Seznamte se s metodou, jak si ulevit od bolesti zad. Breussova masáž pomáhá při fyzických blokádách i psychických příčinách bolesti. Jak na ni radí masér Karel Giebisch.

Bolesti zad patří mezi ty nejnepříjemnější. Umí zcela vyřadit z běžného života a udělat z nás dokonce invalidního důchodce. Mnohdy nejde jen o fyzické problémy. Trvalá bolest zad, nazývaná i chronická, dokáže narušit rovněž naši psychiku. Pomoc dokáže nabídnout Breussova masáž. Seznámíme vás s touto metodou masáže a taky s masérem, který ví, jak na ni. Oplatí se za ním dojet třeba i z větší vzdálenosti. Protože masér se zlatýma rukama, jakým je Karel Giebisch, to je život bez bolesti zad a páteře.

Co může za bolest zad?

Asi vás nepřekvapí když řeknu větu, která už zavání klišé – nezdravý životní styl. Příliš sedíme, navíc  nezdravě, a málo se hýbeme. Nedostatek pohybu neomluvíte žádným nedostatkem času – prostě kdo se nehýbe, toho bolí záda, dokonce klouby, a objeví se i řada jiných zdravotních problémů. Bolest zad umí způsobit i špatné držení těla, mnohdy nadměrné zatěžování páteře už od kojeneckého věku (příliš brzké chození kojenců s různými chodítky nebo s pomocí rodičů) i nesprávný sklon pánve. Velice často je to neergonomie v našem životě: nevhodný sedací nábytek, monitor ve špatné pozici a výšce, neergonomická myš i klávesnice. Nemusíme ale zůstávat jen u nešvarů „kancelářských myší“. Vždyť i nesprávná lopata a neškolené zacházení s ní je příčinou bolesti zad.

Je prokázáno, že bolest zad dokáže mít příčinu i v různých psychických potížích. Ve stresu jsme napjatí a důsledkem toho trvale namáháme svalové úpony, ale i páteř. Ty nám pak o sobě dají vědět mnohdy nesnesitelnou bolestí. Kruh nepříjemností se uzavírá – psychicky jsme na tom kvůli bolesti zad ještě hůř než před tím.

Různí léčitele a milovníci alternativních metod léčení poukazují i na to, že za příčinu bolesti zad lze považovat překyselení organismu. To je důsledkem nevhodného stravování.

Od velkého množství problémů se zády, které vychází z bolesti páteře, nám pak dokáže ulevit profesionální Breussova masáž. Právě ona je jednu ze specializací profesionálního maséra Karla Giebische.

Breussova masáž

Co je Breussova masáž vysvětluje na webových stránkách i masér Karel Giebisch. Jde o tradiční metodu, kterou vynalezl rakouský léčitel a expert na přírodní medicínu, Rudolf Breuss. Masáž se soustřeďuje výhradně na okolí páteře. Slouží k uvolnění blokád – avšak nejen tělesných, ale i psychických. Umí regenerovat a vyživit obratlové plotýnky, protože se provádí spolu s aplikací třezalkového oleje. Umí řešit zejména potíže bederní a křížové páteře.

Karel Giebisch při Breussově masáži postupně oddaluje od sebe jednotlivé obratle. Meziobratlové plotýnky tak získávají více místa, přestávají o sebe třít a rovněž se opotřebovávat v důsledku změn jejich postavení. Dochází i k uvolnění jednotlivých nervů. Během celé procedury se do oblasti páteře vmasírovává léčivý třezalkový olej. V konkrétní fázi masáže se na záda přiloží hedvábný papír. Na ten se pak přikládají ruce a vzniká léčivé „magnetizování“. Podle Karla Giebische však lze papír nahradit i lávovými kameny.

Kdy nám umí pomoci Breussova masáž?

Breussova masáž velice jemně uvolňuje různé fyzické blokády i psychické. Nejvíce pomůže v případech:

  • bolesti spodní části páteře,
  • bolesti bederní páteře,
  • bolesti křížové páteře,
  • ischias – prudký zánět sedacího nervu (též houser, čili ústřel, nebo lumbágo),
  • problémy s meziobratlovými ploténkami,
  • celkové fyzické a psychické vyčerpání,
  • potřeba relaxace,
  • okamžitá úleva od nespecifických bolestí zad.

Karel Giebisch – nevidomý masér, ke kterému se oplatí zajít na masáž

Masážní salon Karla Giebische najdete v centru Olomouce. Pro Olomoučany je to díky MHD perfektně dostupné místo. Ale dnes není problém za kvalitním masérem docestovat i z větší vzdálenosti. Třeba pohodlně vlakem. Studenti se zničenými zády od počítače, ale i důchodci, dnes mohou navíc cestovat se slevou, a tak se vydat na masáž třeba do Olomouce není zas takovým problémem.

Karel Gibisch, i díky tomu, že je nevidomý, dokáže nabídnout svůj skvěle vyvinut a i vyškolený hmat k tomu, aby vás masážemi zbavil různých problémů v oblasti fyzické i psychické. Není členem žádné organizace sdružující nevidomé maséry. I díky tomu dokazuje, že překonat jakýkoliv hendikep lze i vlastním úsilím. Od dětství dělá vše proto, aby jej to, že je nevidomým, v ničem neomezovalo. A i proto se už na střední škole začal zajímat o moderní informační technologie, které umí podobně postiženým, jako je on sám, pomáhat žít zcela běžný život.

U toho ale Karel Giebisch nezůstal. Rozhodl se pomáhat i lidem, které umí kvalitní masáž doslova postavit na nohy. Jako masér nabízí celé spektrum masáží – klasické relaxační masáže regenerační sportovní masáže, ale i různé speciální typy masáží. Mezi nimi je i již zmínění Breussova masáž ale i masáž zaměřena na spoušťové body, tzv Trigger points, nebo třeba oblíbená exotická masáž lávovými kameny.

Moderní masážní salon s profesionálními online službami

Jako milovník moderních technologií přistupuje Karel Giebisch i ke svému povolání maséra. Jeho salon má moderní webové stránky s online službami. Chcete se objednat na masáž? Udělat to lze pomocí online rezervačního systému. Masáž máte možnost rovnou i platební kartou bezpečně uhradit, či využít jiné platební metody, třeba včetně služby Twisto.

Pro stálé zákazníky má Karel Giebisch připraven i věrnostní program. Opět k němu vše najdete na webu masážního salonu. Masáže si lze rovněž předplatit a motivovat se tak k tomu, abyste je letos nezanedbávaly. Pomohou vám ke zdraví, proti stresu, ale jsou nápomocné i při redukci hmotnosti. A ruku na srdce, kdo z nás si toto předsevzetí do nového roku nedal?

Věnujte masáž jako dárek

Nejen o Vánocích je čas na dárky. Kdykoliv během roku hledáte užitečný tip na dárek, máte možnost zakoupit si na webu salonu dárkový poukaz na masáže.

Masážní salon v Olomouci má bezbariérový přístup a ruce nevidomého maséra Karla Giebische jsou doslova zázrakem.

Zdroj obrázků: web Karel Giebisch, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail