Plno barev, ale v jemných pastelových akcentech – žádné řvoucí neony. Atmosféra předjaří je něžná a sladce pastelová. Jakoby se barvy pocukrovaly a tím se ubralo na jejich intenzitě. Sladké pastely jsou posledním z předjarních Resort trendů, které byste si neměly nechat ujít a se kterými jaké módní ikona vklouznete do léta.

Inspirace hledejte ve zmrzlině. Úplně cítíte tu jemnou chuť zmrzliny – malinové, borůvkové, pistáciové, banánové a když už máme vyjmenovat všechny barvy tak i šmoulové, i když popravdě – jak vlastně chutnají Šmoulové? Zmrzlina je tím nejlepším přirovnáním k tomuto módnímu trendu. Přemýšlejte nad tím, jak dobře vypadá samotný pastelový kopeček, ale o kolik je nádhernější, když máte kopečků více a jemně pastelové barvy zmrzliny spolu krásně ladí. Já si vždy diktuji přesné pořadí, aby mi barvičky krásně ladili. A tak je tomu v této sezóně i na oblečení. Podívejte se, jak propracovaně zapracovala na pastelové barevné kombinaci Escada i Hervé Léger by Max Azria. Jak nádherně ladí barvy na outfitu z kolekce Altuzarra a jak se do looku ještě navíc významně zapojil vzor a ornament. A nakonec Thom Browne, které ke sladěným pastelům přidal ještě vertikální linii, která se opakuje na skladech halenky, sukni i na proužcích punčocháčů.

Předjarní módní trendy: Sladké pastely / Resort 2014

Předjarní módní trendy: Sladké pastely / Resort 2014

FOTOGALERIE: Předjarní Resort 2014 trendy – Jemné pastely

Pastely nesmíte zabít nevhodnými doplňky!

Ať vás ani nenapadne, zabít pastelový look černou kabelkou nebo botami! Ve fotogalerii sice vidíte také módní kousky, kde se pastely kombinují s černou, ale tady jde o vytvoření kontrastu pastelu s neutrální černou a proto je to povoleno. Také jsou to jediné outfity, u kterých by se černá kabelka nebo boty tolerovaly, u jiných nikoliv. Čeká vás pátrání po vhodných módních doplňcích. Svoji práci splní doplňky v nude pastelovém odstínu, ale vhodnější je doladit je stejně, nebo tón v tónu s oblečením. Případně vsadit na další doplňkovou barvu outfitu tak, jak je to například na oblečení z kolekce Burberry Prorsum.

Pastelovo meruňková a nude kabelka skvěle doplnily pastelové oblečení Burberry Prorsum. Máslovo-bílé boty nic nekazí.

Pastelovo meruňková a nude kabelka skvěle doplnily pastelové oblečení Burberry Prorsum. Máslovo-bílé boty nic nekazí.

Módní doplňky – kabelka nebo boty, budou krásné jako jednobarevné, ale i jako kombinace pastelů. Úžasnou kombinací jsou například pastely na louboutinkách z jarní kolekce.

Christian Louboutin kombinuje na svých lodičkách více odstínů pastelových barev.

Christian Louboutin kombinuje na svých lodičkách více odstínů pastelových barev.

Zdroj obrázků: kolekce návrhářů a firem

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail