Láká vás bydlení v domku, nebo chalupa vhodná i k trvalému bydlení? Podívejte se na místa, o které je zájem a na tipy na prodej domů v těchto lokalitách.

Bydlení v domku má řadu výhod. Obvykle získáte s domkem i zahradu, nebo alespoň malý prostor kolem domu pro umístění grilu, či vybudování bylinkového záhonku. Téměř s jistotou získáte více prostoru k bydlení. Důležitý je i užitný prostor, jako jsou sklepy, komory, garáž, na které v bytech dosáhneme jenom někdy. Do domku se stěhujeme velice často kvůli jeho okolí. V menších městech a na vesnicích máme obvykle blíže do přírody. Což oceníme, pokud máme děti. Ale nejen tehdy. Vyjít si na procházku do lesa, obout běžky už u domku a vyrazit si užít sníh, zaběhat si v okolí rybníka, moci pustit volně psa – to vše jsou výhody, které bydlení v domku skýtá. Pojďte se podívat na některé lokality, které by vás mohly zajímat, ať již se chystáte zůstat v dosahu Prahy, nebo vás zajímá opačný konec republiky.

Bydlení v domku nabízí velice často i možnost realizovat své pěstitelské sny. Už hledáte nabídky na prodej domu?

Bydlení v domku nabízí velice často i možnost realizovat své pěstitelské sny. Už hledáte nabídky na prodej domu?

Když chceme zůstat u Prahy

Prodej domů Odolená Voda

Pro každého, kdo chce zůstat poblíž Prahy se jako řešení nabízí reality ve Středočeském kraji. Dojíždění za prací do Prahy se v městečkách a obcích kraje předpokládá, a tak je dopravní dostupnost vlakem i autobusem obvykle velice dobrá. Navíc i dojezdová vzdálenost autem je malá.

Zajímavým místem na bydlení je Odolena Voda. Nachází se jen 15 km severně od Prahy. Název městečka odkazoval na hojnost vody, kterým bylo město a jeho okolí pověstné. Zajímavostí je, že „odolen“ je i pojmenování pro léčivou rostlinku kozlík lékařský (Valeriana officialis), který prospívá právě na takto na vodu hojných místech. V okolí potoků, na vlhkých loukách, na okraji vlhkých lesů, u pramenů, i ve vlhkých příkopech.

Bydlení v domku v Čáslavi

Čáslav je město ležící v okrese Kutná Hora. Jde o staré královské město, založeno za vlády Přemysla Otakara II. 10 000 obyvatel jej dělá útulným městečkem, ve kterém však nechybí kompletní občanská vybavenost. Město dýchá historií, mimo jiné spojenou s husity. Zajímavostí je, že poblíž města najdete Muzeum zemědělské techniky, které má jednu z největších sbírek historické mechanizace v Evropě. Město je rodištěm režiséra Miloše Formana a studoval zde i náš první kosmonaut Vladimír Remek.

Hledejte vhodný prodej domku. Vždyť teplo rodinného krbu si užijete nejlépe v něm.

Hledejte vhodný prodej domku. Vždyť teplo rodinného krbu si užijete nejlépe v něm.

Když vás láká bydlení v místě s turistickým ruchem

Přestěhujte se do domku v Rožnově pod Radhoštěm nebo v Telči

Někdo si je prostě zamiluje, pro jiného jsou místem, kde se oplatí bydlet kvůli podnikání – mám na mysli česká městečka, která jsou turisticky vyhledávanými lokalitami. Takovým místem je Rožnov pod Radhoštěm. Valašské muzeum v přírodě je garancí, že se nikdy nebudete nudit. Pořádají se zde různé akce, a to pravidelně během celého roku. Na skok to máte na lyže do Beskyd, oceníte Jurkovičovu architekturu a užijete si i zdravý vzduch. Vždyť místo je pověstné tím, že zde již v roce 1796 vznikly klimatické lázně, ve kterých si své zdravotní problémy léčili dokonce i psychoanalytik Sigmund Freud nebo přírodovědec Gregor Mendel.

Dalším krásným turistickým rájem je Telč. Nádherné městečko na Vysočině se nachází zhruba 25 km od Jihlavy. Jeho městská památková rezervace je zapsána v seznamu UNESCO.

Pokud podnikáte v oblasti turistického ruchu, nebo prodáváte výrobky, které jsou turisty vyhledávané, pořiďte si bydlení v jedné z těchto oblíbeních turistických lokalit.

Bydlet v domku ve městě, které žije z turistického ruchu, má řadu výhod. Města jsou udržovaná, bohatá na kulturní akce, a nabízí i možnosti pro podnikání.

Bydlet v domku ve městě, které žije z turistického ruchu, má řadu výhod. Města jsou udržovaná, bohatá na kulturní akce, a nabízí i možnosti pro podnikání.

Usaďte se na Jižní Moravě

Pro mnohé je Jižní Morava místo, kde se narodili a kde chtějí zůstat. Jiní se načas odstěhovali a teď se chtějí s pokorou vrátit domů. A pro jiné je to sen, který si touží splnit. Vinné sklípky, ovocné sady… Domek se zahradou na Jižní Moravě je ráj. Krásných lokalit je zde mnoho. Jedním z nich je třeba městečko Veselí nad Moravou. Jedenáctitisícové městečko leží pár kilometrů jižně od Uherského Hradiště a má krásnou městkou památkovou zónu.

Když bydlení v domku s pořádným hospodářstvím, tak na Jižní Moravě.

Když bydlení v domku s pořádným hospodářstvím, tak na Jižní Moravě.

Prodej domů po celé České republice

Pokud jste na domek naladěni, hledejte. Lokality, které se vám líbí, sledujte pravidelně na specializovaných realitních portálech. Na dva z nich najdete odkazy i z tohoto článku. Nikdy nevíte, kdy se objeví prodej domu, který bude zrovna pro vás nabídkou snů.

Zdroj obrázků: Pixabay, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail