Trápí vás akné? Rozhodně to není problém pleti, který znají jen náctiletí, i když právě tento věk je s akné spojován nejvíce. Jak na něj?

Problém s akné se může objevit i v pozdějším věku a to jak u žen, tak u mužů. Často je důsledkem stresu, na stavu naší pleti se podepisuje naše strava i problémy se zažíváním a ve velké míře i hormonální změny, kterými si v průběhu života procházíme. Ne vždy má akné tak lehký průběh, abychom si s ním poradili doma za pomoci běžně dostupné kosmetiky proti akné. Neodborný boj s akné může být zdlouhavý, s negativními důsledky pro pleť a často se prodraží. Mnohem více, než na kolik vás přijdou návštěvy profesionálního salonu. Kosmetické studio specializující se na akné, je vždy zárukou toho, že se boj s akné nestane marným, věčným a neúspěšným. Odborně ošetřené akné přináší okamžité nebo rychlé výsledky, které jsou navíc dlouhodobé. Profesionální kosmetický salon vám pomůže vybrat takový typ ošetření, který bude nejvíce nápomocen právě vašemu problému s pletí a akné. Jaké jsou základní typy moderního ošetření akné?

Akné vás může potrápit v každém věku. Navštívit dobré kosmetické studio je vždy zárukou rychlého odstranění akné.

Akné vás může potrápit v každém věku. Navštívit dobré kosmetické studio je vždy zárukou rychlého odstranění akné.

Odstranění akné pomocí pleťové kosmetiky

Pouze kosmetické studio vám pleť ošetří kosmetikou proti akné, která zaručeně funguje. Odborníci salonu mají zkušenosti s různými druhy kosmetiky a zatímco si vy samy v obchodě koupíte nejspíš tu, ke které vás nalákala reklama, v salonu dostanete tu, která funguje. Správná aplikace kosmetiky proti akné navíc není jen o prostém potření problematických partií krémem proti akné. Jde o proceduru, která začíná čištěním pleti, peelingem, antiseptickým a hojivým ošetřením postihnuté pleti, aplikací ošetřující masky na pleť, masáží pleti, dodání potřebných vitamínů pokožce a to vše za účelem odstranění následků akné a zabránění jeho tvorby v budoucnu.

Chemický peeling pomáhá na akné

Účinnou metodou nejen pro ošetření mastné pleti a akné je chemický peeling. Kyselina salicylová, která se při něm na pleť aplikuje, stimuluje tvorbu kolagenu, pokožku hydratuje, zesvětluje a pomáhá odstraňovat vrásky. Pokud jde o akné, pomáhá chemický peeling nejen na odstranění akné a zmírnění jeho projevů, ale i na odstranění jizviček po akné.

Ultrazvuková špachtle vyčistí pleť s akné do hloubky

Při akné je důležité udržovat čisté póry pleti. Podomácku je ale hloubkové čištění pleti téměř nemožné. V kosmetickém salonu lze využít ošetření akné a hloubkové čištění pleti pomocí ultrazvukové špachtle. Na jedno sezení vyčistí tato metoda kolem 80 % pórů. Princip metody je postaven na frekvenčních vibracích přístroje. Pomocí ultrazvuku se pak do pleti zapracuje i ošetřující krém.

Ošetření akné galvanickou žehličkou

Další velice účinnou metodou odstranění akné rovněž postavenou na dokonalém vyčištění nečistot pleti je ošetření galvanickou žehličkou. Elektromagnetické pole vytvoří vibrace, které dokážou uvolnit i hlouběji osazené nečistoty a odstranit je. Galvanická žehlička je účinná zejména při urychlení hojení problémů po akné a zánětech pleti. Současně má silné antiageing účinky. Pomocí galvanické žehličky dokážeme do pleti vpravit 50 až 60 % účinných látek z aplikované kosmetiky. Což při běžném nanesení profesionálního krému bývá maximálně do 5 %. Ošetření galvanickou žehličkou není jednorázovou procedurou a je nutné jej několikrát opakovat nebo jej začlenit do své pravidelné péče o pleť v rámci návštěv kosmetického salonu Výsledky, a to nejen při boji s akné, za to ale rozhodně stojí.

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail