Poradíme vám, jak a kde nakoupit dětské postele všech typů, včetně multifunkčních, a jak vybrat dětskou postel podle věku vašeho dítěte.

01-detske-postele

Postele pro děti jsou více než jen místo na spaní. Podle věku dítěte mohou splňovat i další funkce. Být místem na hraní, poskytnout soukromí i úložný prostor.

Mnozí z nás si pamatují na svoji postel z dětství. Já jsem tu svoji „zdědila“ ze starší rodičovské ložnice. Tedy polovinu z ní. Druhou dostal můj bratr. Ale od úžasných postelí, které mají k dispozici děti dnes, měla neskutečně daleko. A trochu tak dnešním dětem závidím. Protože postel je pro děti mnohem více, než jen místo na spaní. Je to skrýš, bunkr, místo pro hry i dětské řádění. A tomu dnes výrobci dětské postele přizpůsobují. Jak vybrat dětskou postel? Rozhodně s pomocí fantazie, ale i s tím, že přihlédneme na potřeby dětí podle jejich věku. A tam patří třeba i bezpečnost.

Vyberte správně dětské postele podle věku dítěte

Věk je základním určujícím parametrem při výběru dětské postele. Nejmenší děti potřebují především bezpečnou postel. Proto je nutné vybírat dětské postele se zábranou, které zabrání nejen padnutí dítěte samotného, ale třeba i sklouznutí přikrývky nebo polštáře. S bezpečností souvisí i výběr materiálu. Nemusí jít pouze o masiv. I lepené deskové nábytkové materiály jsou dnes zdraví zcela neškodné a již dávno neobsahují problematické formaldehydy. Jsou navíc garancí hladkosti povrchu a nehrozí tak zranění připadnou třískou z poškozeného dřeva.

Menší děti ocení postele, ve kterých se mohou hrát. Zejména v menších prostorách bytů, kde už pak nemá dítě další možnosti pro hru a vybudování si svého soukromého doupěte, jsou postele s různými zástěnami a kryty, nebo dokonce se skluzavkou, velice vítané.

02-detske-postele

Dětské postele mají být bezpečné a funkční současně. Kterou vyberete pro své dítě?

Pro děti každého věku jsou užitečné dětské postele s úložným prostorem, které kombinují úložné prostory nebo dokonce i pracovní plochu se spací částí. I v bytě, kde dítě nemá samostatný dětský pokojík, tak dokážete pro potomka vytvořit jeho zázemí. Pokud máte více dětí, jsou praktické rovněž dětské patrové postele. I ty dokážou s různými prvky zajišťovat soukromí každého z dětí a navíc přidat nové možnosti pro hru. Ne vždy jsou však patrové dětské postele vhodné. Při nízkém stropu dětského pokoje, příliš nízkém věku dítěte nebo jeho snížené mobilitě, jsou vhodnější klasické dětské postele nebo jen mírně vyvýšené postele. Patrová postel není ideální ani v přetopeném bytě, kdy se teplo hromadí u stropu a spaní ve vrchním patře může být dost nepříjemné.

Pro starší děti se hodí postele s přistýlkou

Se stoupajícím věkem dítěte, kdy si začíná domů vodit kamarády, občas i na přespání, se určitě hodí dětské postele s přistýlkou. Snadno se tak vyřeší problém, kam uložit nečekaného hosta. Přistýlku ale není dobré využívat pro téměř trvalé přespávání babičky či dědečka, kteří se přistěhovali do domácnosti, aby byli kdykoliv k dispozici na hlídání. Děti prostě potřebují stejné soukromí, jako každý z nás.

S přibývajícím věkem děti ocení méně hracích prvků, zato soukromí si cení i jako teenageři. Zejména pokud nemají k dispozici svůj vlastní pokoj. Uhlídejte jen, aby váš potomek z dětské postele nevyrostl a nechybělo jí na délku pěkných pár centimetrů. I když většina dětských postelí se dnes dodává v univerzální dvoumetrové délce a jsou tak vhodné pro různě staré a vysoké děti.

Zdroj obrázků: FL, Bezvapostele.cz, Intena.cz, Detske-pokoje.eu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail