Chorvatsko si Češi umí skutečně užít. A objevovat je co i několik let po sobě. Třeba tak, že postupně navštívíte všechny ostrovy. Letos zkuste Brač.

Nejoblíbenější dovolenkovou destinací Čechů je rozhodně Chorvatsko. Je to zejména proto, že jde o destinaci v dojezdové vzdálenosti a tak se tam snadno vydáte sami vlastním autem s rodinou a třeba si užijete i pár příjemných mezizastávek. Chorvatsko je navíc na turisty dokonale připraveno. Oblíbené jsou pobytové dovolené u moře přímo na pevnině, navštěvovaný je například poloostrov Istrie, a časté jsou i zájezdy na známe ostrovy Krk, Brač, Pag nebo Korčula. Milovníci památek si nenechají ujít historická města, jakými jsou Dubrovník nebo Šibenik, milovníci přírody pak například Národní park Plitvická jezera. Ten láká i ty, kdo s nostalgií vzpomínají na zfilmované mayovky s Vinnetouem a Old Shatterhandem, které se točily právě na Plitvických jezerech.

Chorvatsko je mezi Čechy pravděpodobně nejoblíbenější turistickou destinací.

Chorvatsko je mezi Čechy pravděpodobně nejoblíbenější turistickou destinací.

Chorvatské ostrovy jsou turistický ráj – největším středodalmatským ostrovem je Brač

Skvělé je, že i když do Chorvatska jezdíte každoročně, pokaždé najdete místa, která vás mají čím překvapit. Zkuste třeba rok co rok jiný ostrov. I když znám mnoho lidí, kteří některý z nich oblíbili natolik, že se na něj každoročně vrací. Ani na ostrovy není problém dostat se autem díky trajektům. Ostrovy jsou doslova posety hotely a priváty. Největším ze středodalmatských ostrovů je ostrov Brač. Současně je třetím největším ostrovem jaderského souostroví s nejvyšším vrcholem – Vidovou gorou ve výšce 780 m nad mořem. I díky tomu je Brač oblíbeným místem pro milovníky paraglidingu i létání na rogalu.

Chorvatský Brač vás okouzlí svými nádhernými bílými vápencovými skalami kontrastujícími s modrým mořem a zeleným zalesněním, jemuž dominují borovice. Nejzajímavějším výletním místem je skalní klášter Blaca v jihozápadní části ostrova s nádherným výhledem. Na jižním pobřeží pak takzvané Dračí jeskyně. Hlavními letovisky jsou Bol a Supetar. Oblíbené jsou Postira, Milna, Splitska, Sultivan, Povlja nebo Pučišća. Na Brači si užijete krásné pláže, úžasnou středomořskou flóru i zajímavou architekturu letovisek. Pokud preferujete cestu na Brač letadlem, ideální je spojení letadlem do Splitu a odtamtud pak trajektem na Brač. Zvládnete to velice hravě.

Chystáte se letos do Chorvatska? Zkuste ostrov Brač.

Chystáte se letos do Chorvatska? Zkuste ostrov Brač.

Jak najít nejlepší zájezd do Chorvatska?

Než si vybírat z nabídky jediné cestovní kanceláře, ideální je využít vyhledávač zájezdů, jakým je NewTravel.cz. Ten mapuje nabídky zájezdů od ověřených cestovných kanceláří, a to nejen pokud jde o Chorvatsko. Smlouvu přitom uzavíráte přímo s danou cestovní kanceláří a ne přes dalšího prostředníka. Výhodou je, že vás NewTravel.cz nezklame ani v případě, že hledáte nabídky specifické, například last minute Chorvatsko nebo first minute Chorvatsko. Snadno v nabídce najdete možnosti dovolené na pevnině, ale i na jednotlivých ostrovech, vyberete si zájezdy organizované nebo s vlastní dopravou, bez stravy, s polopenzí i Chorvatsko all inclusive.

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail