Nejspíš byste to do estetické medicíny neřekly. Víte, že dokáže pomáhat i více než jen tím, že ženám zvedá sebevědomí? Estetická dermatologie nabízí mnohem více.

Zákroky plastického chirurga a estetickou medicínu máme většinou spojeny pouze s uspokojováním touhy po lepším a dokonalejším vzhledu. Jenomže estetická dermatologie umí mnohem více. Nám ženám dokáže být nápomocna při léčbě stresové inkontinence, vaginální ochablosti, při odstraňování genitálních bradavic ale i genitálního oparu.

Estetická dermatologie umí vyřešit řadu ženských problémů v intimní oblasti. Neinvazivně a bezbolestně.

Estetická dermatologie umí vyřešit řadu ženských problémů v intimní oblasti. Neinvazivně a bezbolestně.

Cesta, jak neskončit kvůli inkontinenci s plenou, existuje

Reklamy na nás ženy prozradily už kde co. Mimo jiné i to, že si prostě občas „cvrnkneme“ do kalhotek. Věc „o které se nemluví“ je teď veřejně známa. Upřímně, nevadí. Ženy, které dříve tento svůj problém ze studu tajily mnohdy i před svým lékařem, teď hledají řešení. A ono naštěstí existuje, zejména, když se jedná o stresovou inkontinenci. Nabízí jej jeden ze zákroků spadajících pod estetickou dermatologii. Léčba stresové inkontinence je možná pomocí laseru Fraxis Gynolaser.

Stresová inkontinence: příznaky, příčiny a léčba

Stresová inkontinence je problémem, který se vyskytuje převážně u žen. K úniku malého množství moče dochází když kýchneme, zasmějeme se, při fyzické námaze – třeba při zvednutí těžšího břemena. Správné fungování naší močové trubice je závislé na dobré podpoře našim pánevním svalstvem. Pokud dojde k jeho ochabnutí, mohou se objevit právě problémy s inkontinencí.

Příčiny stresové inkontinence jsou různé. Obecně k ni můžeme mít vrozené dispozice. Velice často se objevuje ve starším věku, kdy je příčinou nedostatek estrogenu v menopauze. Bývá též následkem poklesu pánevního dna. Příčinou bývá těhotenství i vaginální porod. Kromě toho je stresová inkontinence i důsledkem obezity, kouření, chronického kašle, či dlouhotrvající fyzické námahy.

Jako léčba, ale i prevence stresové inkontinence, se doporučují tzv. cviky pánevního dna, neboli Kegelovy cviky. Avšak při středně silné stresové inkontinenci už nejsou dostačující a hlavně zlepšení se nedostaví dostatečně rychle. Léčba stresové inkontinence pomocí Fraxis Gynolaser má mnohem rychlejší výsledek. Jde přitom o ambulantní zákrok, který se dokonce dělá bez nutnosti anestezie a rekonvalescence. Už zhruba týden po zákroku se objevují nepřehlédnutelné známky zlepšení. Samotný zákrok se opakuje dvakrát v rozmezí 4 až 8 týdnů. Cena zákroku celkem za obě ošetření je 10 000 Kč. Více zde >>

Názorné ošetření Fraxis Gynolaserem ve vaginální oblasti. (Zdroj: Skin Care Liberec)

Názorné ošetření Fraxis Gynolaserem ve vaginální oblasti. (Zdroj: Skin Care Liberec)

Sexuální život může mít plnou kvalitu i po menopauze či vaginálním porodu

I naše vagína stárne. Přispívají tomu hormonální změny po menopauze, ale i procesy související s těhotenstvím a především s vaginálním porodem. Lze s tím něco dělat? Určitě! Estetická dermatologie má nástroje, které nám s problémy s vaginálním stárnutím umí pomoci. a to i s těmi zdravotními.

Vaginální ochablost

Vaginální rejuvenace, odborný název pro léčbu vaginální ochablosti, je širší problém, se kterým souvisí již zmiňovaný únik moči (inkontinence), ale i problémy s nekvalitním pohlavním stykem, či opakující se poševní záněty. Nejčastěji se objevuje v menopauze a následkem vaginálního porodu. Vaginální ochablostí trpí až 20 % žen. Způsobuje ji snížená elasticita tkáně ve vaginální oblasti, ke které dochází z důvodu ubývání kolagenu a ochabování svalů.

Vaginální atrofie

Zhruba pět let po menopauze se objevuje u více než 60 % žen vaginální atrofie. Pohlavní styk se stává bolestivým a často po něm dochází ke krvácení, snižuje se vaginální sekrece, objevuje se potřeba častěji močit.

Vaginální ochablost a atrofie: léčba

V případě vaginální ochablosti gynekologové ženám obvykle doporučují vaginoplastiku. Jde však o invazivní zákrok v plné anestesii s dlouhou rekonvalescencí a řadou přidružených rizik. Vaginální atrofie se řeší estrogenovou terapií. Ta zas není trvalá. Oba problémy však lze opět řešit Fraxis Gynolaserem. Jak už jsem zmínila, je to neinvazivní zákrok bez nutnosti anestezie a bez následné rekonvalescence. Bezbolestný zákrok trvá maximálně 30 minut. Estetická dermatologie má tedy opět řešení.

Laser při zákroku ošetřuje celou vaginální tkáň a to od děložního čípku až po poševní vchod. Tkáň se prohřívá a dochází k odstranění její vrchní části. Teplem dojde ke stimulaci tvorby kolagenu. Po zákroku se vyrovná rovněž PH a sníží se riziko vaginálních zánětů. Zlepší se vaginální sekrece a zpevní se tkáň v pochvě. Kvalita pohlavního stylu se výrazně zlepší. Odstraní se i jeho bolestivost. Cenu zákroku jsem již zmínila, jde o 10 000 Kč za zákrok, který zahrnuje dvě ošetření laserem po 4 až 8 týdnech. Více zde >>

Laser umí pomoci i v případě, že se nakazíte genitálními bradavicemi v anogenitální oblasti

Genitální bradavice jsou jedním z následků nákazy lidským papilomavirem, neboli HPV. Jde o nemoc přenosnou obvykle pohlavním stykem a proto se považuje za pohlavní nemoc. I proto ji máme opět tendence tabuizovat. Přitom s HPV se většinou v první třetině svého života setká až 90 % z nás. Obvykle několik měsíců po nákaze virem HPV se v anogenitální oblasti mohou objevit genitální bradavice. Říká se jim rovněž venerické bradavice nebo kondylomy. Objevují se asi u 10 % lidí nakažených HPV a jde o nezhoubné útvary. Kondylomy výrazně limitují sexuální aktivitu a rozhodně je nutné jejich odstranit. Jinak jsme jako ženy téměř vyřazené ze sexuálního života.

Genitální bradavice: léčba

K odstranění genitálních bradavic, ale i dalších výrůstku, je velice vhodné použít frakční CO2 laser. Tento zákrok je bezbolestný a provádí se ambulantně při lokálním znecitlivění. Díky odstranění kondylomat se eliminuje možnost opětovného rozsevu bradavic. Pokud odstraněny nejsou, mohou se dále šířit a znovuobjevovat. Po ošetření laserem vznikají pouze drobounké a rychle se hojící jizvičky.

Cena za odstranění genitálních bradavic se různí podle velikost ošetřované oblasti. Obvykle se za první zákrok platí 1500 Kč, za další 800 Kč. Cena je včetně lokální anestesie. Frakčním CO2 laserem lze odstranit  i jiné kožní výrůstky v genitální oblasti. Cena je od 550 Kč za výrůstek. Více zde >>

Přítomnost HPV viru v našem těle je doslova jako časovaná bomba. Způsobuje například genitální bradavice.

Přítomnost HPV viru v našem těle je doslova jako časovaná bomba. Způsobuje například genitální bradavice.

Trápí vás genitální opar? Trvale se jej nezbavíte, ale urychlení léčby existuje

Opar v genitální oblasti je dalším pohlavním onemocněním, které už zdaleka není ojedinělé. Jde o onemocnění, které se vrací a jenom v Evropě genitálními opary trpí zhruba 140 milionů lidí. Celosvětově pak kolem 417 milionů lidí. Jde o jeden z typů herpetických virů. Ty se dnes pořád nedají léčit, pouze se zmírňují následky nákazy, které bývají velice bolestivé a mohou mít i velice závažný průběh, například v podobě zánětu mozkových blan.

Genitální opar je velice bolestivá záležitost, která se léčí i několik týdnů. U některých jedinců se pak může vracet na stejném místě i několikrát ročně. V období výskytu mokvajících puchýřků je genitální herpes velice nakažlivý a nakažený by se měl rozhodně zdržet sexu. Jednak z důvodu vysokého rizika nákazy, jednak z důvodu skutečně velké bolestivosti genitálií v postižené oblasti.

Genitální opar: léčba

Trvalá léčba genitálního oparu neexistuje, avšak estetická dermatologie dokáže pomoci zmírnit bolestivost a urychlit léčbu akutního výsevu genitálního oparu.Ta z nás, která zažívá dennodenně bolest při každém kroku, při každém doteku kalhotek v postižené oblasti, tuto pomoc určitě uvítá. Ošetření se realizuje biostimulačním laserem. Je zcela bezbolestné. Opakovat by se mělo denně po dobu zhruba 10 dnů. Cena za jedno ošetření je 50 Kč. Více zde >>

Estetická dermatologie odtabuizovává problémy v ženské genitální oblasti

Je skvělé, že se problémy v urogenitální a genitální oblasti žen odtabuizovávají, a že se veřejně mluví o možnostech řešení těchto problémů. Většina z nich je bolestivá, často nás zcela vyloučí z pohlavního života a ve velké míře se podepíše i na naší psychice. Problémy bývají často i příčinou různých partnerských rozkolů. Přitom trpíme zbytečně. Řešení nabízí už nejen invazivní medicína, ale i šetrné zákroky estetické dermatologie.

Zdroj informací: https://www.skincareliberec.cz/

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail