Boty Dior z Haute Couture kolekce předvedly dokonale tvarovaný banánový podpatek a štíhlou špičatou siluetu. Hitem je ombré barevnost.

Co obul Raf Simons modelkám k oblečení Dior v nové Haute Couture kolekci? Volit musel tak, aby se obuv hodila k historizující i technokratické a moderní části kolekce. Boty Diormají jednotný duch a přitom dokázal uspokojit všechny části kolekce. Z podpatku, který je na vnitřní straně banánovitě ohlý k podešve a protažen v dolní části, je cítit závan historie. Avšak jeho zúžený tvar a výška jsou zas naprosto hypermoderním pojetím.

Boty Dior: Haute Couture Fall 2014

Boty Dior osvěžilo ombré!

U některých modelů jsou boty Dior v zadní části vyvýšené až nad kotník. Vytváří dojem velkého límce, se kterým se setkáváme i na kabátech Dior pro podzim 2014. Boty z Haute Couture kolekce Dior působí někdy dojmem, jakoby na noze přesně neseděly a byly větší. Je to ale jen optická iluze, kterou vytváří větší šířka vrchní části boty. S tímto efektem se setkávám i u nádherné ombré boty, která z tmavé přechází skrz stínování až do nádherného modrého, téměř neonového odstínu. Ombré něžně okořeňuje i podpatek boty, který tvarově zůstává stejně tvarovaným, jako podpatky u dalších bot Dior v kolekci Haute Couture Fall 2014. Ombré boty Dior mají ještě jednu barevnou variantu – jako pomerančově žlutou přecházející do odstínu růžovo-meruňkové barvy.

Ombré boty Dior z Haute Couture kolekce pro podzim 2014.

Ombré boty Dior z Haute Couture kolekce pro podzim 2014.

Kotníkové boty Dior k večerním šatům? Tuto inspiraci raději vynechte!

V Haute Couture kolekci Dior pro podzim 2014 se střídají modely lodiček s kotníkovými botami. Kotníkové boty Raf Simons směle kombinuje se slavnostnějšími šaty. Můj názor na kotníkové boty je ale možná trochu konzervativní, přesto si trvám na svém – to co patří na molo, nemusí být pravé pro náš šatník! Vzít si kotníkové boty na ples nebo k dlouhým večerním šatům by se rozhodně považovalo za prohřešek vůči stylu i dress code. Nevěřte všemu, co vidíte na přehlídkách a v někdy, zejména u společenských událostí, se raději držme osvědčených a dress code povolených kombinací!

Raf Simons kombinoval své kotníkové boty Dior také do outfitů s večerními šaty nebo s party koktejlovými šaty.

Raf Simons kombinoval své kotníkové boty Dior také do outfitů s večerními šaty nebo s party koktejlovými šaty.

Naopak velice chválihodná je prostost modelů. Boty Dior nejsou ani v kombinacích s nejluxusnější módou přezdobené, v podstatě nejsou zdobené vůbec. A i když Raf Simons tentokrát ukázal, že se obecně od minimalizmu umí odklonit, botám Dior, a díky za to, ponechal střídmost a eleganci.

Zdroj obrázků:kolekce Dior Haute Couture Fall 2014, Style.com

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail