Dětské oblečení má svá specifika. Myslete na ně při jeho výběru

Vybírat dětské oblečení podle správné velikosti a ceny rozhodně nestačí. Právě do oblečení se promítají sny našich dětí i jejich další potřeby.

Často se doslova poblázníme různými designovými věcmi. Typickým příkladem je módní zařízení dětských pokojíků, které vypadá sice velice fotogenicky ve svém barevném minimalismu, ale děti i tak pak touží po pestrých barvách, kýčovitých pejscích z Tlapkové patroly, po Minnie od Disney, či po motivech z Frozen. Je to jejich svět a jako dospělí bychom jej měli akceptovat. Usměrňovat, ale neomezovat. Ještě více je nutné na tyto věci dbát při výběru dětského oblečení. Zde bychom měli dodržovat tři zásady, které si teď podrobně rozebereme.

E-shop U Berušky obleče předškoláky i školáky – prakticky a do oblečení, které se dětem líbí.
E-shop U Berušky obleče předškoláky i školáky – prakticky a do oblečení, které se dětem líbí.

Když se oblečení dítěti líbí, je hezké navzdory našemu osobnímu názoru

Můžete mírně formovat vkus dítěte, ale nepřehánějte to. Když miluje své filmové hrdiny, dopřejte mu je i na oblečení. Jestliže preferuje určité barvy, nezakazujte mu je. Byť by šlo o vztah chlapečka k růžové. Dítě si musí vizuálním vývojem projít samo a našim úkolem je být jeho průvodcem, ne jej tvrdě měnit k obrazu svému.

Nechce to nosit? Pryč s tím!

U některých kousků v šatníku se nám může stát, že nám je dítě nechce nosit. Důvody mohou být různé. Nemusí se v oblečení cítit dobře třeba po fyzické stránce. Menší dítě, které ještě neumí na 100 % mluvit, vám jen stěží vysvětlí, že jej někde něco tlačí či hryže. U školkových, ale především školních dětí, zas můžeme narazit na to, že dítě něco odmítá nosit, protože má stejné oblečení jiné dítě, se kterým nechce být ztotožňováno. Nebo se mu někdo za daný kousek vysmíval (dětský kolektiv je nevyzpytatelný). I kvůli oblečení se ve škole dítě může stát předmětem šikany. Dejte tedy opět na dítě.

Děti milují své hrdiny z pohádek. Dopřejte jim je i na oblečení.
Děti milují své hrdiny z pohádek. Dopřejte jim je i na oblečení.

Nezapomínejte na praktičnost

Oblečení pro dítě musí být praktické. Pro předškolní děti, zejména ty školkové, by mělo být lehce udržovatelné. Nemělo by mít nic, co znesnadňuje údržbu. Důležité jsou snadno udržovatelné materiály. Rovněž by mělo být praktické pro dítě. Nesmí dítě stavět do pozice, že je musí někdo oblékat. Už od třech let byste měli trvat na tom, že se dítě obleče z 80 % samo. Avšak tomu je nutné přizpůsobit oblečení. Ve školce je to podobné. Dítě by mělo nosit oblečení, se kterým mu nemusí pomáhat vychovatelky. Ocení to a pozitivně se to projeví na jejich vztahu k vašemu dítěti.

Tipy na oblékání dítěte od 3 do 14 let

Rozhodně se nebojte nakupovat online. U dítěte se lze do velikosti oblečení strefit snadno. Až do 14 let obvykle neřešíme žádné nuance postavy. Skvělé dětské oblečení nabízí e-shop Dětské oblečení U Berušky. Obchod nabízí kvalitní oblečení pro kojence, batolata, předškoláky i školáky cca do 14 let. V sortimentu jsou známé značky i kvalitní dodavatelé. Nechybí dokonce ani sortiment známé české značky Unuo.

U Berušky oblečete dítě skutečně od hlavy až k patě. Veškerý sortiment je skladem, takže je okamžitě expedován. Své kousky si zde najdou i dospělí. Oblíbené je například bambusové spodní prádlo. Maminky pak ocení též kojicí pomůcky.

Uberusky.com – to je též kvalitní a krásné kojenecké oblečení.
Uberusky.com – to je též kvalitní a krásné kojenecké oblečení.

Kojenecké oblečení, které vás překvapí kvalitou i skvělou cenou

U Berušky však nakoupíte i nádherné kojenecké oblečení. Pořídíte zde snadno výbavičku pro novorozence, ale i nádherné kousky pro batolata. E-shop nabízí skutečně povedené modely kojeneckého oblečení, jež je kvalitní, 100% bezpečné pro dítě, ale současně za ceny, které nezatěžují rodinné rozpočty. Právě na tento obchod můžete odkázat i babičky či tetičky, které se chystají nakoupit něco vašemu miminku.