Vtipně tomuto předjarnímu trendu můžeme říkat Haute Bohemia (jako parafráze na Haute Couture), nebo také „luxusní etnomóda“. Pokud pořád nerozumíte, kam tím směřuji, představte si rozvolněné střihy plné velkých barevných pestrých vzorů, téměř jako byste viděly psychedelické obrazce jako výsledek halucinací. Konkrétní velké vzory, často květinové nebo zvířecí, ale také již zmiňované velké abstraktní obrazce, působí přímo jako volání jara!

Je to již hodně let, co jsem si pořídila nádhernou látku s obřími pestrými květinami. Ušila jsem si z ní dlouhou sukni s vypasovanou bederní částí a širokým splývavým volánem. Přemýšlím, kde ji mám, protože přesně tyto vzory a střih se v novém předjarním trendu Haute Bohemia vrátily na módní scénu. Pestrý etnostyl byste měly zkusit, i když třeba holdujete spíše umírněnějším barvám. Je až překvapivé, jak pestré barvy dokážou člověka nabít energií. Tou, kterou se člověku v zimním smogu a počasí bez slunce příliš nedostává. Věřím, že síla energie nabitá v takto pozitivně barevném oblečení dokáže skutečně přivolat jaro. A proto: chvála bláznivosti!

Předjarní módní trendy: Haute Bohemia / Resort 2014

Předjarní módní trendy: Haute Bohemia / Resort 2014

Módní mikrotrend Haute Bohemia není pouze o pestrých vzorech a barvách. I střihy oblečení tohoto stylu mají svá specifika. Někdy v nich spatříte free šedesátky a dobu hippies, někdy z nich ucítíte folklorní prvky. Haute Bohemia vás nespoutá nepohodlnými střihy a ani vás neunudí nudnou fazónou. Sukně jsou mnohdy jakoby pouze sešité ze šátků, rukávy mohou mít nabíraná ramena nebo být celé nadýchané a pohodlně široké. Kalhoty i kalhotové overaly se rozšířily, sukně obvykle pohodlně prodloužily. A hledáte-li skutečně ideální inspiraci pro tento styl, podívejte se na romský festival. Protože právě tradiční móda romského etnika se do nového Haute Bohemia stylu promítla nejvíce.

FOTOGALERIE: Etnostyl Haute Bohemia vás nabije energií

Nepleťte si ale Haute Bohemia styl s uměním kombinovat nekombinovatelné. Někdy je méně více, i když u takto pestrého stylu se to možná může zdát poněkud paradoxní. Tentokrát vsaďte na hotové promyšlené návrhářské kombinace, nebo oblečení v tomto stylu s dalším vzorovaným oblečením nekombinujte. Pokud musíte, volte do kompozic jednobarevné kousky, optimálně v neutrálních barvách nebo v barvě, kterou obsahuje již váš Haute Bohemia kousek.

Resort 2014 kolekce Altuzarra i Just Cavali ukazují, jak citlivě se musí v tomto stylu kombinovat.

Resort 2014 kolekce Altuzarra i Just Cavali ukazují, jak citlivě se musí v tomto stylu kombinovat.

Make-up raději „nahý“ než řvoucí!

Tak citlivě, jak je třeba přistupovat ke kombinacím, je třeba u Haute Bohemia trendu přistoupit i k make-upu. Zapomeňte na extra výrazné oči s kouřovými stíny, ale i na řvoucí barvy rtěnek. Méně je více i tady a tak klidně zvolte nude make-up nebo jen make-up velice jemně decentní v pastelových odstínech. A žádné nepřirozené barvy – pestrost která je na vašem outfitu musí tentokrát ostře kontrastovat s decentností vašeho make-upu.

Zdroj obrázků: móda z kolekcí oblečení návrhářů a firem, Style.com

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail