Námořnický styl oblečení pro ženy a jeho variace, například v podobě fashion stylu inspirovaného jachtingem, se s pravidelností vracejí a opět vytrácejí. Letošní předjarní sezóna, která se nás snaží obléct především na zimní dovolenou v teplých destinacích, se opět rozvlnila tímto stylem – klasické námořnické proužky na oblečení ale dostaly nový šmrnc! Nechcete se prvoplánově obléct jako námořník? Nemusíte se bát! Námořnický a jachtingový styl je v předjarní sezóně servírován decentně a ve stopovém množství. A vykročit takto oblečená do jara bude skutečně stylové!

Oblečení v námořnickém stylu dnes již rozhodně nemá podobu bílých širokých kalhot a modrobílého pruhovaného trička. Proužky sice zůstávají, ale často pouze jako lemy nebo se kompozičně formují do nových tvarů a vzorů. Námořnický styl oblečení dnes připomíná spíše decentní patchwork sestavený z různých proužků a obdélníků. Navíc se promítl na oblečení všeho typu, včetně šatů a to dokonce i těch večerních.

Předjarní módní trendy: Na vlnách / Resort 2014

Předjarní módní trendy: Na vlnách / Resort 2014

Zatímco pruhy a proužky hrají v námořnickém oblečení a v novém trendu, který jsme nazvali Na vlnách, pořád hlavní roli, rozhodně se změnilo postavení modrobílé kombinace. Námořnický styl už není jenom o ní. Modrá, bílá, červená a také černá hrají sice v novém módním stylu Na vlnách hlavní roli, ale styl oblečení osvěžují i další barvy: žlutá, zelená nebo oranžová.

Na vlnách je námořnický styl oblečení s novými pravidly – naučte se je! Modely z kolekcí Resort 2014: vlevo Diane von Furstenberg, vpravo Lisa Perry.

Na vlnách je námořnický styl oblečení s novými pravidly – naučte se je! Modely z kolekcí Resort 2014: vlevo Diane von Furstenberg, vpravo Lisa Perry.

Na vlnách je námořnický styl oblečení s novými pravidly – naučte se je! Modely z kolekcí Resort 2014: vlevo Roksanda Ilincic, vpravo Emanuel Ungaro

Na vlnách je námořnický styl oblečení s novými pravidly – naučte se je! Modely z kolekcí Resort 2014: vlevo Roksanda Ilincic, vpravo Emanuel Ungaro

Změn doznala i tradiční horizontální orientace pruhů na námořnickém stylu. Nejenže je po novém jejich orientace také vertikální, ale často jsou pruhy orientovány po všemožných diagonálách, často různých na jednom modelů šatů či jiného kousku oblečení. To je pro naši postavu spásonosné, ale současně to může být také nebezpečné. Je to právě hra s pruhy, jejichž tloušťkou a orientací dokážeme dělat optické divy s naší postavou – a to jak v pozitivním, tak v negativním smyslu. Nesprávný pruh na nesprávném místě z vás udělá kuličku, i když jste kost a kůže. A naopak, správný pruh vás může zeštíhlit a dokonale vám zformovat vaši postavu.

FOTOGALERIE: Předjarní módní trendy: Na vlnách

Tip: Předjarním trendem je také hra s průhledností

Právě jejím kombinováním s pruhy a stylem Na vlnách můžete dosáhnou zajímavé efekty. Proužky mohou pak být nejen o střídání barev, ale také o střídání neprůhledných a průhledných proužků. Oblečení pak dostává další rozměr a vy se můžete kreativně vyhrát také s jednotlivými vrstvami oděvu.

A jaká fazóna sluší novému módnímu námořnickému stylu? Rozvolněná i vypasovaná. Jednovrstvá i vrstvená. Na vlnách je totiž kreativní módní styl, který vnáší do oblékání hru i prostor pro každou majitelku oblečení v tomto novém trendovém stylu.

Manikúra v námořnickém stylu vám nesmí chybět!

Když už propadnete novému stylu oblečení Na vlnách, rozhodně dotáhněte svůj vzhled k dokonalosti. Jak? Manikúrou! Manikúra v námořnickém stylu musí barevně i stylem ladit s oblečením a jeho vzory. Možností je mnoho. Od jednobarevných nehtů v barvě některého z pruhů vašeho oděvu, po pruhované variace nebo nehty zdobené dalšími námořnickými symboly – kotvou, kormidlem, lodičkou apod. Já jsem zastáncem zlaté střední cesty, což znamená proužků. Je to efektní, neobvyklé, ale pořád to má daleko od kýče, kterým mohou různé nalepené propriety na nehtech být. Nejsem ani zastánce umělých nehtů, takže doporučuji koupit si barevné laky ve dvou barvách, které budou ladit s vašim námořnickým oblečením a pustit se do práce.

Manikúra v námořnickém stylu

Manikúra v námořnickém stylu

Manikúra v námořnickém stylu

Manikúra v námořnickém stylu

Tutorial: Jak udělat dokonale rovné námořnické pruhy na nehtech

  1. Upravte si nehty běžným způsobem do požadovaného tvaru pomocí pilníku.
  2. Naneste podkladový ochranný lak.
  3. Naneste základní barevnou vrstvu, např. bílou a nechte uschnout.
  4. Připravte si ze samolepící fólie nebo samolepícího pevnějšího papíru přesně nařezané proužky. Ty pak nalepte na nehty.
  5. Vytvoří šablonu, která ochrání první barevnou vrstvu před zbarvením druhou.
  6. Přetřete nehty druhou barevnou vrstvou laku, například modrou. Opět nechte uschnout.
  7. Odstraňte proužky samolepící fólie či papíru.
  8. Na nehty můžete nanést ještě jednu vrstvu laku, průhlednou ochrannou, která zajistí delší trvanlivost vaší manikůry.
  9. Variantou je také na první barevnou vrstvu laku barevně kontrastní proužky z fólie pouze nalepit a už je využít jako zdobení. Další barevnou vrstvu tak nemusíte nanášet.

 

Zdroj obrázků: móda z kolekcí oblečení návrhářů a firem, style.com, thumbrl.com

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail