Bulharsko, oblíbená destinace jihovýchodní Evropy z časů ne zas tak dávno minulých, je znovu hitem cestovních kanceláří.

Oblíbená destinace u Černého moře, Bulharsko, se opět vrátila do módy. Nahrává jí především bezpečnější situace pro turisty, než v jiných, v předchozích letech preferovaných letoviscích. Zatímco o Turecko a Egypt zájem klesá, znovuobjevené Bulharsko se dostává na piedestal oblíbených míst, kde Češi tráví svoji letní dovolenou. Velkým plusem je i cenová dostupnost lokality. Nejenže je v dojezdové vzdálenosti automobilem, ale dovolená Bulharsko – to je levné ubytování, stravování i finančně nenáročné cestování i pokud jde o letadlo. Ve srovnání s jinými destinacemi, kde musíte o dovolené přece jen více šetřit, zde to lze rozjet doslova naplno a užít si třeba i Bulharsko all inclusive.

Bulharsko, oblíbená destinace jihovýchodní Evropy z časů ne zas tak dávno minulých, je znovu hitem cestovních kanceláří.

Bulharsko, oblíbená destinace jihovýchodní Evropy z časů ne zas tak dávno minulých, je znovu hitem cestovních kanceláří.

Zájezdy do Bulharska si jako first minute vyberete již nyní

Pomorie, Primorsko, Zlaté Písky, Sluneční pobřeží nebo Sozopol – to jsou nejoblíbenější letoviska v Bulharsku. Kdo si chce zajistit to nejlepší ubytování, ten by měl rozhodně vsadit na first minute Bulharsko a zájezd pro nadcházející léto rezervovat už nyní. Příští rok se totiž předpokládá ještě vyšší zájem o tuto lokalitu. Pokud to ale nestihnete a pořád váháte, nevadí. U zájezdů last minute Bulharsko, objednaných až těsně před zahájením daného turistického turnusu, zas budete mít možnost získat ještě výhodnější cenu. Hold, každý jsme jiní –  někdo dovolenou plánuje s velkým předstihem, pro jiného je ideálním spontánní rozhodnutím pár dnů či dokonce hodin před odjezdem.

Dovolená v Bulharsku – to jsou především velké hotelové komplexy

Bulharsko je na turisty skvěle připraveno. Zejména letoviska u moře se chlubí velkými hotelovými komplexy s rozsáhlými službami. Kam se tedy vydat? Možností je mnoho, ale skvělým tipem je například pobyt na polostrově Nesebar. Jde o starobylou rybářskou osadu s úžasnou romantikou. Je dokonce chráněna UNESCO a na řebříčku oblíbenosti mezi turisty rozhodně vede. Nádherné dřevěné městečko, kamenné hradby, starý větrný mlýn – to je jen malý výčet památek, které byste si neměli nechat v Nesebaru ujít. Poblíž se nachází oblíbené letovisko Slunečné pobřeží a právě z Nesebaru se na něj skýtá unikátní výhled.

Dovolená v Bulharsku – to jsou především velké hotelové komplexy.

Dovolená v Bulharsku – to jsou především velké hotelové komplexy.

Dovolená v Bulharsku nabízí samozřejmě možnost vidět a poznat i mnoho dalších atraktivních lokalit. Hitem je středověké hlavní město Veliko Tărnovo, úchvatný mys Kaliakry poblíž letoviska Albena, starobylé městečko zapsáno v UNESCO – Sozopol, nebo třeba Rodopol – horská oblast Bulharska, Čechy nazývaná i bulharská Šumava.

Jak najít nejlepší zájezd do Bulharska?

V první řadě bych vám ráda dala tip na článek, kde najdete nejlépe hodnocené  hotely v Bulharsku. A přes kterou cestovní kancelář si dovolenou v Bulharsku vybrat? Nejlepším pomocníkem je srovnávač zájezdů New Travel. Na webových stránkách NewTravel.cz najdete zájezdy prověřených cestovních kanceláři, nabídky v nejoblíbenějších letoviscích, last minute i first minute dovolenou 2017 a řadu dalších užitečných informací. Služba přitom funguje jako pouhý zprostředkovatel, jenž vám doporučí nejlepší nabídky. Smlouvu pak uzavíráte již s konkrétní cestovní kanceláří.

Dovolená v Bulharsku nabízí samozřejmě možnost vidět a poznat i mnoho dalších atraktivních lokalit.

Dovolená v Bulharsku nabízí samozřejmě možnost vidět a poznat i mnoho dalších atraktivních lokalit.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail