Filosofie štěstí hygge se většinou prezentuje jako relaxace u svíčky, v teplých tlustých ponožkách a s hrníčkem něčeho teplého. Věděli jste ale, že bez pohodlných polštářků to niky nebude ono? Dekorační polštářky navíc hygge atmosféru zajistí nejen v zimě, ale i v létě.

Severské státy nám nabídly hned několik filosofických pohledů na to, jak žít šťastněji. Ne díky bohatství, zbytečnému nadbytku, dokonce ani díky nestálým partnerským vztahům. Zůstaneme u té nejznámější, u dánského pohledu na šťastný a spokojený život, který zná celý svět pod názvem hygge. Tato filosofie nás učí, jak si udělat domov příjemnějším pro život. Jak se radovat z maličkostí, umět dokonale relaxovat a odbourávat stresové hormony. Třeba i díky relaxačním dekoračním polštářkům.

Dekorační polštářky vytvoří tu správnou hygge atmosféru.

Dekorační polštářky vytvoří tu správnou hygge atmosféru.

Nepotřebujete domov přeplněný nábytkem – potřebujete pouze dekorační polštářky

Nemáte na velkou sedací soupravu? Nebo žijete v podnájmu, kterým jsou podlahy mezi holými zdmi, a nechce se vám investovat do nábytku, jenž výrazně snižuje naši mobilitu a připravuje nás o možnost kdykoliv rychle změnit náš život? Nepotřebujete ani sedací soupravu, dokonce ani postel. Vystačíte si s tlustější ochrannou matrací pro postele, které dáte styl díky povlečení, jež si snadno ušijte z hezké dekorační látky. Takto upravená ochrana na matraci může ležet na zemi, nebo si domů pořídíte pár palet. Nejsou ale nutností. Co ale potřebujete, je dále si s prostorem vyhrát. S tím vám pomohou dekorační polštářky. Díky nim dodáte svému relaxačnímu království pro den i pro noc nádech divočiny, pomyslnou vůni lesa, uchvacující noblesu Provence s levandulovými lány, váš interiér se může stát místem plným oblíbených pejsků, koček i koní.

Změna podle nálady – kdykoliv a za pár korun

Výhodou je, že ať již máte aktuálně náladu spíše meditovat v neutrálním prostředí, či jste se plně nadchli pro své nové hobby – třeba jízdu na koni, své relaxační místo snadno, rychle, v podstatě ze dne na den, a též levně změníte. Stačí změnit polštářky. Jednoduše si tak vytvoříte i místo s vánoční, velikonoční, jarní či zimní atmosférou. Když si pak vezmete šálek horké voňavé kávy, nebo si dáte za horkých letních večerů ledový čaj, k tomu si zapálíte svíčku, jen stěží si představíte větší pohodu.

Dekorační polštářky David Fussenegger vychází z designu typického pro rakouské Alpy. Nabízí je Bytema.cz.

Dekorační polštářky David Fussenegger vychází z designu typického pro rakouské Alpy. Nabízí je Bytema.cz.

Polštářkové relaxační místo je pastvou pro oči i balzámem pro duši. Měnit nemusíte samozřejmě celé polštářky. Postačí vám povlaky na polštářky. Nejtypičtějším rozměrem je 40×40 cm, pokud se vám však líbí gobelínové polštářky, ty se šijí spíše v rozměru 45×45 cm. Právě gobelínové dekorační látky, a tedy i gobelínové povlaky na polštářky, jsou dnes největším hitem.

♥ TIP

Dekorační polštářky, ale i dekorační látky a další bytové doplňky nabízí Bytema.cz. Pokud si nevyberte z hotových výrobků, máte možnost si nechat produkt i na míru ušít.

Hygge na balkoně, na terase i na zahradě

Stejně si lze s polštářky udělat relaxační místo i pod širým nebem, nebo po pergolou či altánem. Opět si vystačíte s paletami či třeba s piknikovou dekou. To hlavní, pohodlí a atmosféru, však nabídnou dekorační polštářky.

Polštářky milují rovněž děti. Pořiďte jim dekorační polštářky s dětskými motivy.

Polštářky milují rovněž děti. Pořiďte jim dekorační polštářky s dětskými motivy.

Děti dekorační polštářky milují

Dětské polštářky jsou jakousi verzí „plyšáka“. Mnoho dětí si nakonec neoblíbí hračku, ale svůj vzorovaný polštářek. Bere si jej do postele, dokonce si jej vozí s sebou k babičce na spinkání, aby mu připomínal domov. Díky dětským polštářkům můžeme opět ubrat nábytek v dětském pokojíku. Vždyť děti potřebují spíše prostor ke hře, než zastavěný pokojík skříněmi a sedacím nábytkem. Polštářky dají interiéru styl, dětem nabídnou „kamarády“, a třeba i munici pro polštářovou válku. A tu skutečně milují.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail