Stále větší oblíbenost královského nápoje – vína, a stejně tak rostoucí kultura jeho pití, povýšila domácí vinotéky na naprostou nezbytnost domácnosti.

Z nás Čechů se čím dál víc stávají znalci dobrého vína. Problém je, že víno potřebuje správnou péči. Pro jeho chuť je důležitá nejen odrůda vína, ale i jeho teplota a další podmínky, při kterých je skladováno. I laik zná základní, velice zjednodušenou poučku, že zatímco bílé víno se má podávat vychlazené, pro červené víno je optimální pokojová teplota. Jenomže to zdaleka není přesné. Přesnou teplotu vína nám zajistí pouze správná vinotéka.

Domácí vinotéky dají každému vínu tu správnou teplotu

Domácí vinotéky dají každému vínu tu správnou teplotu

Domácí vinotéky dají každému vínu tu správnou teplotu

Ne každý má u domu či v domě sklípek se správnou teplotou na skladování vína. A ani chladný sklep výhrou být nemusí. Teplota nebude přesně odpovídat potřebám vína, sklepy jsou často vlhké, ničí etikety, v horším případě mohou přenášet na korek a viněty plísně. Do moderní domácnosti proto vedle ledničky, mrazničky a myčky na nádobí patří i kvalitní vinotéka. Domácí vinotéky je možné umístit přímo v kuchyni, jako součást kuchyňské linky, anebo pro ně najít jiné vhodné místo v bytě. Mohou se stát součásti předsíně nebo obývací stěny. Podobně jako jiné kuchyňské spotřebiče je možné vinotéku pořídit jako samostatně stojící nebo vestavěnou.

Jak si správně vybrat domácí vinotéku?

Domácí vinotéka má však další vlastnost, na kterou se třeba zaměřit při jejím výběru. Existují totiž jednozónové vinotéky nebo vícezónové vinotéky. Pokud má vinotéka zón více, obvykle jsou to dvě zóny. Každá zóna pak umožňuje nastavit jinou teplotu chlazení pro danou zónu. Takže snadno tak nastavíte vhodnou teplotu pro červené nebo bílé víno. Pokud si ale potrpíte na skutečně přesném chlazení pro každou odrůdu vína, lze si vybrat třeba i šestizónové řešení domácí vinotéky. To nabízí například značka Liebherr.

Každé víno potřebuje jinou teplotu. Řešením jsou domácí vinotéky.

Každé víno potřebuje jinou teplotu. Řešením jsou domácí vinotéky.

Skvělý sortiment domácích vinoték nabízí e-shop společnosti specSHOP s.r.o.Domacivinoteky.cz. Koupíte zde nejžádanější a nejkvalitnější značky – vinotéky Dunavox, Liebherr, Humibox, Karma, Philco nebo Guzzanti. Vinotéku si snadno vyberete podle počtu zón – rychle si vylistujete, jestli máte zájem o jednozónovu, dvouzónovou nebo vícezónovou domácí vinotéku. Stejně tak jestli hledáte vestavěné, volně stojící nebo univerzální řešení. Případně podle typu chlazení – klasické kompresorové, nebo termočlánkové, jenž je určeno pro menší vinotéky. Ty jsou velice tiché, nebudou vás rušit ani při sledování televize, a tak se hodí třeba do obývacího pokoje nebo všude tam, kde by kompresorová vinotéka působila rušivě.

E-shop Domacivinoteky.cz se věnuje pouze prodeji nejkvalitnějších vinoték předních značek. Firma provádí vlastní testování vinoték a nabízí kvalitní servis při nákupu i po něm.

Zdroj obrázků: FL, Domacivinoteky.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail