Letní počasí letos nastoupilo rychle, a tak jsme z kozaček „přesedlaly“ téměř ihned do letních sandálů. Nosíte pořád ty z loňska? Pojďte se podívat na horké módní trendy pro dámské sandály 2018. Na scénu se vrátily staré hity, klasické evergreeny se nosí zcela jinak a objevilo se i pár zajímavých módních inovací.

Jako ženy jsme před časem hromadně propadly teniskové mánii a tenisky teď nosíme ke všemu: Ale i když je to pohodlné, ne vždy se vyrazit si v teniskách hodí. Zejména, když máme v práci přísnější dress code, nebo se chystáme na noblesnější akci, potřebujeme v létě dobře vypadající dámské sandály. Sandály nám navíc ve srovnání s teniskami umí poskytnout mnohem více vzdušnosti a pořád i více ženskosti. Subtilnější podpatek v kombinaci s páskovým provedením sandálků rozhodně co do elegance nic nepředčí.

Sandály dámské aneb co budeme nosit letos v létě na nožkách.

Sandály dámské aneb co budeme nosit letos v létě na nožkách.

Pojďte se podívat na aktuální trendy pro dámské sandály 2018. Máme pro vás 7 horkých módních tipů, které letos patří do našich botníků. K sandálům jsme přidali i nazouváky, protože luxusní pantofle mnohdy svým půvabem předčí i sandálky. Zatímco módní trendy jsme odkoukali přímo na přehlídkových molech, každou botu, kterou vám v tomto článku doporučíme, si máte možnost rovnou zakoupit na stránkách webu https://www.eobuv.cz/damske/nazouvaky-a-sandaly.html. Ze stovek modelů si rozhodně vyberete.

7 trendů pro dámské sandály 2018

  1. Páskové sandálky – tentokrát s módními provázky a s ponožkami
  2. Bílé sandály jsou letos nutnost
  3. Stříbrné sandály se nosí nejen na ples či do divadla
  4. Průhledné PVC efekty jsou top hit sezóny pro boty 2018
  5. Kitten heels se vrátily
  6. Květinové potisky na botách patří do letního botníku
  7. Luxusní pantofle patří nově na ulici
Letní módní boty 2018: vyberte si z 7 top trendů.

Letní módní boty 2018: vyberte si z 7 top trendů.

Páskové dámské sandály jako evergreen botníků přichází s novými nápady

Oblíbené páskové sandály sice občas na nějakou tu sezónu spadnou z módního piedestalu, vždy se ale rychle na módní scénu vrátí. Letošní trendy přináší pár zajímavých a nepřehlédnutelných novinek. První je, že si do páskových sandálků můžete směle obout ponožky. A to i do těch na podpatku. Navíc se vůbec nemusíte bát vsadit na ponožky s výraznější vzorem či materiálem. Nemusí být jenom z nylonu.

Dámské páskové sandály si rovněž zamilovaly výraznější vzorky pásků. Bývají nejen vzorované a barevné, ale často ze strukturovaného nápadného materiálu. Tak se třeba stane, že stříbrné sandálky zdobí klasické pletené konopné lano místo pásku.

Pásky na sandálcích bývají většinou funkční. Nechybí obvykle zapínání kolem kotníku. Čímž i jinak na materiál úspornější modely sandálků nakonec pevně drží na noze. Na městských kočičích hlavách to rozhodně oceníme.

Páskové dámské sandály jako evergreen botníků přichází v roce 2018 s novými nápady. Nosí se k nim ponožky a sluší jim propriety jako konopné lano místo pásku s přezkou.

Páskové dámské sandály jako evergreen botníků přichází v roce 2018 s novými nápady. Nosí se k nim ponožky a sluší jim propriety jako konopné lano místo pásku s přezkou.

Žena v bílém aneb bílé sandály jsou hitem roku 2018

Možná, že i ve vašem botníku je bílá neprávem opomíjenou barvou. Letos v létě to musíte napravit. Protože dámské sandály 2018 bílou doslova milují. Na éru nude odstínu zapomeňte. Bílá je dobrá téměř do všech fashion outfitů, kde dříve „trůnily“ nejdříve černá a pak přírodní.

Bílé sandály vypadají skvěle na podpatku i bez něj. Nosí se i bílé pantofle. Botám v bílé kůži sluší různé průřezy nebo kovové ozdobné prvky v punkovém stylu. Bílé sluší jemné dostylování černou nebo béžovou. Třeba na páscích či různých ozdobách dámských sandálů.

Bílé sandály i nazouváky nesmíte v letos v létě opomenout.

Bílé sandály i nazouváky nesmíte v letos v létě opomenout.

Stříbrné sandály už nepatří jenom na ples

Dávno už neplatí, že zlatá, stříbrná nebo jiné metalické barvy dámských bot patří pouze do divadla, na ples či jiné slavnostní příležitosti. Letošní léto 2018 navíc stříbrná na botách ovládla ve velkém. Stříbrné dámské sandály jsou alternativou k bílým. A často je právě stříbrná s bílou na botách kombinována. Stříbrné boty 2018 tak mají řadu variant co do barevných kombinací i tvarů. Objevují se jako stříbrné pantofle například na modelu United Nude, ale překvapivě i na espadrilkách.

Zkuste stříbrné letní boty – patří mezi aktuální módní trendy 2018.

Zkuste stříbrné letní boty – patří mezi aktuální módní trendy 2018.

Průhledné PVC efekty na sandálech jsou top módním trendem sezóny

Naprostou „peckou“ sezóny jsou boty z průhledných materiálů. PVC efekty sluší i sandálům. Průhledné jsou pásky, podpatky, ale i celé sandály. Většinou jde o zcela čiré PVC, ale objevuje se i v pastelovém podbarvení.

Průhledné PVC efekty na sandálcích nebo pantoflích z vás udělají v mžiku trend settera.

Průhledné PVC efekty na sandálcích nebo pantoflích z vás udělají v mžiku trend settera.

Kitten heels se vrací – i když pomaleji než by se nám líbilo

Přehlídková mola opanoval návrat takzvaných kitten heels. Pamatujete si na ně? Byly hitem devadesátých let. Nízké, velice dominantně tvarované podpatky, často s mírně kónicky rozšířeným podpatkem. Mnohdy kovové. Nyní je na módní scénu vrátily značky jako Stella McCartney, Miu Miu, Prada nebo Botega Venetta. Objevily se i s různými ozdůbkami. Do běžné prodejní sítě se zatím dostávají spíše pomalu. Ale první vlašťovky a náznaky nového trendu si už můžete vychutnat.

Kitten heels se vrací. I když zatím jenom v jemných náznacích. Alespoň se máme na co těšit v další módní sezóně 2019.

Kitten heels se vrací. I když zatím jenom v jemných náznacích. Alespoň se máme na co těšit v další módní sezóně 2019.

Květinové sandály konkurují rozkvetlé přírodě

Do našeho botníku se s jarem prodral další módní trend – květinová móda. Hitem jsou dámské sandály s květinovými potisky nebo výšivkami. Vypadají doslova jako výhled na jarní zahradu. Hrají většinou hned několika barvami a květinové vzory skvostně vynikají na nazouvácích i sandálech, na podpatcích i na plochých botách. Když mají takto pestré boty ještě módní zavazování na mašli kolem kotníku, nic módnějšího už svým nožkám nemůžete snad ani dopřát.

Když vzorované boty, tak letos s květinovými motivy.

Když vzorované boty, tak letos s květinovými motivy.

Luxusní pantofle se už nenosí jen doma v obýváku

Kontroverzním trendem, který radí obout si do páskových sandálů ponožky, jsem začala, podobně kontroverzním skončím. Žádné tenisky! To správné letní pohodlí si dopřejte i venku v luxusních pantoflích, které se až doposud nosily jenom na doma. Nebo třeba v žabkách, které dozdobíte velice netradiční labutěnkou či kožešinou.

Obujte si do města luxusní pantofle – třeba ozdobeny labutěnkou nebo kožíškem.

Obujte si do města luxusní pantofle – třeba ozdobeny labutěnkou nebo kožíškem.

Jaké sandály se k čemu hodí nosit?

Sportovní sandály si nechte na turistiku nebo na procházky v lese. Do města noste luxusnější dámské sandály – a to i když máte na sobě džínsy. Pokud to na podpatcích nezvládáte, vždy je tady možnost nižších podpatků. Že vám ani ty neposkytují dostatek pohodlí a raději skončíte u tenisek? Nezapomeňte, že jsou tady ještě sandály Rieker, které na pohodlí staví celý úspěch značky. A kdy si obout luxusní pantofle? To je snadné – kdykoliv chcete na sebe upoutat pozornost. Jdete do toho?

Zdroj obrázků: Shutterstock, eObuv, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail