Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Jste milovníkem přírodních materiálů a tak obvykle skončíte na oblečení z bavlny? Mnohem lepším řešením je bambusové oblečení.

Tkaniny z bambusu jsou úžasně měkké, za co vděčí svému oblému vláknu. Proto jsou bambusové látky charakteristické svoji naprostou hladkostí, perfektně přilnou na tělo a nedráždí ani citlivou pokožku. Další unikátní vlastností bambusových tkanin je, že nenasakují pachy. Což bohužel jak u syntetických vláken, tak u bavlny řešíme dnes a denně. Bambusové oblečení nabízí tolik plusů, že bychom jej v našem šatníku rozhodně neměly ignorovat. Sortiment bambusové módy se navíc konečně rozrůstá a tak je i z čeho vybírat.

Bambusové oblečení a bambusová móda nabízí unikátní funkčnost a dobrý design díky anglické značce Braintree. Koupíte ji v e-shopu Bambusova-moda.cz.

Bambusové oblečení a bambusová móda nabízí unikátní funkčnost a dobrý design díky anglické značce Braintree. Koupíte ji v e-shopu Bambusova-moda.cz.

Bambusové oblečení vás ponechá v suchu a vydrží

Bavlna je známá svou nasákavostí a neochotou takto nasáklý pot pak odventilovat. Proto se především ve sportu začaly prosazovat speciální syntetické materiály, které dokážou pot od těla hned odvést. Jenomže kdo je nosí ví, že zas tak dokonalé nejsou. Určitě zkuste bambusové oblečení. Bambus má mimořádnou savost, takže pod z těla rychle nasaje, jenomže oblečení mokré nezůstane, protože díky své porézní struktuře vlákna bambus zas z tkaniny vodu rychle odvede ven. Přitom nasákavost bambusového vlákna je tři až čtyřikrát větší než u bavlny.

Bambusová móda se chlubí i další skvělou vlastností nazývanou Bamboo Thermo-control. Bambusové vlákno má dokonalou schopnou absorpce vlhkosti a ventilace, a díky tomu dokáže jako základní vrstva oblečení v létě tělo ochlazovat a v zimě naopak zahřívat. Už nebudete potřebovat zimní a letní prádlo nebo sportovní prádlo. Bambusové oblečení se přizpůsobí tepelným podmínkách a funguje jako ideální termoregulace.

V neposlední řadě je móda z bambusu velice trvanlivá. Vždyť bambus se používá i pro stavbu lešení. Což dokazuje, že jeho vlákna jsou skutečně extrémně pevná a tak jsou i tkaniny a oblečení z bambusu velice trvanlivé a odolné oděru i praní.

Jste milovníkem přírodních materiálů a tak obvykle skončíte na oblečení z bavlny? Mnohem lepším řešením je bambusové oblečení.

Jste milovníkem přírodních materiálů a tak obvykle skončíte na oblečení z bavlny? Mnohem lepším řešením je bambusové oblečení.

Oblečení z bambusu vás ochrání před škodlivým UV

Stále více řešíme nejen funkčnost či nezávadnost oblečení, které na sobě nosíme, ale i jeho další ochranné vlastnosti. Nejčastěji jde o schopnost oblečení ochránit nás před škodlivými slunečními UV paprsky. Je známé, že ne každý materiál nás před ním chrání dostatečně a bavlna na tom vůbec dobře není. Naopak bambusové oděvy dokážou zastavit až 98 % UV. Ochranný UV index tak na stupnici dosahuje ochranný faktor 50.

Bambusová móda Braintree

Abyste měli 100% záruku, že nakupujete kvalitní bambusové oblečení, rozhodně se jej vyplatí nakupovat ve specializovaném obchodě. Takovým je Bambusova-moda.cz. E-shop nabízí kvalitní oblečení z bambusu anglické značky Braintree.

Nechybí bambusové oblečení pro ženy, pro muže ani pro děti. V nabídce najde spodní prádlo z bambusu, ponožky, župany, noční košile i pyžama. Jenomže  bambusové oblečení není jen o úžasně kvalitním spodním prádle. Takže v e-shopu si koupíte rovněž trička s krátkým i dlouhým rukávem, tuniky, svetry, kalhoty sukně i šaty z bambusu. Pokud si chcete ověřit skvělé vlastnosti bambusu, začněte určitě tím, že si ve svém šatníku nahradíte bavlněná a syntetická trička. Pořiďte si trička z bambusu od značky Braintree, na kterých si nejlépe unikátní vlastnosti tohoto materiálu ověříte.

Chcete si ověřit unikátní vlastnosti, které nabízí oděvy z bambusu? Začněte spodním prádlem a tričky. Koupíte ji v e-shopu Bambusova-moda.cz.

Chcete si ověřit unikátní vlastnosti, které nabízí oděvy z bambusu? Začněte spodním prádlem a tričky. Koupíte ji v e-shopu Bambusova-moda.cz.

Bambus v ekologii vysoce vítězí nad bavlnou

Textilní výroba patří mezi nejméně ekologické na světě vůbec. Lidi žijí s pocitem, že třeba nošením bavlněných věcí vlastně přispívají přírodě. Jenomže tak to není. Neekologičnost začíná už u samotného pěstování. A pěstování bavlníku není vůbec ekologické. Bavlník je citlivý na škůdce, kteří výrazně snižují výnosy, a proto se při pěstování používá velké množství chemie. Současně je bavlník pěstován uměle a je velice citlivý na množství závlahy. Obvykle se zavlažují celé plantáže, které se zavodňují, avšak tady dochází k velkému plýtvaní vodou, protože ta se ze 40 až 60 % pouze odpaří. Ekologické by bylo pěstování kapkovou závlahou, ale ta je náročná a proto nebývá obvyklá. Celkově se na vypěstování jedné tuny bavlny spotřebuje až 400 kg hnojiv a 40 kg insekticidů. Další chemie, která se při pěstování bavlny používá, jsou prostředky na zrychlení opadu listů před sklizní. Zcela jinak je to u pěstování bambusu.

Bambus, používaný pro textilní výrobu, roste 100% bez pomoci člověka a k jeho pěstování se nepoužívají pesticidy ani hnojiva. Na rozdíl od syntetických vláken je bambusové vlákno 100% odbouratelné a přirozeně se v přírodě rozloží. Bambus je nejrychleji rostoucí rostlina na světa, což zaručuje velké výnosy i z malých pěstebních ploch. Ze stejné pěstební plochy se vypěstuje až 10x více bambusové suroviny než bavlny. Navíc pěstování bambusu je pro přírodu přínosné. Může se pěstovat na hůře dostupných místech, třeba na svazích. Bambus se po sběru nelikviduje, ale pouze ořezává a na stejném místě znovu vyroste. Pěstuje se zcela bez zavlažování a bohatě mu ke kvalitnímu růstu postačí přirozené srážky. Bambusové háje jsou velice přínosné pro ekologii rovněž z hlediska fotosyntézy. Velké bambusové háje se významně podlí na zkvalitňování ovzduší.

Zkuste i konopné oblečení – další zázrak pro textilie je totiž konopí

V nabídce e-shopu Bambusova-moda.cz najdete i oblečení z dalšího unikátní rostliny – z konopí. Kdysi tak běžně dostupné konopné tkaniny zcela vytlačila bavlna a syntetické materiály. Konopí se dnes téměř nepěstuje, přitom je známé svými skvělými vlastnostmi a to nejen pokud jde o textil, ale například i pro své možnosti využití ve stavebnictví, kde se využívají jeho termoizolační vlastnosti. I konopné textilní vlákno, podobně jak bambusové, vyniká svojí extrémní pevností, téměř nepropouští UV záření, skvěle saje pot a funguje téměř bezúdržbově, protože nepřitahuje špínu. Má podobné termoregulační vlastnosti jako bambus –  v zimě hřeje a v létě chladí. Současně má skvělé antibakteriální vlastnosti, a tak oblečení z konopí nezapáchá, ani když jej vystavíme extrémním situacím.

Zkuste i konopné oblečení – další zázrak pro textilie je totiž konopí

Zkuste i konopné oblečení – další zázrak pro textilie je totiž konopí

Zdroj obrázků: FL, Bambusova-moda.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail