Švédské hodinky CHPO jako designové skvosty dobývají svět. Svojí filosofií se snaží o to, aby byl svět krásnější, tolerantnější a rovnoprávnější.

Náramkové hodinky přestaly být v době mobilních telefonů nutností. I proto od nich očekáváme více. A to je i důvod, proč se mění. Už se nás nesnaží uchvátit pouze množstvím funkcí; značkou, jejíž kořeny sahají hluboko do minulosti; ani vysokou cenou, která symbolizuje jedinečnost a dostupnost jen pro vyvolené. Hodinky stále více sází na to, že nám nabízí životní postoje. Takovými jsou i hodinky mladé švédské značky CHPO.

Šarmantní design – to rozhodně není vše, co švédská značka hodinek CHPO nabízí. Dává nám možnost dát najevo svůj životní postoj.

Šarmantní design – to rozhodně není vše, co švédská značka hodinek CHPO nabízí. Dává nám možnost dát najevo svůj životní postoj.

CHPO jsou hodinky, které bojují za rovnoprávnost

„Pokud nenávidíte homosexuály, lidi různé barvy pleti nebo ženy, udělejte nám laskavost, nekupujte naše zboží.“ Tento text, který zveřejnili zakladatelé značky CHPO v jednom francouzském časopisu, mluví za vše. Jedna věta dokázala přesně vystihnout podstatu značky hodinek, která nechce jen prodávat hodinky v žádaném designu. Zakladatelé se snaží budovat sociálně odpovědnou značku, která přispěje svojí troškou „do mlýna“, zejména pokud jde o boj proti rasismu, homofóbii či násilí. Filosofií značky je rovnoprávnost, a je jedno, jestli se týká postavení mužů a žen, nebo lidí různých ras.

CHPO hodinky seriózně komunikují, že jsou pro každého. Stejně, jako je pro každého svět, ve kterém žijeme. Bez rozdílu rasy, barvy pleti, náboženství, pohlaví či sexuální orientace.

CHPO hodinky seriózně komunikují, že jsou pro každého. Stejně, jako je pro každého svět, ve kterém žijeme. Bez rozdílu rasy, barvy pleti, náboženství, pohlaví či sexuální orientace.

Dokonalý design a kvalitní „střeva“

Design CHPO je až mrazivě strohý a minimalistický. Dnes tak typický pro drahé designové hodinky. Jenomže CHPO nechtějí být hodinkami pro horních deset tisíc, právě naopak. Mají být hodinkami pro každého, bez rozdílu pohlaví – a tedy unisex, vyznání i rasy. Všem chtějí nabídnout možnost koupit si hodinky, které doslova uhranou svým vzhledem a jednoduchostí. A filosofii „hodinky pro každého“ odpovídá i dostupná cena hodinek.

Přestože značka nešponuje cenu, dokáže nabídnout v útrobách hodinek japonské strojky nejvyšší kvality. Ty jsou ručně sestaveny, navíc za dodržení přísných etických podmínek při výrobě, které jsou pro značku tak klíčové.

Elegance, unikátní design, ale i mimořádná kvalita, která není jen pro horních deset tisíc – to jsou hodinky švédské značky CHPO.

Elegance, unikátní design, ale i mimořádná kvalita, která není jen pro horních deset tisíc – to jsou hodinky švédské značky CHPO.

Design pro všechny

Designově čisté hodinky svojí elegancí neurazí kluky na skatu, ani manažery v kravatě. A i když je čistý styl hodinek výsadou dobře postavených mužů, tentokrát se rukopis hodinek zrodil jinde. Hodinky jsou inspirovány skateboardingem, hudbou a uměním. Přesto je milují i „kravaťáci“. A nejen ti. Jako unisex značka oslovuje CHPO i ženy.

Formální design jako pro dobře situované managery? Nenechte se splést? CHPO hodinky našly svoji inspiraci ve skateboardingu, v hudbě a v umění. A i když svojí elegancí dokonale doplní rovněž image tradičního managera, jsou to hodinky, které osloví hipstery, sportovce, vyznavače eco životního stylu i ženy.

Formální design jako pro dobře situované managery? Nenechte se splést? CHPO hodinky našly svoji inspiraci ve skateboardingu, v hudbě a v umění. A i když svojí elegancí dokonale doplní rovněž image tradičního managera, jsou to hodinky, které osloví hipstery, sportovce, vyznavače eco životního stylu i ženy.

Na počátku byli Viktor Telégin a Johan Graffner

Myšlenka, která se proměnila ve skutečnost: nabízet design skutečně všem. Navíc budovat sociální značku, která promlouvá o problémech doby. To jsou myšlenky, které stály na počátku zrodu značky. CHPO brand založili v roce 2013 Viktor Telégin a Johan Graffner. A právě díky filosofii značky, kterou doplňuje unikátní minimalistický design modelů, dnes hodinky CHPO dobývají svět.

Tvářemi značky jsou talentovaní lidé s různými životními postoji. Patří k nim skateboardisté i umělci. Stejně tak, jako lidi s různými životními postoji – například vegani.

Tvářemi značky jsou talentovaní lidé s různými životními postoji. Patří k nim skateboardisté i umělci. Stejně tak, jako lidi s různými životními postoji – například vegani.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail