S novým ročním obdobím přichází i čas na boty. Avšak nákup nových bot je levnější, když sledujete akce, slevy a výprodeje. Jak tedy správně vybrat boty online a ušetřit?

Na internetu dnes nakupují téměř dvě třetiny Čechů nad 16 let. Alespoň to plyne z posledních statistik Českého statistického úřadu. Přes internet už alespoň někdy nakoupilo 62,2 % lidí v této věkové skupině, v posledních 12 měsících to bylo 53 %. Ještě překvapivějším údajem je, že zboží, které se dříve považovalo za přes internet hůře prodejné, jako je oblečení a obuv (protože si chceme vyzkoušet, jak nám sedne), nákupům na internetu kraluje. Celkově boty a oblečení nakupuje na internetu přes 27 % lidí starších 16 let. Žen dokonce až 37 %. Dokonce i u mužů je to téměř nejvíce nakupovaný typ zboží online (18 %). Pouze elektroniku a software nakupuje cca o necelé procento mužů více. Zůstaňme teď u nákupu obuvi. Čas na boty, tedy na nákup těch nových, přichází několikrát v roce. Umíme ale boty online nakupovat správně?

Čas na boty přichází několikrát v roce: nakupujeme s novou roční sezónou, k různým příležitostem, ale třeba i jen proto, že objevíme pro nás zcela neodolatelný kousek.

Čas na boty přichází několikrát v roce: nakupujeme s novou roční sezónou, k různým příležitostem, ale třeba i jen proto, že objevíme pro nás zcela neodolatelný kousek.

Kdy je ten správný nákupní čas na boty?

Online máme mnohem větší možnost sledovat slevy a akce, které jsou s prodejem spojené. Pravděpodobně se nejednou necháte zlákat výprodeji v kamenných prodejnách obuvi k tomu, abyste si koupili něco, co zas tak zcela ani nepotřebujete. Při online nákupech obuvi máte zejména u větších prodejců obuvi mnohem větší výběr. Často i lepší srovnání s cenou u konkurence – tedy pokud jde o značku obuvi, která je masověji prodávaná. Tak je to třeba u sportovních značek bot, jako je třeba Nike, Adidas, Puma, Reebook, Fila apod., ale u lifestylových značek, jako jsou Ugg nebo Crocs.

Správný čas na boty a jejich nákup přichází zejména v rámci různých sezónních výprodejů a akcí, spojených třeba s dopravou zdarma vč. tzv. Dne bez dopravného, Black Friday, často s různými akcemi pro Den dětí, Den matek, Mezinárodní den žen apod. Prodejci akční slevy nabízí poměrně často. Abyste je zvládli všechny vysledovat, je vhodné být registrován k odběru newsletteru daného e-shopu, na kterém obvykle nakupujete, nebo nákup plánujete. A třeba jen čekáte na správný čas, kdy boty výhodněji koupit.

Kolik bot potřebuje žena? Nesčetně!

Kolik bot potřebuje žena? Nesčetně!

Další možností jak ušetřit je využívat slevové kupony. Správný čas na boty a jejich nákup tak může být v podstatě kdykoliv, protože právě na slevových portálech najdete výhodné slevy na boty snadno a téměř vždy.

Jak si správně vybrat boty online a na co si dát při jejich nákupu pozor?

  1. Určitě hledejte nejvýhodnější cenu a podívejte se na možnosti využít různé slevy, třeba přes online kupony.
  2. Při nákupu online musíte znát dobře svoji velikost. Tu pak srovnejte s velikostní tabulkou obuvi. Nejlépe nejen s tou univerzální na daném e-shopu, ale s velikostní tabulkou konkrétní značky obuvi, kterou nakupujete. Mohou se totiž lišit.
  3. Nezapomeňte na nadměrek, tedy na to, že bota by měla mít určitou vůli. U dospělých je ideální nadměrek zhruba 10 mm velký. U dětí 10 až 15 mm. Nezapomeňte, že o délce potřebného nadměrku rozhoduje i tvar boty, zejména tvar špičky. U špičatých bot je obvykle potřebný delší, aby nedocházelo k utlačování prstů.
  4. Pozor na výšku podpatku. Pokud kupujete vysoké podpatky nezapomeňte, že s menší nohou si rozhodně nemůžete dovolit tak vysoký podpatek, jako s nohou delší. Je to jednoduchá geometrie. A výrobci výšku podpatku nechávají u všech velikostí boty stejnou. Pozor na podpatek u dětí. Boty pro první krůčky by neměly mít ani minimálně vyvýšenou patu!
  5. Výhodou online nakupování je, že u popisu jednotlivých modelů bot obvykle máte mnohem více informací o botách, než v kamenné prodejně.
  6. Nedokážete se rozhodnou, který model bot, nebo kterou velikost na e-shopu koupit? Kupte si obě a nevyhovující pak vraťte. Umožňuje vám to zákon (vratky bez udání důvodů do 14 dnů) a vy takto ušetříte za poštovné, protože si nebudete jednotlivé modely a velikosti posílat tam a zpátky několikrát. Navíc pokud využijete například službu Twisto, nemusíte za boty ani předem platit.
  7. Nebojte se platit kreditní kartou. Ušetříte tak za dobírku. Navíc platby kartou se u většiny prodejců spárují okamžitě a zboží je hned odesláno. Jsou tak co do rychlosti vyřízení vaší objednávky stejné jako dobírka. U plateb bankovním převodem to bývá se zpožděním.
  8. Nezapomeňte si uložit fakturu či doklad od zakoupených bot. Může vám být zaslán jenom e-mailem. Tak si doklad pro případ následné reklamace raději uložte bokem a i vytisknete.
Vybrat si správně boty neznamená jen zvolit si takové, které se vám budou hodit k outfitu.

Vybrat si správně boty neznamená jen zvolit si takové, které se vám budou hodit k outfitu.

Tipy na nákupy obuvi – tyto e-shopy se rozhodně vyplatí vyzkoušet a využít slevovou nabídku

Sleva do eObuv.cz

Jakmile přijde váš čas na boty, rozhodně se podívejte na e-shop eObuv. Najdete zde top značky i kvalitní sortiment. Pokud tento e-shop s obuví ještě neznáte, překvapí vás šíře sortimentu, a to jak pro ženy, muže, tak pro děti. Zastavíme se třeba teď u dětské obuvi. Boty jsou zde dražší, ale to z důvodu výběru kvalitních značek, jakými jsou třeba Bartek, Superfit, Geox, ale i tradičních módně sportovních značek, jako je Nike, Reebok či Adidas. Ušetřit vám ale pomůže sleva do eObuv.cz, kterou lze získat.

eObuv.cz patří mezi nejkvalitnější online prodejce obuvi.

eObuv.cz patří mezi nejkvalitnější online prodejce obuvi.

Nevýhodou e-shopu eObuv je, že zde nejspíš budete postrádat tradiční české a slovenské značky s certifikátem Žirafa, jako jsou třeba Boty Beda, Bokap, D.P.K., Jonap, Pegres, RAK a další. Ale vyváží to jiné světové kvalitní značky. A i značky polské. Věřte, že kvalita těch, které eObuv nabízí, je nadprůměrná. A nakoupíte zde online i boty, včetně dětských bot, od CCC.

Nákupu bot pro první dětské krůčky je třeba věnovat mimořádnou pozornost. Největší sortiment dětských bot najdete na internetu a vyzkoušíte si je pohodlně doma. Pokud nepadnou, vrátíte je.

Nákupu bot pro první dětské krůčky je třeba věnovat mimořádnou pozornost. Největší sortiment dětských bot najdete na internetu a vyzkoušíte si je pohodlně doma. Pokud nepadnou, vrátíte je.

Slevový kupon Spartoo

Globálnost online nákupů nám umožní nakupovat boty stejně jako u nás v Česku i u zahraničních e-shopů. Takovým je e-shop Spartoo.cz. Tento francouzský e-shop nabízí zejména obuv, ale i galanterii a další módní zboží více než 1000 značek. Že jste u francouzského prodejce ani nepoznáte. Všechny nabídky jsou česky, expedice v den objednávky, doručení DPD nebo Českou poštou do 6 až 7 pracovních dnů. Lze využít i doručení pomocí UPS express, zde se nám ale poněkud prodraží doprava. Přitom cena dopravy u DPD Private je zdarma, u České pošty 129 Kč.

Stejně jako u českých e-shopů máte možnost odstoupit od objednávky a zboží vrátit. U Spartoo dokonce do 30 dnů. Pokud zboží vracíte, předáte jej opět DPD přepravci. V rámci zákonného vrácení, kdy si nevolíte třeba dražší způsob dopravy nad rámec standardu, je i doprava za vrácení zboží zdarma. Podrobnosti najdete v obchodních podmínkách e-shopu.

Využívat u Spartoo lze i různé výprodeje a akční slevy. Před nákupem obuvi se vždy podívejte na možnost získat slevový kupon Spartoo.

Zkuste nákupy obuvi na Spartoo.cz. Nezapomeňte na možnost ušetřit díky slevovým kuponům.

Zkuste nákupy obuvi na Spartoo.cz. Nezapomeňte na možnost ušetřit díky slevovým kuponům.

Slevové kupony, akce a výprodeje nám pomáhají nejen šetřit, ale i více si užívat módu

Ať už jste chytrá hospodyňka, šetřílek nebo fashion maniak, slevové kupony, akce a výprodeje jsou cestou k tomu, jak ušetřit a současně si čas na boty a módu dopřát častěji a s větší parádou. Třeba se právě kvůli parádním slevám dostanete k botám, které do teď byly nad vaše možnosti. A udělat si radost a současně ušetřit znamená udělat si radost hned dvakrát!

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail