Bolestivá menstruace, silné menstruační krvácení nebo potíže spojené s klimakteriem trápí mnohé z nás. Pomůže rostlina drnek obecný.

Mnohé z nás zvládají svůj menstruační cyklus zcela bez problémů, pro jiné bývá od počátku dospívání nepříjemným a bolestivým nutným zlem. Menstruace je spojená s bolestmi břicha i hlavy, často bývá silnější, než se dá zvládnout běžnými hygienickými pomůckami. V průběhu života ženy se pak naše menstruace mění a zatímco bolestivost při menstruaci může ustoupit, objeví se často další problémy. Bývá to nepravidelné krvácení z dělohy, nepravidelná menstruace nebo problémy ve spojení s klimakteriem. Právě menopauza bývá opět obdobím v životě ženy, kdy se často vrací různé problémy spojené s ženským cyklem a to včetně nadměrně silného menstruačního krvácení. Bolestivá menstruace, ale i klimakterium však mají svého pomocníka. Je jím již po staletí známá rostlinka s latinským názvem Vitex agnus castus, neboli Drnek obecný.

Naše ženská přirozenost – menstruace, nás v průběhu života umí pěkně potrápit. Bolestivá menstruace, silné či nepravidelné menstruační krvácení i menopauza, umí nám ženám znepříjemňovat život.

Naše ženská přirozenost – menstruace, nás v průběhu života umí pěkně potrápit. Bolestivá menstruace, silné či nepravidelné menstruační krvácení i menopauza, umí nám ženám znepříjemňovat život.

Bolestivá menstruace má svého pomocníka – rostlinku drnek obecný

Drnek obecný, lidově nazývaný rovněž mnišský pepř, byl již v antice znám jako rostlina, která si umí poradit s ženskými potížemi. Jako rostlina byl dokonce zasvěcen samotné bohyni plodnosti – Heře. Drnek není běžná luční bylina. Je to šestimetrový keř, někdy málo rozvětvený strom, rostoucí v teplejších evropských oblastech. Roste zejména ve středomoří, na Kavkazu a v Malé Asii. U nás jej na zahradě nevypěstujte a v přírodě nenajdete. Spolehnout se proto musíme na drnek v dovážených sušených směsích, nebo ještě lépe, ve speciálních přípravcích, které drnek obecný obsahují.

Drnek obecný je jako rostlina na ženské potíže znám již od antiky. Zasvěcen byl bohyni plodnosti Heře.

Drnek obecný je jako rostlina na ženské potíže znám již od antiky. Zasvěcen byl bohyni plodnosti Heře.

Mensicol – doplněk stravy s drnkem obecným pro menstruační komfort

Doplněk stravy Mensicol je novým přípravkem na českém trhu, který je nám ženám určen především pro zlepšení pohlavního zdraví a pro větší menstruační komfort. Mensicol obsahuje výtažek z drnku obecného. Ten nám ženám umí pomoci při již zmíněných potížích, kterými jsou bolestivá menstruace, nepravidelné krvácení z dělohy, nadměrné krvácení při menstruaci nebo v souvislosti s menopauzou. Zatímco užívat drnek jako rostlinku, přesněji jako plod, je dost nekomfortní, v podobě tablet je to velice snadné a rozhodně jeho užívání tak rychle nevzdáme. Přípravek Mensicol se užívá v dávce 1 tableta 2x denně a doporučuje se zapít větším množstvím vody. Tableta obsahuje extrakt z Vitex agnus castus, čili z drnku obecného (slovensky Vitex jahňací).

Mensicol je přípravek určený zejména pro nás ženy a pro náš menstruační komfort, zdraví našeho pohlavního systému, optimální menstruační krvácení a zmírnění problémů spojených s klimakteriem.

Mensicol je přípravek určený zejména pro nás ženy a pro náš menstruační komfort, zdraví našeho pohlavního systému, optimální menstruační krvácení a zmírnění problémů spojených s klimakteriem.

 

Zdroj obrázků: FL, Maxivitalis.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail