Základní péči o vlasy tvoří dvojice šampón a kondicionér. Aby fungovaly tak, jak mají, je důležité používat je správně. Platí to zejména pro kondicionér, se kterým si ženy občas nevědí úplně rady.

Zatímco šampón odstraňuje nečistoty a mastnotu po celé délce vlasů od jejich kořínků až po konečky, kondicionér je chrání, vyživuje a dodává jim hebkost a lesk. Aby výsledek vypadal jako od kadeřníka, dodržujte následujících 7 kroků.

Krok 1: Vyberte si ten pravý kondicionér pro váš typ vlasů

Na výběr jsou kondicionéry pro suché, normální, mastné, dlouhé, vlnité, jemné, bez objemu, kudrnaté, barvené či poškozené vlasy.

7 tipů, jak používat kondicionér

7 tipů, jak používat kondicionér

Krok 2: Umyjte si vlasy

Použijte šampón vhodný pro váš typ vlasů. Myjte vlasy šetrně, zbytečně je netahejte. Nakonec šampon z vlasů důkladně vymyjte a vymačkejte z nich přebytečnou vodu.

Krok 3: Použijte správné množství kondicionéru

Na dlaň si nalijte množství kondicionéru o velikosti zhruba dvou pětikorun a naneste jej do vlasů. Větší množství má za následek těžké a zplihlé vlasy.

Krok 4: Naneste kondicionér na vlasy

Snažte se kondicionér dostat po celé délce vlasů – s výjimkou pokožky hlavy a kořínků. Nemáte-li suché vlasy, kondicionér stačí nanést pouze na dolní část vlasů a konečky.

Mezi svoji kosmetiku nezapomeňte zařadit kondicionér na vlasy.

Mezi svoji kosmetiku nezapomeňte zařadit kondicionér na vlasy.

Krok 5: Nechte kondicionér působit

Nesmývejte jej ihned po nanesení. Nechte kondicionér působit několik minut, ne však příliš dlouho. Tři až pět minut bohatě stačí.

Krok 6: Vymyjte kondicionér z vlasů

Používejte vlažnou vodu. Horká voda vlasům škodí. Nespěchejte a kondicionér vymyjte opravdu důkladně. Správně umyté vlasy po přejetí dlaněmi příliš nekloužou, ale spíše vržou.

Krok 7: Vlasy jemně vysušte

Tento krok je nesmírně důležitý. Po umytí z vlasů šetrně vyždímejte vodu a přitlačením ručníku k hlavě je lehce vysušte. Můžete je do ručníku zabalit a nechat několik minut odpočinout před finální úpravou.

Kosmetiku s Aloe Vera nabízí Herbalife.

Kosmetiku s Aloe Vera nabízí Herbalife.

Herbal Aloe: Intenzivní péče o pleť i vlasy

Posilující šampón Herbal Aloe dopřeje vašim vlasům intenzivní regeneraci a výživu. Nejlépe funguje s posilujícím kondicionérem z řady vyživující péče o tělo a vlasy Herbal Aloe, jejíž produkty zakoupíte v distributorské síti Herbalife Nutrition.

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail