Akrylové nehty a gelové nehty – ne, nejsou to jen synonyma pro umělé nehty. Pojďte se podívat, v čem se od sebe liší a jaké mají výhody a nevýhody.

Ne každý ví, že akrylové a gelové nehty nejsou to stejné. Jak akrylové nehty, tak gelové, jsou sice náhražkou pro naše přírodní nehty, každé z nich ale mají své výhody a nevýhody a každé se jinak aplikují. Je jedno, jestli se chystáte do nehtového studia, nebo si chcete užít nehtové dobrodružství sama doma – vždy se oplatí znát mezi nimi rozdíly a umět si správně vybrat. Pokud se přece jen rozhodnete pro aplikaci doma, je dobré vědět, kde můžete za dobrou cenu nakoupit všechno příslušenství pro jejich přípravu. To nabízí e-shop Nehtyprofi.

Komu příroda nenadělila přirozeně krásné a pevné vlastní nehty, může sáhnout po akrylových nebo gelových.

Komu příroda nenadělila přirozeně krásné a pevné vlastní nehty, může sáhnout po akrylových nebo gelových.

Proč nahradit vlastní nehty umělými?

Ne každé z nás příroda nadělila. Ke krásným nehtům nemusíme mít genetické dispozice, nebo jsme věčné dietářky a to se negativně projeví na našich nehtech. Jen málo žen má skutečně hezké vlastní nehty. Naštěstí kosmetika umí zázraky a perfektní manikúru si můžeme dopřát poměrně jednoduše i bez toho, abychom musely patřit mezi ty, kdo mají pevné, zdravé, krásné a rychle rostoucí nehty. Jaké nehty si ale vybrat – akrylové nebo gelové?

Akrylové a gelové nehty dokážou vykouzlit nádhernou manikúru!

Akrylové a gelové nehty dokážou vykouzlit nádhernou manikúru!

Akrylové nehty vynikají především pevností

Výhodou akrylových nehtů je především jejich až neuvěřitelná pevnost. Prakticky se nelámou. Běžně se jim říká také porcelánové nebo pryskyřiční nehty. I když patří mezi dražší řešení, pokud jste ženou, která pracuje často rukama, rozhodně investujte právě do nich. Nemusíte být žádnou extra manuální pracovnicí. Stačí když občas doma myjete nádobí místo vaší myčky na nádobí, ráda se hrabete v hlíně na zahrádce nebo třeba jen celý den zběsile bušíte do klávesnice vašeho počítače. To vše znamená pro nehty námahu a právě tady se pevnost akrylových nehtů osvědčuje.

Dalšími výhodami akrylových nehtů zejména při domácím použití je, že k jejich modelaci a aplikaci nepotřebujete speciální UV lampu, pouze speciální tvrdidlo na akryl, takzvaný liquid. Také poté, co vám doslouží a chtějí vyměnit za nové, je snadnější jejich odstraňování. Takže opět bez odborné pomoci jsou právě akrylové nehty  tím, co lze pro domácí použití doporučit.

Akrylové nehty se snadno zdobí. Používat můžete všechny standardní laky na nehty i všemožné dekorační ozdůbky. Akrylové nehty se na ně přímo těší!

Začínáte s akrylovými nehty? Pořiďte si cenově zvýhodněnou sadu ve které najdete vše, co pro vlastní modeláž potřebujete. Cena sady je 799 Kč.

Začínáte s akrylovými nehty? Pořiďte si cenově zvýhodněnou sadu ve které najdete vše, co pro vlastní modeláž potřebujete. Cena sady je 799 Kč.

Nevýhody akrylových nehtů

Není ale všechno zlato co se třpytí, a tak i akrylové nehty mají nějaké ty nevýhody. Už jsme zmínila, že jsou o dost dražší než gelové nehty. Cenu ale můžete řešit právě tím, že si je nenecháte aplikovat v kosmetickém studiu, ale naučíte se je dělat sama doma. Akryl bohužel hodně zapáchá, takže zapomeňte na nevětrané místnosti nebo na ložnici. Při modeláži je nutné hodně tvarovat, takže pilujete a pilujete a pilujete… Určitě tedy investujte také do kvalitního pilníku.

Největší nevýhodou akrylových nehtů však je to, že nehty pod tímto materiálem dost špatně dýchají. Citlivější osoby s náchylností k mykózám mohou právě díky akrylovým nehtům mykózu dostat. K tomu dochází tehdy, jsou-li nehty nesprávně aplikované, zůstávají pod nimi vzduchové mezery, kam se dostává voda nebo vlhkost. Kdo nemá s aplikací akrylových nehtů zkušenosti, může si napoprvé zajít do skutečně kvalitního nehtového studia, přiučit se a pak už si zřídit svůj soukromý a osobní salónek doma. Je to asi nejjistější cesta k úspěchu.

Gelové nehty vypadají skutečně přirozeně!

Chcete-li, aby vaše umělé nehty vypadaly co nejvíce přirozeně, vsaďte na gelové nehty. Jejich vzhled je ve srovnání s akrylovými mnohem přirozenější. Ale pozor, v levných nehtových studiích se často za gelové nehty vydávají ty akrylové. Pouze jsou potřené vrchní vrstvou gelu! Takže naučit se je modelovat doma je nejjistější. Pod gelovým nehtem mají vaše nehty šanci dýchat a nedochází tak k jejich praskání ani k mykózám. Gel navíc nezapáchá a nemusíte tak pro jejich aplikaci hledat místnost, kde lze větrat. Také nemusíte nehty tolik tvarovat a ušetříte čas, který musíte u akrylových nehtů věnovat jejich pilování.

Pořiďte si profesionální sadu pro gelové nehty s UV lampou. Cena sady je 1709 Kč / nyní za zvýhodněnou cenu 1199 Kč.

Pořiďte si profesionální sadu pro gelové nehty s UV lampou. Cena sady je 1709 Kč / nyní za zvýhodněnou cenu 1199 Kč.

Nevýhody gelových nehtů

Ani gelové nehty však nejsou bez negativ. Už jste možná pochopily, že se na rozdíl od těch akrylových mnohem snadněji lámou. Také jejich odstraňování není nijak snadné. Důležité je rovněž vědět, že pokud se pro rozhodnete modelovat si gelové nehty sama doma, budete si hned na začátku muset pořídit speciální sadu pro gelové nehty s UV lampou. Bez ní není modeláž gelových nehtů možná. Naštěstí nejde o nijak závratnou investici, pokud tedy víte, kde ji výhodně koupit.

Nehtyprofi – vše pro gelové a akrylové nehty

E-shop s profesionálními kosmetickými pomůckami Nehtyprofi nabízí vše co potřebujete pro modeláž gelových a akrylových nehtů. Většina zboží je skladem a pokud objednáte v daný den do 15 hodin, bude vám doručeno již následující pracovní den.

Zdroj obrázků: FL, Nehtyprofi.cz

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail