Domy na klíč jsou oblíbeným způsobem, jak získat rychle kvalitní bydlení. Bydlet lze obvykle již do čtyř měsíců. Ceny přitom nemusí být nijak vysoké.

Stavět dům svépomoci se dnes nevyplatí a téměř nikdo se už do těchto „experimentů“ ani nepouští. K čem taky. Než shánět řemeslníky na řadu odborných prací, je mnohem snazší a i výrazně levnější, nechat si postavit dům na klíč. Co je k tomu zapotřebí? Máte-li pozemek, potřebujete už jen vyřešit financování stavby: z úspor, stavebního spoření nebo hypotečního úvěru. O zbytek se postará firma, která se na domy na klíč specializuje

Dům na klíč levně? Ano, jde to!

Řada lidí žije v představě, že stavba domů na klíč je drahou záležitostí. Není to tak. Dům na klíč levně postavit lze. Samozřejmě vždy závisí na velikosti stavby, výbavě, kterou pro dům volíme, na materiálech a jiných dílčích specifikách stavby. Částečně i na tom, kde se dům na klíč staví. Protože velká města mají přece jen dražší pracovní sílu.

Za kolik lze tedy levné domy na klíč postavit? U dispozice 3+kk a užitné plochy od 55 do 60 m² se cena pohybuje často pod 1,5 milionu. V ceně samozřejmě není zahrnuta cena pozemku. Obsahuje ale projekt, základní desku, výstavbu rodinného domu vč. interiérových prací. Cena neobsahuje vybavení, tedy ani kuchyňskou linku. Tu ale řada zadavatelů stavby ani nežádá. Velice často si přináší vlastní ze svého původního bydliště.

Domy na klíč mohou být i v luxusních variantách

Zatímco pro mladý pár, rodinu s jedním dítětem, nebo pro důchodce, kteří se rozhodnu přestěhovat z města do domečku poblíž přírody, bude plošná výměra obytné plochy do 60 m² a standardní vybavení dostačující, řada zákazníků je náročnější. Ani v tomto případě ale nemusíte řešit projekt a stavbu komplikovaně. Moderní rodinné domy na klíč umí nabídnout i vyšší míru luxusu. Velkorysé domy na klíč s luxusní výbavou navíc dokážou v ceně hravě konkurovat drahým bytům o stejné rozloze v drahých městech – třeba v Praze.

Právě drahé pražské byty „ženou“ lidi do levnějších domků na klíč v přijatelné dojezdové vzdálenosti

Mnoho lidí bydlí v čím dál tím více prodražených pražských pronájmech. Na vlastní byt díky vysoké ceně bytů nedosáhnou ani díky hypotéce. Řešením pak jsou domy na klíč v dobré dojezdové vzdálenosti, nebo byt v některém z okolních městeček. Hitem jsou Benešov, Kladno, Slaný nebo Beroun. Třeba město Kladno byty na prodej umí nabídnou mnohdy až o polovinu levněji než Praha. O malinko dražší jsou byty v Berouně.

Samozřejmě čím dál od Prahy a velkým měst, tím výhodnější jsou nemovitosti, byty i domy na prodej. Podívejte se třeba na sekce realitních portálů, jakou je reality na prodej Česká Třebová. Zde jsou ceny bytů ve srovnání s Kladnem ještě o polovinu levnější. Pravda, do Prahy už je to daleko. Stejně tak jako do Brna. Ale krásné bydlení pro rodinu zde získáte mnohem levněji.

Zdroj obrázků: Pixabay, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail