Zamilujte se znovu do pečení. Nezáleží na tom, jestli je pro vás pečení denní rutinou, nebo pečete jen příležitostně.

Díky možnostem, které dnes pečení nabízí, se do pečení musí zamilovat každý. Mnohé z nás na internetu nebo v časopisech obdivují nádherné dekorované dorty. Často svatební, jindy tematicky laděné k různým narozeninám, výročím či svátkům. Říkáte si: „to bych chtěla umět“. Jenomže kuchařské a pekařské umění stále zůstává spíše v naší schopnosti upéct dobrý dort. Protože pro geniální a fascinující nazdobení sice schopnosti potřebujeme, ale s většinou věcí nám pomohou kvalitní cukrářské potřeby. Ne ty, které koupíme v hypermarketu. Naučte se kupovat cukrářské potřeby jako profesionál. Díky e-shopu, jakým je Pro-Pečení.cz nakoupíte snadno formy, vykrajovátka, formičky, jedlé modelovací a potahovací hmoty a vše, co potřebujete pro pečení jako profesionální cukrář.

Se správnými pomůckami z e-shopu Pro-Pečení.cz zvládnete takto nádherné dorty i vy.

Se správnými pomůckami z e-shopu Pro-Pečení.cz zvládnete takto nádherné dorty i vy.

Pomůcky pro cukráře a nejen pro ně

Obdivujete nádherné jedlé krajky na dortech a přemýšlíte, kdo má tu trpělivost je vyrábět? Budete překvapeni, jak to hravě s profesionální formou zvládnete samy. Do silikonové šablony totiž stačí vetřít pružnou cukrovou hmotu, tu nechat takzvaně zavadnout a po několika hodinách máte krajku hotovou. Už ji stačí jen vyndat a umístit na dort. Dokonce ani nemusíte vyrábět cukrovou hmotu. Na Pro-Pečení.cz ji pořídíte již hotovou. Perfektně se pracuje s hmotami Sugar Veil nebo Magic Decor.

Kvalitní silikonové formy neslouží jenom jako formy na pečení. Kromě jedlé krajky umožňují vyrábět písmenka a z nich nápisy, různé figurky – zajíčky miminka nebo ženicha s nevěstou. Další využití mají jako formy na čokoládu. Takže když zrovna nemáte chuť péct, zkuste si třeba vyrobit vlastní pralinky.

V e-shopu Pro-Pečení.cz budete mít pocit, že jste spíše v hračkářství nebo v potřebách pro malíře a umělce, než na místě pro pekaře a hospodyňky. Všechna ta vykrajovátka, modelovací hmota, válečky a podložky, raznice, pomůcky pro cukrářský airbrush… Jestli máte děti, jen těžko se do této hry nebudou chtít zapojit i ony. Vždyť proč by se měli bavit jen profesionální cukráři? Cukrářské potřeby nás umí zabavit. A pokud ještě stále potřebujte hledat inspiraci, kupte si ke všem těm skvělým pomůckám inspirativní publikace – třeba na téma Party cakes nebo Wedding cakes.

Zamilujte se znovu do pečení. Nezáleží na tom, jestli je pro vás pečení denní rutinou, nebo pečete jen příležitostně.

Zamilujte se znovu do pečení. Nezáleží na tom, jestli je pro vás pečení denní rutinou, nebo pečete jen příležitostně.

Naučte se modelovat z cukru

Možná obdivujete fondánem potažené dorty, nebo úžasné ručně modelované jedlé květiny. Se sortimentem z e-shopu Pro-Pečení.cz zvládnete obojí. Mne fascinuje poněkud vyšší level cukrářského umění. Tím je modelování z cukru, někdy nazývané také modelování z karamelu. Základní tvarování lze tak trochu ošidit pomocí forem. Ale umění začíná tam, kde z cukru a karamelu tvoříme figurky a skulptury, modelujeme z něj a foukáme podobně, jako bychom pracovali se sklem. Základní surovinou pro tuto cukrářskou techniku je speciální cukr známý jako Isomalt. I ten v e-shopu koupíte v různě velkých baleních. Dá se barvit potravinářskými barvami nebo potravinářskými spreji.

Vše pro cupcakes

Muffiny už dávno neletí. Hitem jsou cupcakes. Zaryté obdivovatelky těchto minimuffinků se teď urazí, protože srovnávat je navzájem je doslova pekařský hřích. Cupcake jsou minidortíčky určené jedné osobě. Zato práce se zdobením si na ní dáváme pomalu jako s narozeninovým dortem. A z toho plyne, jak moc se nám všechny pomůcky na pečení, papírové košíčky, nářadí na práci s krémem a všechny ty jedlé dekorace z Pro-Pečení.cz budou hodit.

Hitem „kuchařinek“ jsou přezdobené minidortíčky cupcakes.

Hitem „kuchařinek“ jsou přezdobené minidortíčky cupcakes.

Nezapomeňme péct ani hezky česky

Všechny ty „přivandrovalé“ nápady nás sice fascinují, ale pak přijdou naše české Vánoce nebo Velikonoce a my to chceme hezky „po česku“. Což není žádný problém. V sortimentu Pro-Pečení.cz nechybí ani klasika našich babiček. Krásné české formičky, ze kterých vyrobíte vánoční perníčky na stůl i jako ozdoby na vánoční stromek, nebo pomocí kterých upečete tradičního velikonočního beránka. Přiznám se vám, že pečení miluji, ale teď ještě o to více. S každou novou nápaditou cukrářskou pomůckou propadám jedlému umění stále víc a víc. Přidáte se?

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail