Jedlý fondánový papír je vymožeností moderní doby. Dorty pečeme i dospělým, ale ten, který si nemůžeme dovolit odbýt minimalismem, je pro naše potomky. Děti přichází s celou řadou přání, avšak ne vždy se na jejich splnění coby mnohdy jen sváteční cukrářky cítíme. Ale s jedlým papírem je to jiné. Dětské dorty zvládáme jako profesionálky.

Přemýšlíte, že kvůli zdobení necháte dort raději upéct? Nemusíte!

Ať je to jak chce, obvykle nám nejvíce chutí domácí strava. A s dorty je to stejné. Víme, jaké rodina ocenila a které se příliš neuchytily. Pohlídáme si čerstvost i kvalitní suroviny. Jediné, co nás trápí, tedy většinu z nás, je zdobení. Mnohdy vidíme až neuvěřitelně efektní dorty, jenomže nevíme, jak na ně. Dnes je ale vše snazší díky možnostem, které nám nabízí jedlý papír. Dětské dorty díky němu ožijí a z nás se rázem stanou profesionální cukrářky.

Dětské dorty s jedlým papírem jsou hitem

Aplikovat je není nijak složité a možností, jak jimi ozdobit dort, je spousta. Děti samozřejmě nevíce milují své pohádkové či filmové hrdiny. Nejčastěji kupujeme vrchní plát na dort, narazit se však dá i na boční díly, či si lze koupit drobné obrázky, jenž se dají použít pro zdobení boků dortu, spodního patra, ale i vrchní části.

Ještě jste to neviděly, nejedly a ptáte se, jestli se to dá skutečně jíst? Ano, dá. A dokonce je fondánový papír/list chutný, přitom však není chuťově příliš aromaticky, díky čemuž nenarušuje celkovou chuť dortu. Aplikovat tento papír na dort je snadné a zvládnete to na jedničku i zcela napoprvé.

Disney, Marvel i vlastní motivy

Ty nejznámější postavičky od Disney a dalších producentů animáků, stejně tak jako hrdinové z Marvel filmů, nemohou zklamat. Určitě víte, co vaše dítě sleduje a miluje. Máša a medvěd, Víla Zvonilka, Sofie První, Frozen, Mickey a Minnie, Králiček Bing, Tlapková patrola, Sponge Bob, Cars či Tlapková Patrola – to je jen pár možností, z nichž lze vybírat. Ale samozřejmě na fondánový jedlý papír si lze i zadat tisk dle přání. Takže můžete klidně vybrat fotku z rodinného alba. Papír lze dokonce i vlastnoručně pomalovat jedlými barvami, třeba praktickými jedlými fixy. Dokonce se dá použít k modelování. K těmto účelům si lze koupit nepotištěné listy jedlého papíru.

Jak aplikovat jedlý papír nejen na dětské dorty?

Nejdříve dort upečte a kompletně připravte. Jedlý papír lze umístit na čokoládovou polevu, džem, želatinu i jakýkoliv krém. Aby se jedlý papír dobře přilepil, potře se jeho spodní strana speciálním gelem. Ten si je dobré přikoupit k jedlému papíru. Používá se třeba Modecor gel. Obrázek se pak jemně přitiskne na dort a ideálně se opět po vrchní straně natře stejným gelem. Díky tomu se na něm nádherně rozjasní barvy a dekorace se zafixuje. Fondánový list potřebuje po umístění na dort změknout. Proto je jej zapotřebí aplikovat minimálně tři hodiny před podáváním. Pak se skvěle krájí i výborně chutná.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail