Čím léčíte kašel u dětí? Než jim nutit nenáviděný cibulový čaj proti kašli, použijte raději kvalitní kapky na kašel.

Jedním z nejčastějších doprovodních příznaků nemoci u dětí je kašel. Příčin má celou řadu. Kašel u dětí bývá především důsledkem infekčních onemocnění – virových i bakteriálních. Ty obvykle identifikujeme snadněji, než ty neinfekční příčiny.

Kašel u dětí umí zmírnit kvalitní přípravky na kašel.

Kašel u dětí umí zmírnit kvalitní přípravky na kašel.

Neinfekční příčiny kašle u dětí

Je vaše dítě náchylné na kašel? Příčinou jsou bakterie, viry, ale mnohdy i to, že je nadměrně vystaveno nevhodnému prostředí. Vadí smog, a ten už není jen doménou měst. Soused, který dnes a denně roztápí kotel na uhlí, umí být pěkným problémem pro zdraví našich dětí. Stejně tak jako ten, kterému do kamen pravidelně „upadne“ PET láhev s oblíbenou náplní dřevěných pilin. Kouříte doma? Opět škodíte svému dítěti. Problémy začínají mírnějším kašlem, který však poměrně rychle prorůstá v chronický nebo dokonce v astma.

K neinfekčním příčinám kašle nepatří jen chronická rýma nebo průduškové astma, ale mnohdy i alergie nebo reflux. Kašel dokáže být i psychického původu. Objevuje se u psychicky labilnějších dětí či u dětí se sklonem k hysterii. Proto je velice důležitá správná diagnostika příčin kašle.

Příčiny kašle bývají infekční i neinfekční. Dětem však vždy pomůže zmírnit nepříjemné příznaky kašle.

Příčiny kašle bývají infekční i neinfekční. Dětem však vždy pomůže zmírnit nepříjemné příznaky kašle.

Infekční příčiny kašle

Dětský kašel nejčastěji způsobují virová nebo bakteriální onemocnění. Kašlem trpí již kojenci a batolata. Obvykle se nakazí od starších sourozenců, kteří již chodí do školky nebo do školy. Někdy též od jiných rodinných příslušníků. Výzkumy ukazují, že kojené děti jsou vůči nákaze mnohem odolnější. Virová onemocní se v tomto věku projevují jako akutní rýma a záněty hrtanu, nosohltanu a průdušek. Pozor na neočkované děti. U těch se může objevit i černý kašel. Přenáší se kapénkovou infekcí a pořád na něj umírá každé sté dítě.

Starší děti, které již chodí do školky nebo do školy, trpí záněty sliznice nosních dutin, záněty hltanu, akutní rýmou a mnohdy i zápalem plic. Zejména na podzim se v dětských kolektivech tato onemocnění šíří doslova jako epidemie. Doprovodním příznakem je vlhký kašel, který je důsledkem snahy organismu zbavit se nahromaděných hlenů. V tomto případě je optimální používat nosní kapky, které hlen ředí, a ten pak snadněji samovolně odtéká.

Kašlem trpí již kojenci a batolata.

Kašlem trpí již kojenci a batolata.

Co ale s nepříjemných dráždivým suchým kašlem u dětí?

I ten způsobují různá virová onemocní. Objeví se kašel, bolest hlavy, svalů, bolesti v krku, mnohdy vysoká horečka. Suchý kašel je záchvatovitý, často se zdá, že dítě píská. Problém s kašlem má dítě dlouhodobě, protože rekonvalescence sliznic i po skončení onemocnění není okamžitá a celé uzdravování nejvíce znepříjemňuje stále neodeznívající kašel. Pomohou kapky na suchý kašel.

Proti suchému kašli pomáhá Stoptussin.

Proti suchému kašli pomáhá Stoptussin.

Cibulový čaj proti kašli je pouze placebo – vsaďte na skutečnou pomoc

Osvědčeným přípravkem je Stoptussin. Tiší dráždivý kašel. Umí obnovit ochranný film a sliznici dýchacích cest. Díky tomu pak předchází dalšímu dráždění ke kašli. Současně ředí případné hleny, a ty se pak snadněji odkašlávají. Pro děti je užívaní nejen příjemnější, ale zejména účinnější, než prababičkami tradičně doporučovaný cibulový čaj proti kašli. Ten funguje navíc spíše jen jako placebo.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail