Druhý ročník akce Festivalu světla SIGNAL 2014 také o víkendu, 18. a 19. října 2014 rozzáří Prahu. Přijďte si užít světelné umění!

Už od čtvrtku Praha každý večer ožívá světelným uměním a nebude tomu jinak ani o víkendu, 18. a 19. října 2014. V Praze totiž probíhá již podruhé festival světla SIGNAL 2014. Návštěvníky do ulic láká na více než 20 světelných instalací, 4 velkoformátové videomappingy a bohatý doprovodný program.Organizátoři festivalu světla SIGNAL 2014 očekávají, že se počet návštěvníků do konce víkendu vyšplhá ještě výše než loni a dosáhne k hranici 350 000 lidí.  Světelná umělecká díla budou v ulicích, na náměstích, v parcích, na mostech či přímo ve Vltavě. Poslední odtajněná světelná instalace s názvem DUO bude dokonce svítit z Hradčanského náměstí přímo do nebe. Svá díla pro festival připravuje 11 zahraničních umělců z celého světa, ale také čeští výtvarníci Petr Nikl, David Černý, mladá umělkyně Gabriela Prochazka či designér Jaroslav Bejvl ml.

Festival světla SIGNAL 2014 rozzáří i o víkendu Prahu světelným uměním.

Festival světla SIGNAL 2014 rozzáří i o víkendu Prahu světelným uměním.

Podzimním festivalem světla SIGNAL vyvrcholí celoroční regionální projekt agentury CzechTourism CZECH THE LIGHT. Festival bude slavnostně zahájen na Staroměstském náměstí, a to spuštěním prvního videomappingu na palác Kinských ve čtvrtek 16. října v 19 hodin.Festival je i letos zdarma.

Festival SIGNAL je při druhém ročníku konání teprve na začátku své existence, ale již v loňské premiéře s čtvrtmilionovou návštěvností dokázal rozvířit vody kulturního dění v České republice a upravit evropskou mapu významných kulturních událostí. Letos přinášíme do metropole nové umělce a nová světelná umělecká díla. Lidé během čtyř večerů mohou zhlédnout fascinující videomappingy,  sáhnout si na duhu na Ovocném trhu, přeměnit zvuk na světlo u Karlova mostu, zavěsit si ověs s přáním do instalace u Rudolfína či proplout festivalem na lodi po Vltavě. Těším se na ten signálový ruch v ulicích,“ komentuje festival SIGNAL ředitel Martin Pošta.

Festival světla SIGNAL

Koho Festival světla SIGNAL 2014 přivítá?

Pražský festival světla SIGNAL probíhá za účasti významných uměleckých osobnosti – přijeli např. videomappingoví mágové z Austrálie, kteří rozsvítili i slavnou budovu opery v Sydney, The Electric Canvas, nebo americká umělkyně Jen Lewin se svou interaktivní instalací The Pool. V Zítkových sadech ožije světelná hra 256 heliem a žárovkami plněných balónků, které budou tančit v rytmech reprodukované hudby. Český umělec Richard Loskot zase návštěvníkům dovolí pozorovat duhu z blízkosti na dotek. Jeho dílo Velké spektrum totiž rozkládá světelný paprsek na škálu duhových barev. Ve Vltavě pod Alšovo nábřežím se bude ve vodě vznášet vodní živočich Kraken od české umělkyně Gabriely Prochazky. A na Karlovo mostě světlem ožije socha sv. Kajetána využitím speciální techniky mapování obrazu v podání umělců Jana Nálepy a F/FRM.

Instalace DUO bude v rámci Festivalu světla SIGNAL 2014 svítit z Hradčanského náměstí do nebe

„Světelnou instalací DUO bychom rádi vyjádřili, že SIGNAL festival, je již podruhé věnován vztahu lidí a města. Je to zároveň pocta všem, kdo festival pomáhají realizovat. Tvůrcům, spolupracujícím institucím a dalším subjektům. Duo světel, které míří z Hradčanského náměstí přímo a rovně do noční oblohy, ukazuje a potvrzuje, že město a jeho lidé jsou jedním a nerozlučným celkem,“  vysvětluje programový ředitel festivalu Pavel Sedlák.

Festival světla SIGNAL 2014 nabídne unikátní vizuální zážitky.

Festival světla SIGNAL 2014 nabídne unikátní vizuální zážitky.

Pořiďte si průvodce Festivalem světla SIGNAL 2014!

Festival světla SIGNAL 2014 letos nabídne uceleného průvodce, festivalovou brožuru, díky které návštěvníkům neunikne nic důležitého z programu. Ke stažení je také aplikace, která obsahuje mapu světelných instalací, informace o uměleckých dílech a jejich autorech a také například tři doporučené trasy: pro rodiny s dětmi, trasa po interaktivních instalacích a trasa vedoucí po nábřeží Vltavy.

Zdroj obrázků: Festival světla SIGNAL

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail