Topíte dřevem? Zkuste to bez zdlouhavých příprav dřeva na zimu – začněte na topení používat ekologické a praktické dřevěné brikety v akci.

Topení dřevem je skutečně pracná záležitost. Není to jako cvaknout vypínačem elektrického přímotopu nebo zapnout plynový kotel a zahájit topnou sezónu. Na topení 100% připravené dřevo je drahé a tak si většina lidí dřevo chystá. Ať už od samotěžby, nebo od fáze naštípání a vysušení metrové kulatiny. Často se pro topení využívají také odkorky z pil. Ani jejich příprava pro topení však není snadná a rychlá. Většinou upřednostňujeme takový zdroj dřeva, který máme nejblíž, protože nejdražší je na všem především doprava. Příprava dřeva na topení je velice náročná a vyžaduje i plánování. Dřevo je nutné chystat s předstihem a jeho přirozené sušení probíhá na suchém místě dva až tři roky. Naproti tomu topení dřevěnými briketami je bezpracné a nenese sebou ani nutnost dlouhodobého plánování. Dřevěné brikety snadno koupíte už v topné sezóně, nebo před ní a nejvýhodnějším je koupit dřevěné brikety v akci. Jediné, co pak brikety potřebují, je uskladnění v suchém prostředí. I když pořád se může jednat o studené skladování pod přístřeškem, kam vám nezateče voda nebo kam se nedostane sníh.

Dřevěné brikety v akci vám umožní levné topení bez zdlouhavých příprav dřeva na topení i bez dlouhodobého plánování. Společnost OPTIMTOP nabízí dodávku dřevěných briket s dopravou zdarma už od jedné palety a to po celé české republice.

Dřevěné brikety v akci vám umožní levné topení bez zdlouhavých příprav dřeva na topení i bez dlouhodobého plánování. Společnost OPTIMTOP nabízí dodávku dřevěných briket s dopravou zdarma už od jedné palety a to po celé české republice.

Dřevěné brikety – topení pro ty, kteří myslí ekologicky a ekonomicky

Topení dřevěnými briketami je ekologické. Brikety se vyrábí především z dřevného odpadu, někdy z papíru, a mnohé nejspíš překvapí, že přestože dřevěné piliny, hobliny nebo kousky kůry či papíru, které jsou součástí jednotlivých typů briket, nejsou spojovány pomocí žádného chemického pojiva. Masa dřevné hmoty v dřevěné briketě drží pouze díky tlaku, pod kterým byla lisována. Brikety nedýmí, lisují se z kvalitních suchých pilin a neobsahují žádné škodlivé složky. Spalováním vzniklý popel z briket je ideálním hnojivem na zahrádku a to zejména k rostlinám, které mají rády vápník a upřednostňují vysoký přísun draslíku. Pro hnojení kyselomilných není popel vhodným.

Dřevěné brikety se hodí pro topení v krbech, kamnech i v kotlech. Vynikají nízkou prašností a to při přitápění, tak i následně po shoření. Produkce popela je totiž až překvapivě nízká a to i u kamen s ne příliš ideálními spalovacími vlastnostmi. V kombinaci s kvalitními kamny s třífázovým spalováním se dosáhnou samozřejmě ještě lepší výsledky.

Dřevěné brikety se dodávají v různých specifických tvarech a z různých směsí. Některé se hodí na noční topení nebo třeba k uzení.

Dřevěné brikety se dodávají v různých specifických tvarech a z různých směsí. Některé se hodí na noční topení nebo třeba k uzení.

Dřevěné brikety v akci

Nejvýhodnější je samozřejmě nakoupit dřevěné brikety v akci a zajistit si tak nižší náklady na topení. Společnost OPTIMTOP zajišťuje dodávky briket po celé České republice s velice zajímavou cenou samotných dřevěných briket i dopravy. Na webových stránkách Briketydrevene.cz najdete ceník briket i dovozu přímo do vašeho města či obce, včetně množstevních slev při nákupu většího množství paletovaných briket. Brikety na topení jsou dodávány vždy v igelitových balíčcích, které suché dřevěné brikety vhodné k okamžitému topení chrání před vzdušnou vlhkostí.

Dřevěné brikety mají vysokou výhřevnost, kterou stanovuje a hlídá norma. Pohybuje se v rozmezí 16,7 až 18 MJ/kg. OPTIMTOP nabízí různé druhy a typy dřevěných briket – klasické čtverhranné, válcové i válcové s dírou, s dřevěných pilin, tzv. noční kůrové, papírové i směsové z různých druhů dřeva a papíru. V nabídce najdete i bukové dřevěné brikety, které lze směle využít i při domácím uzení nejvyšší kvality a to bez náročného shánění suchého bukového dřeva. OPTIMTOP nabízí dodávku dřevěných briket s dopravou zdarma už od jedné palety a to po celé české republice.

Zdroj obrázků: Shutterstock, Briketydrevene.cz, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail