Módní značka Red Chapter Clothing přináší do šatníků umění ambigramu. Je to móda pro lidi s vlastním stylem a pohledem na svět.
Módní značka Red Chapter Clothing přináší do šatníků umění ambigramu. Je to móda pro lidi s vlastním stylem a pohledem na svět.

Ambigramy zdobí autentická trička s myšlenkou!

Umění ambigramu dobývá šatníky těch, kterým záleží na vlastním stylu. Pořiďte si autentická trička s myšlenkou a ambigramy rockera Marka Palmera!

Chcete překvapit neotřelým motivem na tričku? Zapomeňte na nicneříkající nápisy triček, které chrlí oděvní průmysl a mnohdy vůbec nechápeme jejich podstatu. Trapné vtípky vytištěné na tričku nechte puberťákům. A pokud vám teď dochází fantazie a máte pocit, že už není nic, co by vaše triko vytrhlo z tradiční módní šedi – poradím vám: vsaďte na ambigramy a autentická trička s myšlenkou.

Hledáte autentická trička s myšlenkou? Vsaďte na umění ambigramu!
Hledáte autentická trička s myšlenkou? Vsaďte na umění ambigramu!

Co je ambigram? Možná si vzpomínáte na záhadné ambigramy, které řeší hlavní hrdina v knižního bestselleru a filmu Andělé a démoni (kniha od Dana Browna, v hlavní roli filmu si zahrál Tom Hanks). Grafické ambigramy však nemusí být pouze koníčkem záhadologů či symbologů. Ambigram jako fenomén inspiruje i umělce a jeden z nich, umělec a současně rocker Mark Palmer, předává svým fanouškům umění, kterému sám propadnul, prostřednictvím oděvní firmy a módní značky Red Chapter Clothing. A unikátní móda Marka Palmera nyní dorazila i do Čech!

Ambigram je slovo, které lze číst z jedné i druhé strany a pokaždé dává smysl. Běžnými jsou textové symetrické ambigramy. V češtině máme například slovo TAHAT, které se čte stejně, i když jej otočíte o 180 °. Specialitou jsou pak grafické ambigramy. V tomto případě už jde doslova o umění, ale vlastnost ambigramu zůstává stejná. Grafický ambigram bývá obvykle nesymetrický a zatímco z jedné strany vyjadřuje jednu myšlenku, z druhé pak jinou. Příkladem je například ambigram Marka Palmera, který se z jedné strany čte Faith (víra) a z druhé Hope (naděje).

Ambigram Marka Palmera, který se z jedné strany čte Faith (víra) a z druhé Hope (naděje).
Ambigram Marka Palmera, který se z jedné strany čte Faith (víra) a z druhé Hope (naděje).

Ambigram jako umění

Připadají vám tři proužky Adidas zprofanované a logy potištěná móda doslova trapná? Vsaďte na autenticitu a umění ambigramu. Každýambigram Red Chapter Clothing obsahuje silnou myšlenku, která vyjadřuje dualitu a obsahuje nesmírnou pozitivitu. Oblečení už nemusí být jen kouskem hadru zakrývajícím nahotu, ale ani pokusem kdejakým falzifikátem ošálit okolí a tvářit se, že mám na víc, než skutečně mám. Kdo má svůj styl, miluje muziku, obdivuje módní tetování, kdo třeba fandí bojovým sportům či obdivuje krásné silné stroje na dvou kolech, ten myslím konečně našel svoji módu!

Umění ambigramu Marka Palmera propadla nejedna rocková hvězda.
Umění ambigramu Marka Palmera propadla nejedna rocková hvězda.

Red Chapter Clothing – žádná Čína, ale Made in America

Autentická trička s myšlenkou z kolekce Red Chapter Clothing se nechlubí jen unikátními ambigramy Marka Palmera, ale také tím, že se vyrábí v Americe. Jak označení Made in USA, tak označení Made in America, je zárukou kvality, ale také dalším bonusem k životnímu stylu, které chce móda Red Chapter Clothing reprezentovat.

Letošní kolekce značky Red Chapter Clothing pro jaro a léto 2015 je již 12. kolekcí. Po sedmi letech má značka mnoho příznivců mezi námi běžnými smrtelníky, ale i v řadách rockových hvězd. Ambigramy dostaly Marca Hudsona, zpěváka anglické metalové skupiny DragonForce, propadnul jim slavný americký bubeník Mike Portnoy (Ex-Dream Theater). S ambigramem na hrudi můžete vidět zpěváka legendární americké skupiny Twisted Sister – Dee Snidera, oblíbil si jej polský baskytarista hrající ve skupně Scorpions – Paweł Mąciwoda. A nesmím samozřejmě zapomenout ani na slavnou skupinu Red, kde umění ambigramu propadli doslova všichni členové kapely.

Nová jarní a letní kolekce 2015 značky Red Chapter Clothing.
Nová jarní a letní kolekce 2015 značky Red Chapter Clothing.

Móda Red Chapter Clothing pro jaro a léto 2015

Najděte si svůj ambigram! Na trhu je již nová jarní a letní kolekce 2015 značky Red Chapter Clothing. Myšlenky a umění ambigramu doplňují nádherné barvy triček, které přilákají i dámy. Kolekce je pánská i dámská. Dámské střihy jsou příjemně vypasované, přednost dostal sexy V výstřik. Pánská kolekce je postavena na klasickém T-shirt pánském střihu.

Zdroj obrázků: Red Chapter Clothing

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří žijí s aktuálními módními trendy.

Váš e-mail