Předvánoční úklid by měl zažít i rodinný šatník. Je prokázáno, že největší nepořádek máme doma kvůli věcem, které nemají své místo a nemáme je kam úklid. A nejčastěji jde o oblečení. Dětský bazar je místo, kde ještě před Vánocemi dokážete prodat mnoho nepotřebného dětského oblečení, ale třeba i dalších dětských potřeb, ze kterých již váš potomek vyrostl. A třeba si tak i vydělat na vánoční dárky. Se svým oblečením, které již nenosíte, to udělejte rovněž. 

Nejen hypermarkety a e-shopy zažívají před Vánocemi nápor zákazníků. Obrazně řečeno, ve švech praskají i bazary. I ony jsou totiž skvělým místem pro nákup vánočních dárků. Mnohdy zde nakoupíme za zlomek ceny i zcela nové, nebo zánovní věci. Často hledáme speciality, které už se koupit v běžných obchodech nedají – různé sbírkové záležitosti, staré hračky i praktické balíky oblečení pro děti. 

Bazary jsou místem i pro ekologicky smýšlející lidi

Stále více si dnes též uvědomujeme, jak se naše nadměrná spotřeba podepisuje na životním prostředí. A mnozí si neuvědomuje, jak velkým znečisťovatelem je právě textilní nebo obuvnický průmysl. I mezi módními návrháři se dnes již objevují ti, kterým není myšlenka trvale udržitelného rozvoje cizí a nejenže šijí z ekologičtějších materiálů, avšak především „zachraňují“ staré oblečení nakoupené třeba na bazarech a vrací mu nový život. Ze starých oděvů vznikají fashion kousky, které jsou současně mementem před plýtváním. 

Klasický second-hand už není v módě. Hitem je inzerce zdarma na bazarech, jakým je i Biginzerce.cz.

Klasický second-hand už není v módě. Hitem je inzerce zdarma na bazarech, jakým je i Biginzerce.cz.

Staré oblečení nepatří do popelnice

Běžně využíváme bazar televizí, abychom nabídli naši starou poté, co si pořizujme novou. Nebo naopak, foto bazar vyhledáme ve chvíli, kdy si chceme levněji pořídit zrcadlovku, ale i kompakt vhodný jako první fotoaparát pro dítě. A ten se dnes běžně pořizuje již dětem v mladším předškolním věku. Stejně dokonalým místem je bazar i proto, abychom udali nepotřebné oblečení či pořídili jiné. Pochopily to zejména maminky. Dětský bazar je mezi nimi skutečný fenomén. 

Stejně tak je bazar ideálním místem, jak se zbavit starých nepotřebných kousků ze šatníku, ale i bot či různých módních doplňků dospělých. Ruku na srdce, vyhazujete tolik věcí, kolik koupíte, nebo dokupujete jen další a další skříně? Pokud dáte do skříně vyžehlené oblečení a ven jej vytáhnete opět pokrčené, protože se mačkalo v totálně přeplněném šatníku, je čas začít třídit. Biginzerce.cz, inzerce zdarma, kterou každý měsíc navštíví až 150 000 lidí, je místem, kde své věci ze šatníku se ziskem prodáte, a třeba si pak k Vánocům nadělíte něco, co by vám jinak nabouralo rodinný rozpočet. 

Proč využívat dětský bazar?

Ještě jednou se vrátím k fenoménu, kterým je dětský bazar. Pro dítě potřebujeme velké množství věcí, jenomže většinu z nich velice krátkodobě. Kolísku nevyužijeme déle než šest měsíců, postýlku tak tři roky, dětská sedačka ke stolu se u nás neohřála ani pět měsíců a naši malou jsme do ní již nedostali. Mnohé věci dostanete omylem od někoho jako dárek, a máte je tak dvojmo, jiné se zas ukážou jako zbytečností, nebo je zrovna váš potomek zcela ignoruje. Dětský bazar vám umožní všechny tyto věci snadno nabídnout jiným rodičům. 

Jestliže to u vás doma v šatně vypadá nějak takto, je čas prodat něco na bazaru.

Jestliže to u vás doma v šatně vypadá nějak takto, je čas prodat něco na bazaru.

Zcela samostatnou kapitolou je dětské oblečení. Dítě z něho vyroste. Věci do jednoho roku, tedy do velikosti cca 74, jsou u dětí mnohdy téměř netknuté a jako nové. Čím honosnější kousek, tím je méně používaný. Šatičky na křtiny, různé kombinézy do kočárku či bundy pro miminka – ty kupujete mnohdy pouze jednou, dvakrát oblečené. A za zlomek ceny.

Velice oblíbené jsou sety oblečení. Nakupují a prodávají se zejména pro děti do dvou, někdy až do tří let. Nejčastěji odstupňovány od narození do šesti měsíců, od 6 měsíců do jednoho roku, od jednoho roku do dvou let a od dvou do tří let. Takovýto balíček vám snadno vybaví šatník vašeho dítěte, zejména pokud máte dítě první a s ním prozatím doslova prázdnou skříň. Jednodušeji takto ale nabídnete i oblečení po svém dítěti. Nemusíte se rozepisovat po jednotlivých kouscích nabídky, balíček stačí vyfotit a nabídnout jako celek. 

Zdroj obrázků: Depositphotos

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail