Vlastnit vůz přestává být v kurzu. Po operativním leasingu přichází ještě výhodnější způsob, jak užívat auto bez starostí: dlouhodobý pronájem aut.
Vlastnit vůz přestává být v kurzu. Po operativním leasingu přichází ještě výhodnější způsob, jak užívat auto bez starostí: dlouhodobý pronájem aut.

Dlouhodobý pronájem aut – to není z nouze ctnost, ale nový životní styl

Vlastnit vůz přestává být v kurzu. Po operativním leasingu přichází ještě výhodnější způsob, jak užívat auto bez starostí: dlouhodobý pronájem aut.

Myslím, že můj táta se řídil heslem: „Postav dům, zasaď strom, zploď syna.“ Otec to trochu přepískl. K domu postavil i chalupu, stromů zasadil stovky a syny zplodil hned dva. Proč o tom ale mluvím? Vlastnit auto rozhodně nebyla priorita, kdysi pro něj a popravdě ani dnes pro mne. A to přesto, že nepatřím mezi lidi, kteří by mohli žít zcela bez auta. Auto tedy ano, ale rozhodně jej nemusím vlastnit – a vy také ne. Auto si lze pronajmout – krátkodobě, ale dnes i dlouhodobě. A právě o zkušenosti s tím, co obnáší dlouhodobý pronájem aut, se teď s vámi podělím.

Vlastnit auto se dnes nenosí. Hitem je dlouhodobý pronájem aut.
Vlastnit auto se dnes nenosí. Hitem je dlouhodobý pronájem aut.

Proč si nekoupit vlastní automobil?

Hodnota auta v prvních čtyřech až pěti letech enormně rychle klesá. Počítejte s tím, že cena nového auta, které si zakoupíte, poklesne co měsíc o cca deset tisíc korun. V prvním roce to u některých značek a modelů může být dokonce celá třetina ceny automobilu. Cena auta pak klesá dál. Nejmarkantněji první dva roky, rychle ale do čtyř až pěti let stáří automobilu. I proto se u nás kupují obvykle ojetiny staré pět let. Pak v nich navíc dlouho jezdíme. Průměrné stáří aut na našich českých silnicích přesáhlo 15 let. Chcete jezdit v takto starých „popelnicích“? Přitom možnost, jak jezdit v nových nebo zánovních autech existuje – a ani se kvůli nim nemusíte „vyčistit“ z peněz, nebo dokonce zadlužit ve formě leasingu či spotřebitelského úvěru.

Ideálním řešením, když potřebujete automobil, je dlouhodobý pronájem aut

Zavazujeme se platit hypotéku, splácíme spotřebitelské úvěry za nákup zařízení do svých prvních vlastních bytů, mít na krku ještě leasing nebo úvěr za auto je často zcela nad naše možnosti nebo nás to staví na hranici existenčních problémů. V poslední době se může zdát být řešením operativní leasing. Ale nezapomeňte, že i u něj se zavazujeme ke splácení po určitou dobu, obvykle po dobu dvou let.

U dlouhodobého pronájmu auta je na vás, jestli se rozhodnete pro roční pronájem auta nebo měsíční pronájem bez závazku. Tento typ pronájmu nabízí autopůjčovna Taggart.

Chcete si půjčit auto na rok? Nebo jenom na měsíc? Autopůjčovna Taggart nabízí obojí za bezkonkurenční cenu.
Chcete si půjčit auto na rok? Nebo jenom na měsíc? Autopůjčovna Taggart nabízí obojí za bezkonkurenční cenu.

Taggart poskytuje krátkodobý i dlouhodobý pronájem aut za bezkonkurenční ceny

Najdete-li lepší nabídku, ozvěte se. V Taggart vám ihned upraví cenu nabízeného pronájmu. To ale není jediný benefit, který tato pražská autopůjčovna nabízí. K pronájmu dostanete vždy nový, nebo maximálně rok starý automobil. Průměrné stáří vozů je 9 měsíců a mají najeto 18 000 kilometrů. Půjčit si lze Škodu Fabii, Škodu Rapid, Škodu Octavii, VW Passat, Audi A4, Audi A5, ale třeba i devítimístný Opel Vivaroo, stylový Mini Cooper či VW Beetle.

Máte auto a vlastně se o nic nestaráte

Vlastnictví auta je drahé nejen pokud jde o finance, ale i čas. U dlouhodobého pronájmu aut jsou služby stejné jako u operativního leasingu a vy se o nic nestaráte. Navíc za tyto služby už nic ani nedoplácíte. K dispozici jsou vám letní a zimní pneumatiky na přezutí – tedy přesněji, auto vám vždy přezují; při jakékoliv závadě dostanete obratem jiné auto.

Automobil si pronajímáte s kompletně zajištěním povinným ručením i havarijním pojištěním. Nestaráte se o STK a emise. Neplatíte silniční daň ani českou dálniční známku. To vše je zahrnuto v ceně pronájmu vozidla.

S autem z půjčovny to máte bez starostí. Auto dostáváte pojištěné. V případě poruchy nebo jiného problému s automobilem dostanete obratem vůz nový.
S autem z půjčovny to máte bez starostí. Auto dostáváte pojištěné. V případě poruchy nebo jiného problému s automobilem dostanete obratem vůz nový.

Máte škraloup v registrech? Taggartu to nevadí

Chcete-li automobil koupit na úvěr, nebo si sjednat leasing, a máte záznam v registrech dlužníků a nespolehlivých plátců, narazíte na problém. U dlouhodobého pronájmu automobilu vás však nikdo nelustruje. Je dostupný pro každého, a to bez rozdílu, zdali jde o soukromou osobu, firmu nebo živnostníka. Se záznamem v registru či bez něj.

Už se na půjčení auta těšíte?

Dohoda s Taggart je rychlá a snadná. Vůz je možné v rámci Prahy zcela zdarma přistavit na smluvené místo ještě v ten samý den, co si jej objednáte. Takže hory padly, protože odpadl kamarád s autem? Tak to storno rychle zrušte. Auto bude! Ve výborném technickém stavu, připraveno i na výlet na hory, navíc bez jakýchkoliv omezení pro jízdu do zahraničí, bez poplatků navíc a samozřejmě se zelenou kartou.

Zdroj obrázků: Pixbay, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu