Svatba, na kterou není pozván skutečně dobrý svatební fotograf, nemůže být nikdy dokonalá. Šetřit právě tady se skutečně nevyplatí.

I v Česku už naštěstí upouštíme od zvyku, kdy „někdo z rodiny na svatbě něco nějak nafotí“. Kvalitní svatební fotograf je totiž pro svatbu stejně důležitý, jako výběr svatebních šatů nebo účesů. K čemu investovat do „parády“, když nám na ní nezůstane dostatečně kvalitní památka? A mezi svatební fotkou a dobrou svatební fotografií je skutečně obrovský rozdíl. Profesionální svatební fotograf nenechává nic na náhodě. Focení svatby vždy předchází předsvatební schůzka, kde se domluví podrobnosti o tom, co mají svatebčané zájem vyfotit, v jakém stylu a na co se při focení nesmí zapomenout. Rozhodně nepropadněte šetření a nevyškrtněte fotografa z rozpočtu na svatbu jen proto, že si řeknete, že i tak budete mít celou svatbu natočenou na videu. Rozhodně zážitek z videa není nikdy tak procítěný, jako z fotografií – a je jedno, jestli jde o stylizované fotografie ženicha a nevěsty, hromadné focení svatebčanů či momentky ze svatebního obřadu a hostiny.

Dobrý svatební fotograf udělá z jednoho dne „D“ celoživotní vzpomínku!Dobrý svatební fotograf udělá z jednoho dne „D“ celoživotní vzpomínku!

Kolik stojí dobrý svatební fotograf?

Příprava pro fotografování svatby, focení samotné svatby i následná úprava fotografií, je časově velice náročná a je proto zapotřebí také počítat s vyššími náklady na svatebního fotografa. Ceny se sice liší, ale dobrý svatební fotograf má obvykle ceník rozdělen do několika typů balíčků podle toho, jak kompletní fotoslužby si svatebčané objednají. Nejlevnější balíček obvykle zahrnuje focení pouze během samotného obřadu a cena bývá od 2000 do 3500 Kč. Pokud svatebčané vyžadují focení příprav na obřad, obřadu a také stylizované fotografie ženicha s nevěstou a svatebčanů, bývají ceny balíčků za cenu zhruba kolem 5000 Kč. Cena vzroste nejvíce, pokud se k focení přidá také časově náročné focení svatební hostiny. Při focení její hlavní části se ceny svatebních fotografů pohybují nad 7000 Kč, pokud mají novomanželé zájem o nafocení skutečně celé svatby, od příprav až po poslední minuty svatební hostiny, začínají ceny na 10 000 Kč.

Dobrý svatební fotograf udělá z jednoho dne „D“ celoživotní vzpomínku! Dobrý svatební fotograf udělá z jednoho dne „D“ celoživotní vzpomínku! Dobrý svatební fotograf udělá z jednoho dne „D“ celoživotní vzpomínku!

Zdá se vám to příliš? Věřte, že s dobře nafocených svatebních fotek se můžete těšit dalších několik desítek let. A zatímco se vám vaše svatební šaty nebo svatební účes už dávno okoukají, fotografiemi se budete chlubit svým dětem i vnoučatům. A proč je svatební fotografielepší než video? Ruku na srdce, kolikrát budete mít náladu koukat se na dlouhý a přiznejme si po x-té již nudný videozáznam ze svatby? Zato fotografie nemusí skončit jen nahrané na DVD. Dobrý svatební fotograf vám ty nejlepší kvalitně vytiskne, ze svatebních fotografií si můžete nechat udělat fotoknihu – pro sebe i jako dárek pro rodinu, nebo si třeba nejlepší fotografie zvěčnit na velkém plátnu jako obraz.

Dobrý svatební fotograf udělá z jednoho dne „D“ celoživotní vzpomínku! Dobrý svatební fotograf udělá z jednoho dne „D“ celoživotní vzpomínku! Dobrý svatební fotograf udělá z jednoho dne „D“ celoživotní vzpomínku!

Hledáte svatebního fotografa pro fotografování svatby v Olomouci, Prostějově, Přerově, ve Šternberku nebo v okolí těchto měst? Využijte služby fotografa Jana Friesnera >>

Jak si vybrat svatebního fotografa?

  • Dejte na dobré reference: ptejte se známých, nebo se podívejte na portfolio svatebního fotografa, kterého jste si vytipovali, na jeho webových stránkách.
  • Vyberte si fotografa ze širšího okolí v místě, kde se bude vaše svatba konat. Ušetříte, protože nemusíte fotografovi platit zbytečně za vzdálenou dopravu. Navíc, pokud se s fotografem domluvíte na focení v exteriéru a jste například z Olomouce řekněte, kdo zná Olomouc a jeho krásné exteriéry vhodné pro focení lépe než fotograf z tohoto města?
  • Nepodceňte předsvatební schůzku s fotografem a vždy si přesně domluvte, co a jak máte zájem na své svatbě vyfotit. Dobrýsvatební fotograf na předsvatební schůzce vždy sám trvá!
  • Pokud máte zájem o exteriérové stylizované fotky ženicha a nevěsty, domluvte se s fotografem na focení mimo svatební den. Focení bude příjemnější a méně hektické. Stojí to zato, i kdybyste si měli za čas a práci fotografa ještě něco připlatit!
  • Netlačte fotografa do pro něj nerentabilní ceny. Nafotit svatbu není jen o nacvakání snímků během ní. Úprava fotografií může zabrat fotografovi i další týden aktivní práce. A to, že jste si pro svatbu vybrali Olomouc, Přerov, Šternberk nebo Prostějov a nevdáváte či neženíte se v Praze na Staromáku neznamená, že bude mít na kvalitním zpracování vašich svatebních fotografií méně práce.
  • A rada na závěr? Raději uberte svatebčanům jeden chod na svatební tabuli, než byste měli šetřit na fotkách ze svatby!

Dobrý svatební fotograf udělá z jednoho dne „D“ celoživotní vzpomínku! Dobrý svatební fotograf udělá z jednoho dne „D“ celoživotní vzpomínku! Dobrý svatební fotograf udělá z jednoho dne „D“ celoživotní vzpomínku!

Zdroj obrázků: svatební fotograf Jan Friesner

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail