Začínáme hubnout – tentokrát do plavek. Opět přichází doba začátků plných entusiasmu a smutných konců. Zkuste to teď s větším úspěchem!

Zatímco v zimě své tělo milosrdně zahalují naše svetříky a kabátky, léto jej nemilosrdně odhalí. Po Vánocích nás k hubnutí ženou výčitky svědomí a snaha začít v novém roce se sebou skutečně něco dělat. V létě prostě nutnost. V teplém chlupatém svetru se léto přežít nedá a tak ať už chceme nebo ne, musíme s pravdou a „špečky“ ven. Není dáno, že jsme v kategorii „plnoštíhlá“. Stačí, že jme se ukolébaly tím, že přece nadváhu ani nemáme. Ale povislé svalstvo na vás před zrcadlem zvedá prst a říká: „dělej něco se sebou!“ Pokud nadváhu máme, není to už jen o snaze přiblížit se ideálu krásy, ale jde nám doslova o život. Ne, nejste výjimka, kterou jako zázrakem minou nemoci mající základ v obezitě! I na vás dojde. Takže je čas na zdravé hubnutí. Ano, na zdravé, protože ne každé znamená zhubnout trvale a zdravě. Nesmyslné diety a hladovky vás možná na chvíli uchlácholí, ale jo-jo efekt je prevít. S největší pravděpodobností půjde vaše váha nahoru rychleji, než šla dolu.

Zdravé hubnutí začíná ozdravením jídelníčku.

Zdravé hubnutí začíná ozdravením jídelníčku.

Jak zhubnou do plavek ne na jednu, ale hned na několik sezón?

Že budete muset změnit svůj jídelníček. No to je jasné! Že budete muset hnout kostrou? To zcela určitě! Ale přesto vám může zdravý jídelníček chutnat a zdravé hubnutí vás zas bavit. Stačí vědět jak na to.

V první řadě se přestaňte pitvat v nesmyslech. Určitě existuje hodně funkčních diet. Tak si hlavně jednu vyberte. Věčné hledání k lepší postavě a nižší váze nevede. Nečekejte se změnou svého životního stylu ani na začátek měsíce, ani na začátek týdne. Prostě začněte hned.

Přestaňte se pitvat v nesmyslech. Co na tom, že jste dnes měla větší hlad a tak jste snědla o pár gramů obědu více. Dneska více, jindy méně. Neberte ani sebe, ani hubnutí tak zarputile vážně. Nemusíte všechno vážit, do puntíku dodržovat nepodstatné detaily diet a už vůbec se netýrejte hlady. Ani si zdravý jídelníček neznechuťte nechutnými jídly. Nikdy vám nešmakovala červená řepa? No tak ji klidně vynechte i u diety. Osvojte si nové zdravé recepty a ty staré oblíbené předělejte alespoň o špetku zdravěji.

Najděte si pro cvičení kamarádku – vydržíte déle

Ať se vám to líbí nebo ne, bez pohybu nebude ani menší a ani hezčí zadek. Hold pohyb je potřebný. Zkuste to ale jinak než doposud. Vykašlete se na předsevzetí, že budete chodit se sousedkou běhat, nebo že se z kolegyněmi třikrát v týdnu vydáte do fitka. Poleví jedna, skončí všechny. Najdete si kamarádu – trenérku na internetu. Jak se s někým takovým seznámit? Zas tak složité to není. Danča Hájková, trenérka fitness, vás naučí zdravě jíst, hubnou a cvičit i bez utrácení za fitness centrum. Napsala několik skvělých knih, které si lze koupit, cvičit lze podle jejích free videí, nebo si kupte její kompletní tréningový online program. Není drahý – jen to srovnejte s tím, co byste nechala ve fitku. A Danča se pro vás stane skutečnou kamarádkou-koučkou. V rámci programu je vám totiž k dispozici a ráda vám i osobně poradí.

Danča Hájková pomáhá ženám i mužům nejen zhubnout.

Danča Hájková pomáhá ženám i mužům nejen zhubnout.

Zdroj obrázků: Danča Hájková

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail