.cz nechybí ani fleece mikiny dalších střihů, včetně fleecových vest pro ženy i muže.

Zdroj obrázků: FL, Xfer.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail