Trápí vás bolest kloubů? Na nepříjemné bolesti fungují léky na klouby a proti bolesti v podobě gelů nebo náplastí s účinnými látkami.

Nepříjemné onemocnění kloubů je v dnešní době nejběžnějším civilizačním onemocněním. Objevuje se zejména se zvyšujícím se věkem, ale čím dál častěji se s ním setkáváme i u mladších ročníků. Příčinou bývá životní styl, překvapivě sport, při kterém klouby nešetříme a přetěžujeme, ale i nesprávné stravování s nedostatkem živin nebo nadváha. Dobře fungující klouby, které nebolí, potřebují pohyb – ale ten správný, a výživu – avšak opět nutričně vyváženou a ne tu, která vede k nadváze. Jinak se z nás stanou pacienti s diagnózami, jako je revma, artróza či revmatoidní artritida. A co dělat, pokud už je na prevenci pozdě a klouby vás již rozbolely? Na bolest kloubů (http://www.olfen.cz/bolest-kloubu.php) pomůže správné cvičení, různé masti a gely, ale i léčivé protibolestivé náplasti s účinnými látkami.

Na bolest kloubů fungují masti a gely proti bolesti. Kvalitním výrobkem je Olfen® gel.

Na bolest kloubů fungují masti a gely proti bolesti. Kvalitním výrobkem je Olfen® gel.

Bolest kloubů způsobuje nejčastěji artróza

I když bývají bolesti kloubů různé, tou nejčastější bývá artróza. Ta se objevuje především v souvislosti s věkem a jedná se o opotřebování kloubů. Do 25 až 35 věku života bývají naše klouby obvykle v dobrém stavu. Tedy především tehdy, pokud se nevěnujeme profesionálně sportu. První příznaky opotřebování se projevují mezi 30 a 40 věkem života, někdy blíže k padesátce. Po padesátce však u mnoha lidí dochází k nástupu silného a bolestivě se projevujícího onemocnění kloubů, kterým je artróza.

Při artróze umí klouby pěkně bolet

Artróza není nic, co by se dalo na našem zdravotním stavu přehlédnout. Klouby často bolí nejen při zvýšeném namáhání, ale i u běžného pohybu. Často se nepříjemně ozvou při změně počasí a atmosferického tlaku eventuálně v případě různých onemocnění, jako je třeba chřipka.

Kloubní artróza se projevuje zhoršenou hybností kloubů, více či méně častou bolestí, ale i otoky. Nejčastěji bývá postižena chrupavka kloubu a pokud na ní vznikají trhliny, mluvíme o osteoartróze.

Velice často se artróza začne projevovat právě na kolenou.

Velice často se artróza začne projevovat právě na kolenou.

Čím si bolest kloubů přivodíme nejčastěji?

Jestli něco našim kloubům skutečně nesvědčí, tak je to nadváha. Udržet si správnou hmotnost je hlavním krokem k tomu, abychom si nezničili své klouby. Na těch se ale umí podepsat i přehnaně aktivní sportovní život. Především pokud se věnujeme sportům, jenž se hrají na tvrdém povrchu, jako jsou parkety a palubové podlahy. Jde o squash, florbal, halový volejbal či basketbal. Klouby mají naopak rády nenáročné rekreační činnosti, jako je cyklistika, běžky, plavání, nordic walking (tedy chůze s holemi) popřípadě třeba spinning. Navíc je nutné dbát na správný výběr sportovního oblečení – tedy především na správné boty pro daný sport a povrch, na kterém sportujeme. Ale i na výběr oblečení, které nás při sportu zahřeje. Prochladnutí kloubů, ať už při sportu, nebo obecně, vede často k nastartování onemocnění kloubů.

Léky na klouby uleví od bolesti ve chvíli, kdy je na prevenci pozdě

Léky proti bolesti umí kloubům ulevit. Než však „zobat“ pravidelně prášky, je lepší cestou využít masti případně gely aplikované přímo na místo bolesti. Na rozdíl od tablet, které mají velice často různé vedlejší účinky na žaludek, krevní tlak i astma, jsou gely aplikované přímo na bolestivé místo méně problematické a mnohdy i rychleji účinkující.

Olfen® gel se aplikuje namazáním přímo na lokalizované místo bolesti.

Olfen® gel se aplikuje namazáním přímo na lokalizované místo bolesti.

Mezi účinné léky na klouby, aplikované formou gelu přímo na místo bolesti, patří Olfen® gel. Je účinný na bolest kloubů, svalů i zad, funguje jako přípravek při léčbě podvrtnutí, zhmožděnin i vymknutí kloubu. Jde o hydrofilní gel s originálním absorpčním složením, který je zárukou rychlého proniknutí účinné látky na místo bolesti. Gel s účinnými látkami se rychle vstřebává a nezanechává mastné ani jiné filmy na pokožce nebo skvrny na oblečení.

Od bolesti kloubů uleví i léčivé náplasti

Produkt Olfen, který uleví od bolesti svalů a kloubů končetin, má i podobu léčivých náplastí. Olfen 140 mg je účinný jako krátkodobá léčba podvrtnutí, pohmoždění, natažení i jiných poranění rukou či nohou. Díky své účinné látce, kterou je diklofenak, působí jak proti bolesti, tak umí tlumit záněty a má antirevmatické  účinky. Účinná látka léčivé náplasti Olfen 140 mg proniká skrz kůži na postižené místo a proti bolesti účinkuje minimálně 12 hodin.

Olfen 140 mg jsou léčivé náplasti proti bolesti svalů a kloubů končetin. Každá náplast účinkuje až 12 hodin.

Olfen 140 mg jsou léčivé náplasti proti bolesti svalů a kloubů končetin. Každá náplast účinkuje až 12 hodin.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail