Pořád jste nedaly hodinkám jako módnímu doplňku sbohem? Podívejte se s námi na čtyři recenze dámských hodinek v pánském stylu z obchodu Helveti.

Pánský styl hodinek je u nás žen čím dále tím více oblíbený. Mnohdy nám právě on přináší čistý strohý design nebo funkce, či už sportovní nebo třeba pro cestovatele, které u běžných dámských hodinek, které mnohdy suplují spíše šperk, najdeme jen stěží. Proto jsme se v redakci podívaly na dámské hodinky, které se nesnaží být líbivé „ženskými“ křivkami, ale sází spíše na moderní design, nebo již zmíněné užitečné funkce. Podívejte se, které u nás zabodovaly nejvíce. Možnost podívat se hodinkám doslova „na zoubek“ jsme dostaly v prodejně hodinek Helveti. Tento specializovaný hodinářský obchod nabízí zajímavé modely luxusních hodinek, které však dokážou oslovit i ty z nás, kdo nechceme za hodinky utrácet doslova desetitisíce. Naše recenze dámských hodinek v pánském stylu možná i zrovna vás přesvědčí, že éra hodinek ještě neskončila – ba právě naopak.

Naše recenze vám představí dámské hodinky, které byste měly v roce 2018 určitě zkusit.

Naše recenze vám představí dámské hodinky, které byste měly v roce 2018 určitě zkusit.

Máte rády unisex design, nebo dokonce pánský styl hodinek? Zkusily jsme model Triwa Ivory Falken

Hodinky Triwa Ivory Falken jsou skutečně unisex hodinky. Jsou totiž vhodné jak na větší pánskou, tak na menší dámskou ruku. Potřebnou eleganci dodají oběma a to bez jakýchkoliv kompromisů. Hodinky mají klasický hodinkový design bez zbytečných „kudrlinek“. Velice strohý kulatý tvar s dobře čitelným ciferníkem ozvláštňuje excentrická vteřinová ručička. Hodinky působí jemně až subtilně díky tenkému nerezovému provedení. Řemínek je však z kvalitní kůže ze známé koželužny v Tärnsjö. Pokud se vaší „malé“ technice stane občas menší nehoda, například pád do vany apod., i jí tento zajímavý unisex model hodinek odolá. Hodinky totiž mají odolnost až do 5 atmosfér. A nám, které své módní doplňky rády přizpůsobujeme našemu konkrétnímu outfitu, poskytnou tyto hodinky možnost snadno a rychle i doma, bez pomoci hodináře, vyměnit kožený pásek za dobře vypadající řemínek. To vše za cenu 5399 Kč. Ano jsou to hodinky, které lze zařadit mezi designově střídmý unisex luxus.

Dámské hodinky v pánském stylu Triwa Ivory Falken koupíte na Helveti.cz za 5399 Kč.

Dámské hodinky v pánském stylu Triwa Ivory Falken koupíte na Helveti.cz za 5399 Kč.

Minimalistický design hodinek skvěle ladí z dnešními módními trendy

Zejména my ženy dnes vyhledáváme hodinky s minimalistickým designem. Lákají nás krásné čisté linie, prostá barevnost a jednoduché, ale přitom propracované linie. Takzvaný čistý design nám pak skvěle ladí s business kostýmky, ale i s klasickými jednoduchými outfity, kdy kombinujeme například prosté džínsy s bílou halenkou, košilí nebo tričkem. Z recenzovaných hodinek obchodu Helveti bych vám mohla doporučit hned několik modelů. Rozhodnout jsem se však chtěla jen pro jeden. Takže jsem nakonec vybrala elegantní hodinky s čistým designem – keramické hodinky Bering 10729-446. Úchvatný vzhled staví na jednoduchosti a kvalitních materiálech. Ciferník tvoří pouze ručičky a chrání ho kvalitní safírové sklíčko. Materiálem je černá keramika doplněna černým ciferníkem a lemováním z ušlechtilé černé oceli. Řemínek je z černé kůže. Samozřejmostí je kvalitní „srdce“ hodinek, kterým je japonský značkový strojek Miyota.

Nádherné dámské hodinky Bering 10729-446 v minimalistickém designu. Koupíte je na Helveti.cz za 3950 Kč.

Nádherné dámské hodinky Bering 10729-446 v minimalistickém designu. Koupíte je na Helveti.cz za 3950 Kč.

I ženy dnes již požadují funkčně propracované hodinky pro sport nebo cestování

Zatímco kdysi se luxus dámských hodinek posuzoval podle  použitého materiálu a oceňovalo se zejména to, že svým vzhledem mohou konkurovat šperkům, dnes si mnohé z nás luxus představujeme zcela jinak. Sportujeme a cestujeme – a to vše děláme aktivně. Zajímají nás naše sportovní výsledky, oceňujeme GPS funkce, výškoměry a jiné funkce, které byly dříve výsadou pánských hodinek. Ty na našich rukou byly přece jen velké a nedali se používat pro každodenní nošení. Dnes už ale mezi modely hodinek najdeme i funkční hodinky určeny přímo pro nás. Každá z nás bude mít na ně určitě své specifické požadavky. Někdo v nich chce mít skutečně vše, jiné z nás je plánují používat jenom jako doplněk jiných funkcí v našem chytrém telefonu. Na Helveti.cz jsem opět vybírala mezi řadou modelů a nakonec jsme se přece jen rozhodla upozornit vás v této recenzi hned na dva modely. Na prémiové cestovatelské hodinky Suunto Kailash Copper SS021815000 a na sportovní hodinky téže značky – na model Suunto Spartan Sport Wrist HR Gold SS023405000.

Cestujte s profesionálními hodinkami

Suunto Kailash Copper SS021815000 jsou hodinky pro náročné cestovatele a pro nás cestovatelky. Vyrábí se ručně ve Finsku z materiálů, které mají šanci odolat i náročným podmínkám při cestování. Takže safírové sklíčko doplňuje luneta z titanu používaného pro vesmírné programy a pouzdro z kompozitu ze skelných vláken zas dělá hodinky velice lehkými a tak i příjemnými pro celodenní nošení. U cestovatelských hodinek jsem samozřejmě ocenila především jejich funkce, kterými jsou kompas, barometr, výškoměr, svítilnu, čas řízený GPS, integrovanou navigaci typu Find Back (čili navigace z počátečního místa do místa zájmu). Hodinky nás umí upozornit na blížící se bouři, zjistíte z nich čas východu a západu slunce. Jsou vybaveny krokoměrem, duálním časem a řadou dalších zajímavých funkcí, které rozhodně stojí za to prozkoumat blíže. Velkou zajímavostí hodinek Suunto Kailash Copper SS021815000 pro cestovatele je takzvaný integrovaný gen 7R. Jde o paralelu ke skutečnému lidskému genu, který má prý na svědomí naši touho po cestování. A podobným genem disponují i tyto hodinky. Aplikace 7R dokáže fungovat jako náš elektronický cestovatelský deník. Skvělým funkcím odpovídá i poněkud vyšší cena hodinek – 20 075 Kč. Avšak u podobně funkcemi nabitých hodinek jsme mnohdy zvyklí i na mnohem vyšší ceny a to i při absenci mnoha funkcí, které nám nabízí recenzované hodinky pro cestovatele Suunto Kailash Copper SS021815000.

Profesionální dámské cestovatelské hodinky Suunto Kailash Copper SS021815000 koupíte na Helveti.cz za 20 075 Kč.

Profesionální dámské cestovatelské hodinky Suunto Kailash Copper SS021815000 koupíte na Helveti.cz za 20 075 Kč.

S dobrým pomocníkem nás sport více baví

Jako svého favorita mezi sportovními hodinkami vám představím opět hodinky značky Suunto. Jde o model sportovních hodinek Suunto Spartan Sport Wrist HR Gold SS023405000 vhodný pro nás ženy. I když modelem by určitě nepohrdli ani pánové. Podle mne jde o typický unisex model multisportovních hodinek. Jejich základní předností je integrované GPS, což dnes já osobně považuji za naprostý standard. Hodinky se proto chlubí něčím mnohem specifičtějším. A to optickým měřením srdeční frekvence, které je prý tím nejlepším, co je dnes na trhu. I tyto hodinky jsou vyráběny ručně ve Finsku, jsou odolné, s ocelovou lunetou a safírovým sklíčkem. Hodinky mají perfektně čitelný dotykový display a jsou vodotěsné do 100 metrů. Příjemná je výdrž baterky až 30 hodin a to v tréningovém režimu a při zapnutém GPS. V režimu hodinek pak až 10 dnů. Hodinkám nechybí GPS výškoměr, kompas, bluetooth pro propojení s různými senzory a s mobilním telefonem, navigace po trase vhodná pro cca 15 typů sportů, lze na nich přepínat multisportovní a triatlonový režim, měří tréningovou zátěž, čas odpočinku i naše sportovní pokroky, tréningové plány umí propojit přímo s vašim trenérem, monitorují denní sportovní aktivity ve spojení s měřením spálených kalorií či s krokoměrem. Určitě jde o partnera, se kterým nás bude sport bavit více a se kterým dokážeme dosáhnout zaručeně i lepší sportovní výsledky.

Dámské sportovní hodinky Suunto Spartan Sport Wrist HR Gold SS023405000 koupíte na Helveti.cz za 14 715 Kč.

Dámské sportovní hodinky Suunto Spartan Sport Wrist HR Gold SS023405000 koupíte na Helveti.cz za 14 715 Kč.

Věřím, že vám moje recenze představila dámské hodinky v kategoriích, kde byste je třeba doposud ještě ani nehledaly. Pokud ano, tak doufám, že se mi podařilo vybrat takové modely, které budou i pro vás svým designem nebo funkcemi stejně zajímavé jako pro mne nebo mé kolegyně v redakci našeho magazínu.

Zdroj obrázků: Shutterstock, Helveti.cz, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail