Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

CrossFit v podstatě není sport v pravém slova smyslu. Je to funkční tréning chytře kombinovaných různých typů cvičení, který vede k dokonalé postavě.

Kdysi byl CrossFit známý především pod názvem kruhový tréning. Jak se ale nazývá, není až tak důležité jako to, že se ukazuje, že právě CrossFit (někdy nazývaný i Cross Fit) dokáže být nejrychlejší cestou k vylepšení postavy. A dokonalá postava je to, co chceme dosáhnout dřinou v posilovně, běháním a dietami. Proč tedy marnit čas nefunkčními metodami a nesprávně volenými cviky, když je právě CrossFit metoda cvičení, u které nás na konci snažení čeká dokonalá postava?

CrossFit je dnes jedna z nejoblíbenějších forem skupinového cvičení. Dokonale formuje postavu a udržuje kondici.

CrossFit je dnes jedna z nejoblíbenějších forem skupinového cvičení. Dokonale formuje postavu a udržuje kondici.

Cvičení CrossFit střídá gymnastické, silové a rychlostní cviky

CrossFit je v podstatě série poměrně jednoduchých cvičení, které posilují tělo. Hodí se pro ženy i muže. Spojuje gymnastické cviky, silový tréning i aerobní rychlostní formy cvičení. Nenechte se zmást, že jde o jednoduché cviky, To ano, ale dřina to je. Velku výhodou CrossFitu však je, že vás budou tréningy bavit, protože nejde o monotónní formu sportu.

Oblíbenost CrossFit cvičení stoupá rovněž proto, že se v něm využívají cviky postavené na cvicích pracujících s vlastní váhou těla. Zatímco v posilovně používáme nářadí, na kterém nebo pomocí kterého procvičujeme obvykle jenom určitou partii těla, u CrossFitu využíváme ke cvičení vlastní váhu těla a současně procvičuje alespoň několik svalových partií najednou, nebo je dokonce do cvičení zapojené celé tělo. CrossFit z vás umí dostat i kalorie. Při tréningu neexistují žádné pauzy. Cvičí se v kuse bez jakékoliv pauzy na čas. A to něco vypotíte!

CrossFit využívá poměrně jednoduché formy cvičení – mezi cviky se objevuje i obyčejné skákání přes švihadlo.

CrossFit využívá poměrně jednoduché formy cvičení – mezi cviky se objevuje i obyčejné skákání přes švihadlo.

CrossFit se cvičí ve skupině – motivuje vás to být nejlepší a vytrvat

I když se vám může na první pohled zdát, že CrosssFit zvládnete bez trenéra, nedělejte to. Přestože se v tréningu objevují docela prosté cviky, jako jsou kliky, sed leh, cviky s medicinbalem nebo se švihadlem, je důležité, abyste se všechny tyto cviky naučili správně cvičit. Trenér navíc umí doporučit vhodnou sestavu a ještě důležitější je, že jde o skupinové cvičení, které je motivační a cvičenci se navzájem hecují. Jak už jsem zmínila, cvičí se totiž na čas a být nejlepší znamená odcvičit technicky správně celou svoji sérii cviků v nejlepším čase z celé skupiny.

Při skupinových tréninzích CrossFitu není cvičení pokaždé stejné. Trenér postupně cviky zesložiťuje, přidává gymnasticky i fyzicky náročnější prvky. Ženy a muži mohou cvičit společně. Cviky v sériích jsou stejné a tak lze klidně na tréningy docházet s přítelem nebo přítelkyní, nebo s kolegy bez rozdílu pohlaví. Mezi cviky pro ženy a cviky pro muže je v CrossFit tréninzích rozdíl jenom v přidávané zátěži, se kterou se jednotlivé cviky cvičí.

Silové cvičení je důležitou součástí CrossFit tréningů, ale rozhodně si nepředstavujte cvičení v klasické posilovně.

Silové cvičení je důležitou součástí CrossFit tréningů, ale rozhodně si nepředstavujte cvičení v klasické posilovně.

Jak si vybrat vhodné CrossFit centrum

Tréningových center a fitness center, která nabízí CrossFit, neustále díky narůstajícímu zájmu o tento typ cvičení přibývá. Je to však sport náročný na organizaci a proto obvykle tyto centra využívají sofistikovaný rezervační systém, který je online. Což je výhoda pro nás, zákazníky, protože si tak snadno naplánujeme nebo přeplánujeme naše hodiny. Možnost online rezervace by však rozhodně neměla vést k tomu, že cvičení vynecháváme nebo donekonečna další tréning odsouváme. CrossFit je optimální cvičit až třikrát týdně. Jednotlivé lekce však pomohou být i poměrně krátké. Nezáleží ani tak na tom, zdali trvá cvičení 10 minut nebo hodinu, ale spíše na intenzitě samotného tréningu. Kvalitní online rezervační systém by měl být jedním z měřítek, podle kterého si své CrossFit centrum vyberete. Potřebujete mít jistotou, že vám systém umožní si své lekce kvalitně naplánovat a že se vám nestane, že díky omylu recepční a jejího nedokonalého plánovacího systému dojdete na lekci zcela zbytečně. Zjistěte si, kdo používá rezervace 4fitness. Rezervační systém 4fitness patří totiž k těm nejkvalitnějším.

CrossFit je rychlá cesta k dokonalé postavě

Vyhublé subtilní krásky a krasavci už dávno nejsou v módě. Týrat se hladem a utrácet za nefunkční diety už rozhodně neletí. Krásné ženy i muži dnes mají především vypracované postavy. Nemusíte vypadat jako kulturisté, ale rozhodně byste se místo tukových polštářků měli honosit spíše krásně se rýsujícími svalovými partiemi. Ke krásné postavě nemusí vést cesta stravy bez tuku, naopak. Než ze stravy vyloučit maso a tuky, doporučují odborníci spíše ze stravy zcela vyřadit sacharidy v podobě obilovin a dalších jednoduchých cukrů a rovněž mléčné výrobky. K jídlu si lze dopřát pořádný flák masa se zeleninou – a rozhodně nemusíte hladovět!

♥ TIP

Sledujte novinky týkající se kvalitního rezervačního systému 4fitness.

Facebook 4fitness >>

Google+ 4fitness >>

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail