S koncem roku se obvykle na soukromých, ale i firemních party, trochu odreagujeme, často se potkáme s lidmi, které jsme déle neviděly, nebo zjistíme, že ty ženské kolem nás nejsou jen nudné kolegyně, ale že se s nimi dá i smysluplně pařit. A mnohdy to i dopadne tak, že se s nimi domluvíme, že si party zopakujeme. A třeba z toho bude parádní dámská jízda 2020.

Pojďte se podívat na tipy, kde se zrovna ta vaše dámská jízda 2020 může stát nezapomenutelnou. Vybrali jsme několik osvědčených lokalit a 10 tipů, kde se ubytovat.

Dámská jízda 2020 – 10 tipů, kde se ubytovat.

Dámská jízda 2020 – 10 tipů, kde se ubytovat.

Znojmo: Když dámská jízda 2020 na Jižní Moravě, tak se sklenkou vína

Dámská jízda 2020 ve Znojmě? Proč ne! Středně velké jihomoravské městečko se zhruba 40 000 obyvateli se nachází v strategickém středu mezi Brnem a Vídní. 65 km od Brna a 83 km od Vídně. Zatímco muži na jižní Moravu vyráží téměř výhradně do vinných sklípků, naše dámská jízda může být i na Moravě přece jen trochu pestřejší. Začít lze třeba obhlídkou města, a až následně se vrhnout na ochutnávku dobrých vín, nejlépe ve spojení se zdařilou gastronomií.

Dominantami Znojma jsou Kostel sv. Mikuláše a Znojemský hrad. V něm se nachází několik stálých expozic. Vynechat byste neměly ani návštěvu Rotundy sv. Kateřiny. Podívat se lze na morový sloup na Masarykově náměstí, zajít si na Vlkovu věž, či se rozhlédnout z Radniční věže. Na Masarykově náměstí se nachází rovněž Jihomoravské muzeum s expozicemi o přírodě Znojemska, o pravěkých zemědělcích, a též o zbraních Orientu. Pokud se vám chce vyrazit na výlet i mimo Znojmo, vydejte se do 20 km vzdáleného Státního zámku Vranov nad Dyjí. Jestliže se však má vaše dámská jízda týkat především ochutnávky dobrých vín, tak vás naladí návštěva Louckého kláštera. Zde se mimo jiné nachází bednářské a vinařské muzeum. Konec prohlídky kláštera je završen velice stylově – ochutnávkou vína. Takže vás jeho návštěva skvěle naladí na večerní pokračování vaší dámské jízdy.

Tipy na ubytování: Znojmo

Kde se ve Znojmě ubytovat? Přímo v srdci Znojma se ubytujete v krásných prostorách Rezidence Černý medvěd. Vaše dámská jízda může pokračovat přímo v blízké pivovarské restauraci, kde samozřejmě nechybí ani dobré víno.

Dámská jízda 2020: Ubytování Rezidence Černý medvěd.

Dámská jízda 2020: Ubytování Rezidence Černý medvěd.

Chcete-li si užít ubytování i s relaxací, využijte nový Trans World Hotel Savannah v nedalekých Hatích. Objevovat zde můžete ajuvédské procedury a užívat si skvělý wellness s plaveckým bazénem, saunou, parní lázní i fitness. Nikdy nechybí ani živá hudba a navštívit lze rovněž kasino.

Ubytování Trans World Hotel Savannah je řešením i pro dámskou jízdu.

Ubytování Trans World Hotel Savannah je řešením i pro dámskou jízdu.

Valtice: Když si chcete užít víno ve velkém, ale v menším městě

Zalíbilo se vám na Jižní Moravě a přišly jste konečně na chuť moravskému vínu? Pojďte si jej užít v komornější atmosféře. Vaše dámská jízda 2020 může začít, nebo pokračovat, ve Valticích. Je to malebné městečko s 3600 obyvateli. Jeho centrum je již samo památkovou zónou. V okolí se nachází Lednicko-valtický areál, který je zas krajinnou památkovou zónou. A srdcem Valtic je Valtický zámek.

Právě Valtice jsou nejnavštěvovanějším moravským vinařským městem a u koštů zde dostanete skutečně to nejlepší z Jižní Moravy. Valtice patří do Mikulovské vinařské podoblasti. Ve sklepních prostorách zámku můžete navštívit i degustační expozici s názvem Salon vín České republiky.

Tipy na ubytování: Valtice

V rámci své dámské jízdy máte příležitost využít romantické ubytování Rezidence Adalbert. Jde o skvělé ubytování optimálně pro čtyřčlennou partu s komfortem rodinného ubytování, a přitom s naprostým soukromím pro ubytovanou skupinu.

Rezidence Adalbert vás ubytuje při dámské jízdě ve Valticích.

Rezidence Adalbert vás ubytuje při dámské jízdě ve Valticích.

Atmosféru malého hotýlku vám pak nabídne Hotel Besední dům. Pro 14 pokojů je k dispozici rovněž wellness centrum se saunou, masážemi i relaxační vířivkou.

Dámská jízda 2020 ve Valticích – to může být i Hotel Besední dům.

Dámská jízda 2020 ve Valticích – to může být i Hotel Besední dům.

Luhačovice: Dámská jízda 2020 v lázních

My ženy si dámskou jízdu spojujeme i s jinými požitky než jen s popíjením. Přesně takovou umí nabídnout Luhačovice. Stále zůstaneme na Moravě, protože Luhačovice se nachází v okrese Zlín. Jsou to čtvrté největší české lázně, které umí pomoci v případě obezity, problémů s trávením, ale i s dýchacím ústrojím. V Luhačovicích pramení šest přírodních pramenů a jedním z nich je i slavná Vincentka.

Luhačovice jsou jako správné lázeňské město bohaté na různé akce, které skvěle zpestří i dámskou jízdu. Stavit se lze na otvírání pramenů, podívat se na Divadelní Luhačovice, anebo si užít Food Festival Luhačovice. To je však jen torzo luhačovického kulturního roku. Událostí je mnohem více.

Tipy na ubytování: Luhačovice

Nedaleko luhačovické kolonády najdete Luxury spa&wellness Vila Valaška. Klidný hotýlek se stejně klidnou zahradou je přímo propojen s hotelem Vila Antoaneta. Ten pak nabízí i vodní relaxační centrum.

Luxury spa&wellness Vila Valaška je skvělé místo pro vaši dámskou jízdu.

Luxury spa&wellness Vila Valaška je skvělé místo pro vaši dámskou jízdu.

Pokud milujete unikátní funkcionalismus 30. let, ubytujte se ve skvěle zrekonstruovaném funkcionalistickém objetu slavného architekta Bohuslava Fuchse, jímž je Hotel Vila Viola v tzv. Bílé čtvrti. Přímo hotel vám dokáže nabídnout skvělé wellness a fitness. Gastronomických zážitků najdete v okolí vily skutečně požehnaně.

Užijte si krásu funkcionalismu. Hotel Vila Viola stojí ve slavné Bílé čtvrti v Luhačovicích.

Užijte si krásu funkcionalismu. Hotel Vila Viola stojí ve slavné Bílé čtvrti v Luhačovicích.

Český Krumlov: To nejkrásnější z Jižních Čech

Český Krumlov a jeho okolí dokáže nabídnout skutečný zážitek z návštěvy Jižních Čech. Zatímco přímo v Krumlově si užijete mezinárodní turistický ruch, v jeho okolí pak najdete mnoho malebných míst, kam turisté zavítají jen zřídka.

Památkou je již samotné vnitřní město. Dominantami jsou zámek a zámecká zahrada, historická část za řekou, Latrán (kdysi samostatné město) i historická část předměstí Plešivec se synagogou. V Českém Krumlově najdete obrovské množství muzeí. Těmi nejzajímavějšími jsou galerie Egon Schiele Art Centre, Muzeum vltavínů, navštívit lze grafitový důl, již zmíněnou synagogu, Muzeum historických motocyklů i Wax muzeum.

Tipy na ubytování: Český Krumlov

Penzionů a hotýlků je v Krumlově skutečně hodně. A někdy skutečně velice atraktivních. Ubytování, které nabízí Hotel Růže, je například přímo v nejlépe dochované historické budově města. Renesanční atmosféra s klenbami a freskami je nezapomenutelná. Hotelu samozřejmě nechybí ani vlastní wellness s krytým bazénem, saunou i thajskými masážemi.

Dámská jízda 2020 v Hotelu Růže v Českém Krumlově.

Dámská jízda 2020 v Hotelu Růže v Českém Krumlově.

Příjemnou volbou je rovněž rodinný penzion Onyx. Nachází se kilometr od historického centra města a nabízí klid mimo hlavní turistickou trasu. Malebné je rovněž posezení na zahradě, kterou přímo protéká potůček.

Rodinný penzion Onyx je skvělý, když preferujete dámskou jízdu mimo hlavní turistický ruch.

Rodinný penzion Onyx je skvělý, když preferujete dámskou jízdu mimo hlavní turistický ruch.

Praha: Dámská jízda 2020 pro Pražačky i mimopražské

Praha a dámská jízda 2020? Tak těch možností, které hlavní město nabízí, je skutečně tolik, že ani nevím, kterou vytáhnout. Možná je nejlepší to nelámat přes koleno. Zejména, pokud jste mimopražské, dobře se ubytujte, a pak se prostě nechte unášet vírem velkoměsta. O památky, zábavu a dobré restaurace zde rozhodně není nouze.

Tipy na ubytování: Praha

Ubytovat se můžete v luxusu Tančícího domu. Dancing House hotel najdete v centru na nábřeží Vltavy. Na skok je to na Václavské náměstí, i na Smíchov, které je novým moderním pražským centrem s minimem turistů. Zato mu nechybí skvělé restaurace a kavárny.

Dancing House hotel – to je skutečný pražský luxus.

Dancing House hotel – to je skutečný pražský luxus.

Pokud hledáte levnější ubytování, zkuste například Pension Hattrick v pražských Záběhlicích. Doprava v Praze je perfektní, takže se z nich do centra dostanete kdykoliv.

Pension Hattrick v pražských Záběhlicích je levnější možností ubytování v Praze i pro dámskou jízdu 2020.

Pension Hattrick v pražských Záběhlicích je levnější možností ubytování v Praze i pro dámskou jízdu 2020.

Zdroj obrázků: Depositphotos, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail