Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 693

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/plugin-templates/login-with-ajax/) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/249487/virtual) in /data/web/virtuals/249487/virtual/www/domains/profimoda.cz/wp-content/plugins/login-with-ajax/login-with-ajax.php on line 723

Na tom, v čem spíte, skutečně záleží. Víte, že vyměnit tradiční prostěradla z bavlny za bambusová prostěradla, výrazně zvýší váš spánkový komfort?

Dnes nejběžnější bavlněná prostěradla čím dále častěji nahrazují prostěradla z ekologičtějších materiálů. Takovým je i bambus. Na rozdíl od bavlny je pěstování bambusu mnohem ekologičtější. Bambus roste velice rychle a k jeho kvalitnímu růstu nejsou potřebné pesticidy, ani velké množství vody, jak je tomu u bavlny. A bambusové tkaniny přitom nejsou žádným kompromisem. Bambusová prostěradla jsou až neuvěřitelně měkká, nedráždí pokožku a dobře odvádí vlhkost. Víte, že je bambusové vlákno až čtyřikrát více savé než bavlněné? Současně má antibakteriální vlastnosti a neváže na sebe pachy. Všechny tyto vlastnosti nahrávají tomu, abychom bavlněná prostěradla vyměnili za ty z bambusu. Neprohloupíme ani pokud jde o trvanlivost prostěradel. Bambusové vlákno je totiž pevné a trvanlivé.

Bambusová jersey prostěradla jsou nejlepší volbou pro kvalitní spánek. Koupíte je v e-shopu Rodinnebaleni.cz.

Bambusová jersey prostěradla jsou nejlepší volbou pro kvalitní spánek. Koupíte je v e-shopu Rodinnebaleni.cz.

Bambusová prostěradla zajistí lepší spánek

Velkou výhodou bambusových prostěradel je jejich hypoalergičnost. Bambus obsahuje přirozenou složku, která zabraňuje množení plísní, bakterií i kvasinek. Ocení to samozřejmě alergici, ale i každý, kdo chce žít co nejzdravěji. Kvalitní spánek je velice důležitý a ovlivnit jej mohou i zdánlivé maličkosti – třeba to, jaký spánkový komfort nám poskytuje prostěradlo.

Bambusová prostěradla v různých velikostech i barevných variantách prodává e-shop Rodinnebaleni.cz. Jsou vyrobeny v gramáži 170 gramů na meter čtvereční a vybrat si je lze ve dvou provedeních – jako jersey nebo froté prostěradlo.

Bambusová froté prostěradla potěší milovníky froté tkanin. Koupíte je v e-shopu Rodinnebaleni.cz.

Bambusová froté prostěradla potěší milovníky froté tkanin. Koupíte je v e-shopu Rodinnebaleni.cz.

Bambusová jersey prostěradla jsou určena pro každého, kdo preferuje hladké povrchy prostěradel. Naopak bambusová froté prostěradla potěší ty, kdo mají rádi pocit hebkého a současně hřejivého materiálu na kůži. Obecně se však oba typy prostěradel hodí pro každé roční období. To proto, že je bambus unikátní i pokud jde o jeho termoregulační schopnosti. V zimě totiž umí zahřát a v létě ochladit.

Zdroj obrázků: Shutterstock, Rodinnebaleni.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail