Nekupujte domů další skříně, ani nekoukejte po větším bytě jen proto, že se doma topíte v moři již nepotřebných věcí. Vezměte je, udělejte jednu-dvě fotky a „hoďte“ je na bazar.

Online bazary jsou doslova spásou. Objednat si kontejner a udělat doma čistku tímto způsobem, na to snad nemá žaludek téměř nikdo. Ale ten krásný pocit, když otevřete komoru a na vás nevypadne spousta nepotřebného harampádí, nebo když se vám podaří otevřít komodu s dětským oblečením bez toho, aby se vám tři vrstvy díky přeplněnosti šuplíku srolovali někam za zásuvku, tak ten je skutečně osvobozující. Vsaďte na dobrý online bazar – ten doslova uklidí za vás.

Ukliďte si v šatníku. Nepotřebujete novou skříň, jenom prodat věci, které již nenosíte! Dejte je na bazar.

Ukliďte si v šatníku. Nepotřebujete novou skříň, jenom prodat věci, které již nenosíte! Dejte je na bazar.

Online „blešáky“ Češi milují

S otevřenou pusou vždy koukáme, jak ve Spojených státech fungují bleší trhy – na ulicích před domem, sousedi si navzájem prodávají věci, které už nepotřebují. Nebo u nich doma ani nikdy nenašli uplatnění. Oblečení, které se nevyužilo, nevhodné dárky, věci, které jsou pro dotyčného kýč a pro jiné roztomilou dekorací. Tak to u nás nefunguje. Ale perfektně funguje inzerce zdarma právě na různých internetových bazarech. Proč ji tedy nevyužít právě teď, před Vánocemi, když je na naši peněženku vyvíjen tak velký nátlak a každá koruna navíc se bude hodit?

Staré kolo – vám už třeba není k ničemu, ale jiné uhrane svojí historickou či dekorační hodnotou.

Staré kolo – vám už třeba není k ničemu, ale jiné uhrane svojí historickou či dekorační hodnotou.

Bazar vám uklidí a ještě vyděláte

Budete překvapeni, co vše dokážete prodat a kolik přes online bazar vydělat. Třeba si nevyděláte jenom na lepší štědrovečerní menu či na bohatší nadílku pod stromečkem. Pořádný úklid vám vydělá klidně i na zimní radovánky někde na horách. Stačí sáhnout po správných věcech na prodej. Váš starožitní stolek, který vám do interiéru vůbec nesedne, určitě někdo náležitě ocení. A nejspíš i unikátní, sto let staré kolo. Alespoň vám už nebude překážet na půdě.

Zbavte se i staré techniky. Dejte na dobrý fotobazar staré foťáky. Určitě se jich u vás doma pár najde!

Zbavte se i staré techniky. Dejte na dobrý fotobazar staré foťáky. Určitě se jich u vás doma pár najde!

Překvapí vás, kolik dokážou vydělat věci po dětech. Balíky dětského oblečení, krabice plné nepotřebných a zapomenutých hraček. Nechte si jednu dvě na památku a se zbytkem hajdy na bazar!

Dobrým tipem, kde věci prodat, je inzertní portál BIGinzerce.cz. Měsíčně jím projde přes stotisíc prodeje a koupě chtivých zákazníků. Tak nabízejte též! Online „blešáky“ máme v Česku rádi.

Nejvíce nepotřebných věcí zůstává po dětech. Vyrostou z oblečení i z hraček. Zapomeňte na nostalgii a nabídněte je na bazaru.

Nejvíce nepotřebných věcí zůstává po dětech. Vyrostou z oblečení i z hraček. Zapomeňte na nostalgii a nabídněte je na bazaru.

Vánoční úklid pojměte letos jinak – ale o to více „zgruntu“

Před Vánocemi obvykle vysmýčíme celý byt. Pouštíme se do mytí oken, gruntujeme i místa, na které se při běžném úklidu nedostane. Pojďte to letos vzít ještě více zgruntu. Jeden den věnujte tomu, že uklízení změníte na vyklízení. Vezměte foťák do ruky… á, prý k čemu foťák, když už vše fotíte jen mobilem? Tak šup hned se starým foťákem na fotobazar.

Nezapomeňte udělat pořádnou čistku ve sportovní výbavě vás i vašich dětí. Na sportovní bazar dejte všechno malé sportovní oblečení, nepoužívané starší lyže, lyžařské boty, ale třeba i orbitrek, který se nenápadně z obýváku, přes ložnici a předsíň přesunul až do sklepa, kde si nejspíš po nocích osamocen povídá z bramborami. Dejte mu šanci – třeba se mu v jiné rodině zalíbí víc a opět zaujme čestné místo před televizí.

Uvidíte, že s méně věcmi bude pak i velký úklid mnohem snadnější.

Zdroj obrázků: Pixabay, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail