Začněte cvičit už nyní na podzim! Detoxikace, nastartování metabolismu i cvičení vaše tělo připraví na Vánoce i sychravé počasí.

S podzimem nám ubývá přirozený pohyb. Čas mu věnovaný v létě teď mnohdy raději prosedíme doma v teple. To, že bychom se měly hýbat a cvičit, nám je samozřejmě jasné, jenomže jak se donutit? Nenechávejte si cvičení jako předsevzetí na rok 2017. Podzim je stejně tak ideální na to, abyste začaly cvičit, hubnout a formovat svoji postavu, jako čas po Vánocích nebo jako jarní hubnutí do plavek.

Začněte cvičit už na podzim.

Začněte cvičit už na podzim.

Proč začít cvičit právě na podzim?

Zatímco na jaře si „ordinujeme“ detoxikační kúry a začínáme cvičit do plavek, na podzim nám obvykle chybí motivace. Přitom jsou si jaro s podzimem hodně podobné. I na podzim se doporučují detoxikační kúry. To zejména proto, abychom své tělo připravily na větší množství bacilů kolem nás, otužily se a hned tak se nenachladily kvůli sychravému počasí. Rovněž abychom vylepšily náš metabolismus a nedovolily našemu tělu ukládat si přes zimu nadbytečné tukové polštářky. Současně s detoxikací, nebo do 14 dnů po jejím zahájení, je třeba přidat i cvičení. Oplatí se proto vyhlídnout si vhodné, nejlépe dámské fitness, kde se ani v začátcích nebudete stydět – a prostě začít cvičit.

S osobním trenérem máte šanci u svého cvičebního programu vydržet

Co rozhodně nefunguje, jsou zcela individuální a osamocené pokusy o cvičení. Málokdo v sobě najde dostatek vnitřní motivace setrvat. Obvykle nepomůže ani přítel či manžel, ale ani kamarádka, jež je na začátku snažení jako vy. Potřebujte k sobě vůdce – osobní trenérku či trenéra, nebo alespoň kamarádku či známou, která již pravidelně cvičí a nehledá pořád dokola výmluvy, proč dnes opět nejít cvičit. Jenomže podobné kamarádky jsou úzkoprofilovým zbožím, a tak je přece jen lepší zůstat u profesionálů, kteří nejenže poskytnou motivaci, ale současně vás i naučí správně a efektivně cvičit. Zkuste si vyhlédnou speciálně cvičení pro ženy, kde se trenér či trenérka soustředí právě na specifické potřeby, které jako žena potřebujete.

Zajděte si zacvičit do dámského fitness.

Zajděte si zacvičit do dámského fitness.

Cvičení pro ženy v dámském fitness nabízí 23 poboček Contours center

Hledáte dámské fitness? Fitness pro ženy – to jsou pobočky Contours, které dnes úspěšně fungují již ve 23 městech České republiky. V některých městech máte hned několik poboček. Dámské fitness Contours v Praze najdete třeba na Národní řídě, na Florenci, na Andělu, nebo na Praze 6 na Bělohorské ulici. Cvičení v Ostravě pro ženy v Contours fitness najdete v Mariánských horách, v Dubině nebo v Porubě. A například fitness pro ženy v Olomouci je na Lafayettově ulici nebo na Pasteurově ulici.

Cvičení v Contours lze získat i výhodně, a to v rámci speciálních akcí, kdy lze využít cvičení na týden zdarma. Takže pokud chcete zjistit, jestli vás konečně pohyb chytne za srdce, zkuste začít tak trochu „nanečisto“. Ale určitě hned!

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail