„Na tom není nic sexy, že se v botách nedá chodit,“ nechala se slyšet Sarah Jessica Parker, která právě dnes uvádí svoji první kolekci bot. Hvězda seriálu i filmu Sex ve městě na své kolekci nespolupracuje s nikým jiným, než s Manolo Blahnikem, jehož boty obouvala v seriálu. Prý je má pořád všechny doma (šťastná to žena). Boty Sarah Jessica Parker bude prodávat obchodní dům Nordstorm a jdou už dnes koupit i přes internet – s doručením do České republiky zdarma.

Je zvláštní, že to trvalo tak dlouho. Proslulá botomaniačka Sarah Jessica Parker potřebovala podle mne příliš mnoho let k tomu, než se dostala ke kolekci obuvi se svým jménem. Iluze o tom, kolik bot z kolekce skutečně navrhla, si příliš nedělám, ale to není důležité. Škoda jen, že se nekoná žádné „wow“. Pár modelů je slušivých, ale většina je spíše průměrná a dát za boty kolem 7000 Kč jen proto, že jsou postaveny na jméně Sarah Jessica Parker? Myslím, že do toho nejdu!

01-sarah-jessica-parker-boty-obuv-topanky-nordstorm-cz

První kolekce obuvi Sarah Jessica Parker

Slogan, se kterým se do prezentace své kolekce obuvi Sarah Jessica Parker pustila – „Na tom není nic sexy, že se v botách nedá chodit“ – je sice chvályhodný, to ale neznamená, že by měla kolekce rezignovat na kreativitu. Boty se nemusí tvářit, že jsou za polovinu nebo jen třetinu ceny, než ty od Blahnika tím, že postrádají nápady. Nechci ale hned zavrhnou všechny modely. Mnohé z nich jsou povedené, ale ještě jednou si musím povzdechnout, nijak nadprůměrné. Na ulici v nich neuchvátíte, nikdo se kvůli nim za vámi neotočí, ale nosit je budete ráda. Akurátní výška podpatku je dobrá na nošení a skvělá pro postavu, jemné linie nezdevastují celkový look.

Tipy na nejlepší boty z kolekce Sarah Jessica Parker!

02-diana-sarah-jessica-parker-boty-obuv-topanky-nordstormBoty Sarah Jessica Parker – Diana

Boty SJP Diana budou skvělé k dnes tak módním tuxedo dámským kostýmům, ale také ke klasickým dámským business kostýmkům do práce nebo jen k outfitu, jež doplňuje sako. Řemínek dobře drží botu na noze, takže v nich můžete klidně i spěchat a nestane se vám, že botu někde ztratíte.

  • Cena: 7784 Kč.

03-carrie-sarah-jessica-parker-boty-obuv-topanky-nordstormBoty Sarah Jessica Parker – Carrie

Sandály SJP Carrie mají T-Strap tvar a jsou v krásné módní fialové Radiant Orchid barvě. Je to barva roku 2014 a tak se nejspíš i tyto lodičky stanou velice oblíbenými. Hodí se k předjarnímu Resort trendu Sladké pastely, ale také k bílým outfitům. Stejnou fazónu mají tyto lodičky i v další oblíbené barvě: v nude odstínu.

  • Cena: 7571 Kč.

04-bobbie-sarah-jessica-parker-boty-obuv-topanky-nordstormBoty Sarah Jessica Parker – Bobbie

Lodičky SJP s názvem Bobbie mají mentolovou barvu, ale v kolekci je najdete i v pastelově oranžové. Krásné je vlnkovité zdobení, připomínající čeřící se hladinu vody. Nádherné budou k letním šatům. Vyzkoušet je můžete k předjarnímu trendu Haute Bohemia.

  • Cena: 7784 Kč
48-letá Sarah Jessica Parker se svými botami už pár týdnů objíždí jednu TV show za druhou. Postupně se tak dovídáme, že linie bot čerpá z klasických tvarů jejího mládí, ze 70. a 80 let. A také že šev na zadní části bot je vzpomínka na její dětství a na grogrén, který nosila jako stuhu uvázanou ve vlasech. „Když jsem byla malá holka, musela jsem nosit copánky a tak mi vlasy každý den uvazovali stuhami.“ Řekla Sarah před nedávnem v show Wendy Williams. A tato stuha aplikovaná na boty se teď stala jejím podpisem na každém modelu z kolekce.

Víte, co je grogrén?

05-grogrenGrogrén (z francouzského Gros-grain) je těžká a hrubá hedvábná tkanina s rypsovou vazbou. Za objevitele je považován britský admirál Edward Vernon, kterého také přezdívali „Old Grog“ . Předpokládá se, že z názvu tkaniny vzniklo i označení alkoholického nápoje grogu. Grogrén mívá jako tkanina rovněž podobu hrubě tkané stuhy s viditelným rypsovým žebrováním.

(Zdroj: Wikipedia.org)

Více, než jen boty na jednu sezónu!

Sarah Jessica Parker chtěla udělat nadčasovou kolekci. „Nechtěla jsem udělat něco, co říká – oh, to jsou boty z roku 2014. Chci aby mé boty byly součástí tohoto světa po dlouhou dobu. Aby ti, kdo si mé boty koupí za těžce vydělané peníze, dostali za tuto cenu krásné siluety, barvy a vynikající kvalitu.“ Dodala pro The Wendy Williams show Sarah Jessica Parker. Uznávám, že záměry se Sarah povedly. Všechny boty byly navíc vyrobeny v Itálii a to je pro mne u lepších bot záruka kvality.

V kolekci SJP pro Nordstorm nechybí ani několik kousků oblečení a kabelky

Dočkáme se další kolekce bot od Sarah Jessica Parker?

Přestože si mnozí myslí, že jediné boty, které Sarah Jessica Parker v Sex ve městě nosila, jsou od Manolo Blahnika, není tomu tak. V seriálu se objevily i boty od Jimmy Choo a tohoto návrháře tak mimochodem vyšvihly mezi nejžádanější designéry obuvi. A když se Sarah Jessica Parker zeptáte, kam by chtěla se svojí kolekcí směřovat dále, odpověď je jasná: další spolupráce by mohla být právě s JImmy Choo! Tak jen doufejme, že na kolekci nebudeme muset čekat zas několik let!

Jinak nejspíš víte, že Sarah Jessica Parker není na poli profimódy žádný nováček. Přestože kolekce obuvi je její debut, svoji módní linii launchovala už v roce 2007 s oděvním řetězcem Steve&Barry. Pod svým jménem vydala také několik parfémů.

Zdroj obrázků: nordstorm.com

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail