Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Vybíráte první náušničky? Nebo dětské náušnice třeba jako dárek k Vánocům? Nebojte se ani těch stříbrných. Ty rhodiované jsou antialergické.

Ať je to jakkoliv, šperkům už delší dobu vládne bílý kov. Dáváme přednost stříbru nebo bílému zlatu před zlatem žlutým, a dokonce si raději vybíráme bižuterii z chirurgické oceli než šperky ze žlutého zlata. Podobně jsou na tom i dětské šperky. Pokud však jde o dětské náušnice pro naše malé princezny, váháme. Stříbro je pokládáno za alergen, a tak často raději investujeme více peněz do bílého zlata. A to je právě ten mýtus. Ono je to totiž trochu jinak.

Stříbrné dětské náušnice z rhodiovaného stříbra a se Swarovski krystaly. (Evolution Group)

Stříbrné dětské náušnice z rhodiovaného stříbra a se Swarovski krystaly. (Evolution Group)

Dětské náušnice z rhodiovaného stříbra jsou vhodnější než bílé zlato: i pro miminka

Když se podíváte na nádherné dětské náušnice Evolution Group, doslova vám zaplesá srdce. Jsou to přesně ty krásné dětské náušničky v tradičních vzorech. Slza, kytička, srdíčko, motýlek – to jsou nejtradičnější tvary pro dívčí náušnice. Doplňuje je krásný Swarovski krystal, bílý nebo barevný. Tradiční tvary, přitom vše působí moderně. To kvůli bílému kovu – stříbru. A bát se jej kvůli potenciálním alergiím nemusíte dát ani miminkům, či dívkám s prokázanou alergií. To proto, že jde o stříbro rhodiované, které je antialergické.

Mezi oblíbené tvary pro první náušničky patří motýlci. (Evolution Group)

Mezi oblíbené tvary pro první náušničky patří motýlci. (Evolution Group)

Levnější stříbrné rhodiované dětské náušnice jsou proto vhodnější než bílé zlato. To v sobě totiž velice často obsahuje příměsi niklu. A nikl patří mezi největší alergeny mezi kovy.

Víte, co je rhodiování?

S pojmem rhodiování se setkáváme nejčastěji právě u stříbra. Ale rhodiovat lze i jiné kovy. Jde o antioxidační úpravu, která v případě stříbra chrání tento kov před typickým černáním, žloutnutím a ztrátou lesku. Jedná se o pokovení stříbra, které z něj dělá antialergický drahý kov. Úprava totiž neobsahuje niklové příměsi. Rhodiování není jen název technologie úpravy. Dochází ke skutečnému pokovení rhodiem. Což je velice drahý kov, a tak je i cena rhodiovaného stříbra o něco dražší než stříbra bez této povrchové úpravy.

Náušničky k narození i jako vánoční dárek

Díky krásným dětským náušnicím z kolekce Evolution Group můžete pokračovat v rodinné tradici. První náušničky dostáváme obvykle od maminky, babičky nebo kmotry. První náušnice jsou pak nádhernou památkou. A i když je už obvykle v dospělosti nenosíme, máme je odloženy jako památku na své blízké i na své dětství.

Jelikož je nosí obvykle už kojenci, mnohdy se nasazují nedlouho po narození, je důležité, aby byly bezpečné. Nejtradičnějším a nejbezpečnějším je zapínání ve formě tzv. brizury. Brizura má zapínání vepředu. Háček se zasouvá do drobného očka. Dají se dokonce zamknout. V klenotnictví vám jsou schopni háček malinko zahnout. Brizura je odolná vůči ztrátě. Téměř nehrozí, že by se náušnice díky zapínání někde zachytila a došlo k natržení ouška. Dítě si tento typ náušnice neumí samo sundat a tak nehrozí nebezpečí spolknutí nebo vdechnutí náušničky.

Tradice obdarovat novorozené holčičky náušničkami stále trvá. (Evolution Group)

Tradice obdarovat novorozené holčičky náušničkami stále trvá. (Evolution Group)

Dětské náušnice k Vánocům

Náušničky jsou ale pěkným dárkem i k Vánocům. Malé holčičky začínají svůj vzhled vnímat velice rychle. Už rok a půl staré dítě si rádo zkouší před zrcadlem různé čepičky nebo maminčiny šperky. Dát proto malé parádnici jako vánoční dárek krásné dětské náušnice, je velice dobrý nápad.

O Evolution Group

Evolution Group je přední český výrobce stříbrných šperků a bižuterie se Swarovski krystaly. Sortimentem jsou především dámské, ale i dětské šperky. Firma vyrábí nádherné náušnice, přívěsky, prsteny, náramky i celé sady šperků. Součástí sortimentu firmy jsou i perlové šperky nebo náramky z minerálů, které jsou oblíbené i mezi muži. Díky používaným materiálům jde o luxus za velice lidové ceny. Pro milovníky pejsků jsou určeny psí obojky se Swarovski krystaly.

Zdroj obrázků: Evolution Group, Pixabay, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail