Nové boty Louis Vuitton pro letošní jaro a léto vás zvou na výlet zaoceánským parníkem, na který vás vybaví všemi potřebnými botami: od vycházkových nízký sandálů, přes sportovní boty, až k elegantním vysokým lodičkám nebo večerním botám zdobeným pštrosím peřím. A na symbolický výlet nezapomenou obout ani váš pánský doprovod.

Uvedení Louis Vuitton kolekcí už tradičně doprovází příběh. A není tomu jinak ani teď, když Louis Vuitton uvádí své nové boty pro jarní a letní sezónu 2014. Inspirací pro kolekci dámských a pánských bot Louis Vuitton pro sezónu jaro/léto 2014 byla tentokrát transatlantická cesta přes oceán – z Paříže šedesátých let do současného New Yorku. Na palubě legendárního zaoceánského parníku Le France symbolicky cestuje nepřeberný výběr různých lákavých dámských bot – v provedení od extravagantní kůže ayers a pštrosích per na večer, přes elegantní lodičky na vysokém podpatku, módní boty na klínku nebo kotníčkové boty Louis Vuitton s volnou špičkou, až po ležérní sandály na nízkém podpatku nebo sportovní obuv – ideální na malou procházku na palubě.

Wedge sandály z kolekce obuvi Louis Vuitton pro jaro a léto 2014.

Wedge sandály z kolekce obuvi Louis Vuitton pro jaro a léto 2014.

I ty nejjednodušší modely však oplývají vytříbeně elegantním stylem Louis Vuitton v materiálu i detailech: hadí kůže, lesklá glazovaná teletina a sametově hebká semišová kozlečinka v kombinaci například s výraznou sponou, ručně vázanou mašlí nebo motivem ze cvoků. Emblematické prvky Louis Vuitton jsou nenápadné, ale rozpoznatelné – tu diskrétní zlatá plaketka, kostky vzoru Louis Vuitton Damier v tonální paletě nebo prostřihy motivu kvítku Louis Vuitton Monogram. Barevná paleta bot Louis Vuitton z nové jarní a letní kolekce 2014 osciluje mezi výraznými akcenty v námořnické modři a červené, až k pastelovým tónům.

Dámské boty z kolekce Louis Vuitton pro jaro a léto 2014

Lodičky Eyeline jsou stěžejním modelem jarní a letní kolekce 2014

Stěžejním modelem této sezonní kolekce obuvi Louis Vuitton je nový typ lodičky s ostrou špičkou – nadčasově elegantní a zároveň aktuálně trendový tvar botys rovným jehlovým podpatkem a delikátním zlatým kováním, které objímá křivku paty. Nabízí se ve dvou výškách podpatku: 10,5 cm (4,2 palce) a 8 cm (3,2 palce) a ve třech materiálových variantách. Jako luxusní hadí kůže (pouze s vyšším typem podpatku, cena 27 100 Kč), jako glazovaná teletina ve výrazných letních barevných odstínech a jakohedvábí s kultovním vzorem Leopard, který pro značku Louis Vuitton navrhl Stephen Sprouse (cena: 14 700 Kč). Pro večerní příležitosti i denní nošení, do práce i za zábavou – to je bota Louis Vuitton nejen pro nadcházející jaro a léto.

Lodičky Eveline z kolekce obuvi Louis Vuitton pro jaro a léto 2014.

Lodičky Eveline z kolekce obuvi Louis Vuitton pro jaro a léto 2014.

Pánské boty Louis Vuitton uspokojí vaše potřeby pro casual i společenskou obuv

I pro muže cesta Paříž-New York otevírá s botami Louis Vuitton nové sartoriální (sartorial = krejčovský) perspektivy. Na palubu Le France v Paříži nastupuje světák, dandy, který miluje elegantní retro akcenty, včetně guilloché (původně technika používaná na zdobení zapalovačů či hodinek), psí dečky (české lidové pojmenování pro kamaše – doplněk obuvi, který kryje nárty a kotníky, psí dečky se převážně nosily ke konci 19. století a v první polovině 20. století, jsou známé také jako vzhled mafiánské černobílé obuvi), patinovanou kůži a podrážky z přírodních materiálů.

Pánské boty z kolekce obuvi Louis Vuitton pro jaro a léto 2014 s módními námořnickými akcenty.

Pánské boty z kolekce obuvi Louis Vuitton pro jaro a léto 2014 s módními námořnickými akcenty.

A v New Yorku dneška vystupuje z lodi moderní muž, který si libuje v odvážných barevných kontrastech, technicky promyšlených detailech a – v duchu námořnické inspirace kolekce – uzlech, provazech a trikolorách. Pánské boty Louis Vuitton z nové kolekce pro jaro a léto 2014 nabízí mužům casual i společenskou obuv snadno kombinovatelnou s aktuálními módními trendy.

Pánské boty z kolekce Louis Vuitton pro jaro a léto 2014

Zdroj obrázků: Louis Vuitton

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail