Větší je v této sezóně lepší! Nadměrné střihy musíte teď v předjaří pustit do svých šatníků. A-čkové střihy, širší ramena, široké kalhoty i peleríny – to vše patří aktuálního módního šatníku. A ne proto, že byste se „přejedli“ až k velikosti XXL nebo že potřebujete skrýt po zimě faldíky. Ale proto, že jarní „lehkost bytí“ si podává ruku s velikostí.

Přidat do svého šatníku něco, co nás nenutí stahovat bříško, je příjemné. Necítit se v oblečení klaustrofobicky, moci svobodně dýchat a užívat si lehkost bytí, to máme rády. I když ne vždy se takto oblékáme, protože každá z nás chce vypadat štíhlejší a přidávat si kila oblečením nechce žádná z nás. Ale jeden z předjarních trendů nás teď nabádá dát svému tělu svobodu a užít si volné střihy. Není to o tom, že si koupíte o číslo větší halenku než jindy, ani že rezignujete na střihy a siluety, které vám sluší. Módní návrháři střihy pro tento trend propracovali a rozhodně nebudou útočit na dobrý vzhled naší postavy, naopak. Stačí dodržet pár zásad a mít odvahu být svobodná!

Předjarní módní trendy: Lehkost velikosti / Kolekce módních návrhářů – Resort 2014

Předjarní módní trendy: Lehkost velikosti / Kolekce módních návrhářů – Resort 2014

FOTOGALERIE: Předjarní Resort 2014 trendy – Lehkost velikosti

Na co si dát u nadrozměrných střihů pozor?

  • Pokud si pořídíte oblečení v tomto předjarním trendu, snažte se co nejvíce prodloužit svoji postavu. Pomůže vysoká pokrývka hlavy, vyčesaný drdol, vysoké podpatky i boty na platformě, ale také menší kabelka.
  • Mididélka může být problém. Je jedno, jestli jde o kabát, šaty nebo sukni. Vždy zvažte, jestli v tomto střihu nevypadáte usedle.
  • Pozor na kabelky pověšené na ramenu. Příliš se se stylem „Lehkost velikosti“ nemusí. Preferujte psaníčka do ruky – ty jsou v tomto případě ideální.
Kabelky tvaru psaníčka z kolekcí Stella McCartney, Alexander McQueen, Valentino, Charlotte Olympia

Kabelky tvaru psaníčka z kolekcí Stella McCartney, Alexander McQueen, Valentino, Charlotte Olympia

Kde se inspirovat?

V Resort 2014 kolekcích Chloé, Gucci, Max Mara i Marc by Marc Jacobs a v mnoha dalších. Chloé ukazuje, jak kombinací větší fazóny oblečení se svislými pruhy anulovat negativní vlivy velkého střihu oděvu na postavu. Damir Doma na asymetrické sukni ukazuje, jak široké sako kombinovat s midi sukní tak, abychom nevypadaly, že jsme po drastické dietě ještě nestihly vyměnit šatník. Kombinuje rovný střih saka s asymetrickou sukní, což siluetu výrazně zeštíhluje a prodlužuje. Sako má správnou délku jen do půlky zadečku. Kratší A-čkový trenčkout, jaký do své kolekce zahrnula módní návrhářka Roksanda Ilincic většinou na postavě mnoho škod nenapáchá. Ale pozor, trenčkot musí být kratší, optimálně do půlky stehen. Midi nebo dlouhý by už tak tolerantní k našemu vzhledu nebyl! Velikým střihům sluší také jednolitost více dílů. Tak, jak je to vidět na kompletu Emanuel Ungaro. A když se ještě ze stejného materiálu přidají i boty, je outfit naprosto dokonalý!

 

Zdroj obrázků: oblečení a kabelky z kolekcí firem

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail