Jak vybrat nejlepší granule pro psa a kočku? Máme pro vás rady nejen jakým krmivem, ale i jak často psy a kočky krmit.

Jakmile si domů pořídíme zvíře, přibude nám rovněž nový strávník. Předpokládám, že nikomu už dnes není třeba vysvětlovat, že lidské jídlo není pro domácí mazlíky vhodné a tudíž to není strávník přímo k našemu stolu. O to víc ale musíme zapřemýšlet, co náš pes nebo kočka, protože právě o nich se teď chci bavit, potřebuje za vhodné krmivo. Zejména, pokud si domů pořizujete zvířat více, nebo třeba většího psa, rychle pochopíte, že různá minibalení konzerviček či kapsiček by váš rodinný rozpočet rychle zruinovaly. Navíc hezký obal ani reklama v televizi není zárukou toho, že jde skutečně o vhodné krmivo, či už pro psa nebo pro kočku. Obecně konzervované krmivo není tím pravým – víme to i z naší lidské stravy. Když se tedy v tuto chvíli nebudeme zabývat krmením BARF, čili krmením syrovou stravou, zůstanou nám jako nejvhodnější krmivo granule. Jenomže jak vybrat nejlepší granule pro psa a kočku, když jich je na trhu tolik? Není to žádná věda, když zapojíme zdravý rozum a dáme na dobrá doporučení. Pojďte si tedy odpovědět na několik „jak“ kolem krmení psů a koček.

Hledáte nejlepší granule pro psa a kočku? Nakupujte krmení pro zvířata na MujMazlik.cz.

Hledáte nejlepší granule pro psa a kočku? Nakupujte krmení pro zvířata na MujMazlik.cz.

Jak vybrat nejlepší granule pro psa

Na tom, čím psa krmíme, skutečně záleží. A nejen tehdy, když máte doma chovný exemplář, se kterým chcete sklízet úspěchy po různých výstavách. Kvalitní krmení pro psy ovlivňuje zdravý psa nejen okamžitě, ale i dlouhodobě. Šetření se nevyplácí, protože se nám vrátí v náročnější zdravotní péči o psa. A ta levná skutečně není. Navíc, i když se kvalitní granule pro psy mohou zdát na první pohled drahé, zpravidla jsou výživově i kaloricky o tolik hodnotnější, že jich psovi v dávce dáváte mnohem méně. Pejskové po kvalitních granulích chodí méně často na záchod, jejich výkaly jsou mnohem menšího objemu i méně zapáchají. Nekvalitní strava se u psa často pozná právě podle stolice. Je jí velké množství a dost často se stává, že z pejska vyjde v podstatě vše co sežral, pouze ve změněné konzistenci – jakoby jste granule pouze namočily do vody. Takže takovými granulemi rozhodně nekrmte! Jak vybírat kvalitní granule psí granule? Zásad, na co při výběr dbát a jak vybrat nejlepší granule, je několik.

Granule pro psy koupíte v e-shopu MujMazlik.cz.

Granule pro psy koupíte v e-shopu MujMazlik.cz.

  1. Rozlišujte věk i velikost psa. Některé značky nabízí různé granule pro různý věk psa, jiné naopak jenom mění dávkování. Obojí je správné. Jen je důležité dodržet pokyny výrobce.
  2. Dodržujte pravidelnost při krmení a to nejlépe na hodinu přesně. A jak často krmit psa? U štěňat třikrát denně, u dospělých psů stačí jednou – ráno nebo večer. I když u některých plemen se doporučuje krmení dvakrát denně. Nejlépe vám poradí váš veterinář.
  3. Kvalitní psí granule musí obsahovat vysoký podíl masa a dalších živočišných bílkovin.
  4. Hledejte granule bez obilovin. Ty nejsou pro psa přirozené. Rostlinný podíl by měla v granulích zastávat zelenina, ovoce, semena, byliny případně mořské řasy.
  5. Snažte se vybírat krmiva bez konzervantů, umělých barviv a upravovaná při nízkých teplotách, nejlépe do 90 stupňů.

Jak vybrat nejlepší granule pro kočku

Kočky bývají pokud jde o granule mnohem problematičtější než psy. Mnohem hůř je převychováte na jinou značku. Kočka sama kvalitu nepozná – nedělejte si iluze. Nejspíš budete muset prostě přejít k přísné převýchově a nepovolit. I proto je nejlepší, zejména pokud máte kočku od kotěte, hned od začátku kočku zvykat na ty nejlepší granule V průběhu života kočky pak kvalitní značku měnit nemusíte. Krmivo je vhodné měnit pouze tehdy, pokud potřebujeme krmivem zlepšit některý zdravotní problém kočky. Ale s kvalitním krmivem je větší jistota, že vaše kočka žádné zdravotní obtíže mít nebude.

Granule pro kočky koupíte v e-shopu MujMazlik.cz.

Granule pro kočky koupíte v e-shopu MujMazlik.cz.

Každá kočka miluje konzervy. Jenomže obvykle to končí vážnými problémy se zuby a zánětem dásní u koček. I když se tedy rozhodnete kočku rozmazlovat konzervičkami, rozhodně by to nemělo být jediné jídlo, které kočka dostává. Naopak, základ by měla být kvalitní krmiva pro kočky v podobě granulí s vysokým podílem masa a dle možností bez obilovin a jiného pro kočky nepřirozeného balastu. Tento typ krmení poskytne kočce zdravý životní styl a vám svobodu. Protože od kočky nebo i celého „kočičince“ lze pak směle odjet i na pár dnů. Granule se v misce nezkazí a kočce stačí nechat dostatek suchého krmiva a vody. Brát totiž na dovolenou psa – prosím. Kočce by se to ale rozhodně nelíbilo.

Jak často krmit kočku

Kočku naučíte na přesný čas krmení stejně jako psa. Lze jí tedy naučit na krmení dvakrát denně, ráno a večer. U koťat, březích a kojících koček, přidejte ještě jedno krmení v období oběda. Kočky lze ale naučit na krmení i tím způsobem, že mají misku plnou granulí pořád. Ve většině případů nedochází k tomu, že by se kočka přejídala a tloustla. Pokud ano, zkuste kvalitní granule pro obézní kočky. Mnozí z nás přece jen střídají krmení konzervami a suchým krmením. V tom případě je vhodné kočku naučit, že ráno a večer dostane menší díl konzervované stravy a během celého dne má k dispozici kvalitní granule. Pozor ale, mokrá strava musí být skutečně v menším množství, než je doporučená denní dávka. Hlavním krmením by měly pořád zůstávat superprémiové granule. Další nápady a doporučení na téma, čím a jak často krmit kočku, najdete v magazínu Infopes.cz.

Zdroj obrázků: FL, MujMazlik.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail