Pojďte se seznámit s trendy pro pečení nadcházejícího roku. Jaké cukrářské trendy 2020 zaklepou na naše kuchyně? Dobrých cukrářů je hodně a trendů neméně.

Je zapeklité se do tohoto tématu pustit, protože trendy se hodně liší podle různých cukrářských směrů a rovněž národních zvyklostí. Například u nás, v Česku, je jedním z trendů návrat babiččiny kuchyně – takové té z poctivých surovin, a ne s výmluvou, že máslo by se přece rozteklo, a tak jej musí nahradit margarín. Pojďme se ale podívat, čím se chlubí nejlepší cukráři světa, a co se snaží okopírovat food blogeři se špetkou vlastní invence. Pravdou je, že dobrý cukrář dnes musí být umělcem, chemikem a hercem současně. K tomu samozřejmě perfektně zvládat marketing. To vše potřebuje k tomu, aby dokázal dort v podobě zcela minimalistické bílé kostky prezentovat jako vrcholný trend nadcházejícího roku. Pojďte se tedy podívat na cukrářské trendy 2020, nakoupit si potřeby na pečení, a pak se s chutí do něj pustit. O recepty jako takové tady nejde tolik, jako o outfit, který tyto naše výtvory dostanou.

Babiččiny pamlsky jako trend? A proč ne! Česká kuchyně má co nabídnout.

Babiččiny pamlsky jako trend? A proč ne! Česká kuchyně má co nabídnout.

Návrat starých dobrých časů aneb poctivý větrník nic nepřekoná

Cukrářské trendy 2020 mají jedno české specifikum. Mnozí z nás zahodili moderní kuchařky, nebo jsme je alespoň na chvíli odložili, a prolistovali jsme si staré sešity s recepty babiček a maminek. A právě v nich jsme objevili pravé perly. Recepty na poctivý větrník, věneček nebo kremroli. Bez margarínu, bez umělých příchutí. Je až neuvěřitelné, jak moderní doba dokázala vzít například větrníku jeho post krále dezertů. Ten z běžných cukráren je pro nás, kdo jsme zažili jeho slavnou éru, naprosto nepoživatelný. Tak se pojďte pustit do odpalovaného těsta a karamelové šlehačky. Zabere to čas, ale stojí to zato.

Domácí větrník podle tradičního receptu je sice pracnější dezert, ale rozhodně všechny kolem svým cukrářským uměním okouzlíte.

Domácí větrník podle tradičního receptu je sice pracnější dezert, ale rozhodně všechny kolem svým cukrářským uměním okouzlíte.

Svět miluje mirror glazé neboli zrcadlovou polevu

Je téměř jedno, na co mirror glazé lijete. Jestli na dorty a dortíky, na řezy či maxi donuty. Hlavně se musí krásně lesknout. Vyhrajte si i s barvami. Přidejte třeba gelové potravinářské barvy a experimentujte. Hitem je různé mramorování i přechody ve valérech některé z barev. Zrcadlová poleva vypadá skvěle v duhových barvách, ale třeba i jen jako glazovaná bílá či hnědá čokoláda.

Zrcadlová poleva neboli mirror glazé patří mezi žhavé cukrářské trendy 2020. 

Zrcadlová poleva neboli mirror glazé patří mezi žhavé cukrářské trendy 2020.

Cukrářské trendy 2020 v dortech udávají ty svatební, a stále letí nahé dorty

Trendy pro svatební dorty jsou zcela samostatnou kapitolou. Ale jeden, který není horkou novinkou, stále drží prim. Tím jsou nahé dorty. Nejsou potaženy žádnou potahovací hmotou, ani potřeny krémem, dokonce ani polity čokoládou. Prostě vrství patra z těsta, které je překládáno bohatou vrstvou barevně kontrastního krému. Čím vyšší a vrstvenější dort, tím lépe. Ale zatímco na potažení je nahý dort skoupý, zcela jinak je to se zdobením. Bývá doslova obsypán čerstvým ovocem, ale i pravými, někdy jedlými, jindy pouze efektními květinami. Nahé svatební dorty bývají nově zdobeny květinami okázalejšími než svatební kytice.

Nahé svatební dorty letí. Nově jsou téměř druhou svatební kyticí. Tak bohatě jsou totiž zdobeny květinami.

Nahé svatební dorty letí. Nově jsou téměř druhou svatební kyticí. Tak bohatě jsou totiž zdobeny květinami.

Minimalistické dorty z Japonska

Cukrářské trendy dnes hodně udávají Japonci. Nebáli se okopírovat to nejlepší z decentní francouzské cukrařiny, a překvapivě, ještě ubrat. Luxusní znamená minimalistické. Nic navíc, nic rušivé, pouze decentně strohé, mnohdy geometrické a chuťově famózní.

Textury jako hit

Zapomeňte na tuny barev a zbytečných ozdob. Dorty zdobí textury přírodních nebarvených krémů. Nebo jsou naopak barevné, ale vždy jen ve valérech jedné barvy. Pak může dort vypadat jako rozvlněná tutu sukýnka.

♥ TIP

Kvalitní potravinářské barvy koupíte v profi cukrářských potřebách.

Hladká poleva i potahovací hmota vychází z módy. Hitem jsou naopak strukturované povrchy dortů. Například v kombinaci s minidortíky jako zdobením.

Hladká poleva i potahovací hmota vychází z módy. Hitem jsou naopak strukturované povrchy dortů. Například v kombinaci s minidortíky jako zdobením.

Strukturovaným povrchům dortů sluší ozdoby z bylinek, lučního kvítí a ovoce.

Strukturovaným povrchům dortů sluší ozdoby z bylinek, lučního kvítí a ovoce.

Dorty jako umění – někdy doslova

Když se chcete blýsknout, vytvořte na dortu realistickou kytici. Ne z pravých květin, ale z modelovaných a barvených tak, že jsou k nerozeznání od živých. Když se osvědčíte jako sochař, zkuste vyšší level. Vymodelujte z isomaltu obří geodu drahokamu a zakomponujte ji do dortu. Nebo se staňte malířem, či spíše kopistou, a na dort prostě přemalujte některé z notoricky známých uměleckých děl. Třeba moderní barevnou mříž Pieta Mondriana.

Cukrářské trendy 2020 mění dorty ve známé obrazy.

Cukrářské trendy 2020 mění dorty ve známé obrazy.

Dorty ve tvaru čísel

Nechci kazit poněkud vzletnou prezentaci cukrářských trendů, ale pravdou je, že to, co zvládnou nejlepší profi cukráři světa, nezvládne většina z nás. Takže, jak se říká, zpátky na stromy. Zkuste nenáročný cukrářský trend. Upečte k výročí dort ve tvaru čísla. A na něj aplikujte některé cukrářské trendy 2020 z oblasti zdobení: třeba textury. Anebo ten, co vám jdu právě představit.

♥ TIP

V e-shopu Pro-peceni.cz koupíte dortové formy ve tvaru čísel od 0 až do 9.

Dort jako číslo je ideální nápad k výročí. Nezapomeňte na bohaté zdobení.

Dort jako číslo je ideální nápad k výročí. Nezapomeňte na bohaté zdobení.

Barevné sněhové pusinky jako zdobení

Je příjemné, že člověk nemusí být příliš zručným, aby si dovedl vyrobit skutečný hit roku 2020 pro zdobení dortů – sněhové pusinky. Nejmódnější jsou v pastelových barvách. Ale můžete je udělat i žíhané. Stačí když na stěny zdobícího pytlíku dáte kousek gelové barvy. Případně hotové pusinky po upečení (či spíše po usušení) a vychladnutí nabarvěte metalickými barvami. Opět lépe v pastelovém odstínu.

Obyčejné sněhové pusinky jsou žhavým hitem pro dorty 2020.

Obyčejné sněhové pusinky jsou žhavým hitem pro dorty 2020.

Co je malé, to je „in“

Drobounká pečená lízátka Cake Pops, ale i další dezerty na špejli, minimuffiny cupcakes, ale i drobné donuty. To vše letí. Čím jsou menší, tím lépe. Ale pozor. Skromnost, co do velikosti, neznamená být zdrženlivý při zdobení. Naopak. Čím přezdobenější, tím lépe.

Mini dortíky mohou mít tisíce podob. V kvalitních cukrářských potřebách si koupíte vše, co pro svoji kreativní tvorbu potřebujete.

Mini dortíky mohou mít tisíce podob. V kvalitních cukrářských potřebách si koupíte vše, co pro svoji kreativní tvorbu potřebujete.

Zmenšeniny dortů patří do skleniček

Zkuste udělat svůj oblíbený dort či dezert jinak. Navrstvěte jej do skleniček. Vrstvení ingrediencí musí být vidět a být efektním. I vzduchová mezera se počítá jako dekorace. Takže si klidně do sklenice udělejte tiramissu, ale i něco neobvyklejšího. Co třeba již zmíněný větrník? Přiznávám, nezkoušela jsem to, ale zkusím.

Pamlsky do skla letí. Zkuste improvizovat a tvořit nové typy dezertů, nebo dejte do skla tradiční dezerty.

Pamlsky do skla letí. Zkuste improvizovat a tvořit nové typy dezertů, nebo dejte do skla tradiční dezerty.

Severský styl dortů dostal bylinky ze slaného masa do sladkých dortů

Tentokrát si od vzhledu odskočíme na malou chvílí k chuti. Seveřané dobývají svět zcela novými chutěmi. Do svých sladkých dezertů přidávají bylinky, jako je rozmarýn, dobromysl, bazalka a další, které patří spíše na grilované maso než do dezertů. A chutě jsou to famózní, inovativní a velice návykové.

Skandinávci otevřeli cukrářskému světu oči: Bylinky nepatří jen do čaje a na maso, ale i do dezertů. A už dávno ne jen jako ozdoba.

Skandinávci otevřeli cukrářskému světu oči: Bylinky nepatří jen do čaje a na maso, ale i do dezertů. A už dávno ne jen jako ozdoba.

Jak to vypadá, tak to i chutná – tvrdí cukrářské trendy 2020

Slavný francouzský cukrář, Cédric Grolet, přišel s dalším trendem. Vyrábí naprosto realistické ovoce, které poznáte nejen po vzhledu, ale i po chuti. Trendem je právě jednodruhová chuť. Takže žádné míchání a lovení na patře, po čem to asi chutná. Hruška, citron, mandarinka – jak vypadají, tak i chutnají. A obojí zvládají na jedničku.

Cédric Grolet je umělec s kuchařskou čepicí. Jeho jablíčka, hruštičky a další ovoce miluje celý svět.

Cédric Grolet je umělec s kuchařskou čepicí. Jeho jablíčka, hruštičky a další ovoce miluje celý svět.

Bez lepku, RAW, bez cukru a trvale udržitelně – to jsou zdravé cukrářské trendy 2020

Touha po zdraví, kráse, ale i záchraně planety, to vše jsou základy pro další trendy, které budou cukrářské trendy 2020 následovat. Budeme péct a nepéct ve stylu RAW, zkusíme to bez cukru i bez palmového oleje. Proč ne! Pokud nám bude chutnat, mlsejme klidně zdravě, ekologicky a trvale udržitelně.

Zdravě chceme žít i mlsat. Proto cukrářské trendy 2020 milují RAW dezerty.

Zdravě chceme žít i mlsat. Proto cukrářské trendy 2020 milují RAW dezerty.

Zdroj obrázků: Depositphotos, Instagram, Cédric Grolet, Queen.com.au

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail