Jednodílné plavky byste neměly ignorovat, ani pokud jste zarytá vyznavačka odhalování se sluníčku. Postavu dělají dokonalou, skvěle se v nich plave a mnohem více než dvoudílné plavky umožňují vyniknout vzorům, střihu i barvě. Vypadáme v nich sexy a také uvolněně, protože si nemusíme hlídat neposedné vnady či faldíky. Teď vám představíme nejlepších 10 kousků z letošních designérských plavkových kolekcí. Můžete zainvestovat 200 až 500 dolarů a pořídit si je, nebo se alespoň jejich střihem barvou či vzorem inspirovat při výběru jiných levnějších kousků.

Vypadají sexy, postava v nich dostává lepší tvary, umí skrýt drobné nedostatky – to je výsada, kterou nám nabízí jednodílné plavky. Která žena nesní o tom, být dokonalá při chůzi po pláži či u bazénu? A zatímco bikiny nám sebevědomí dodat vždy nemusí, jednodílné plavky nám naopak nahrávají. Top módní designeři a také návrháři plavek na tento kousek šatníku rovněž nezapomněli. 10 kousků z jejich kolekcí, které vám teď představím, nevyniká ani extravagancí, ano vyzývavostí – jsou ale dokonale ženské, smyslné a fashion. Jsou to prostě kousky, jaké by měly být i ve vašem letošním šatníku. Jednodílné plavky do něj rozhodně patří!

1. Jednodílné plavky s drapérií z kolekce Norma Kamali

Jsou trochu retro, ale rozhodně ne staromódní. Opticky zmenšují nadměrné poprsí a umí nenápadně a módně ukrýt boky. Kromě barvy červených pomerančů je Norma Kamali nabízí také bílé nebo pastelově tyrkysové. Necháte za ně sice slušnou část platu (459,80 €), ale jen si představte sebe sama v těchto jednodílných plavkách, se slunečními brýlemi a v klobouku – prostě femme fatale!

Jednodílné plavky z kolekce Norma Kamali pro jaro a léto 2014.

Jednodílné plavky z kolekce Norma Kamali pro jaro a léto 2014.

2. Jednodílné plavky s řetízky od Jason Wu

Barevnost je nekompromisní – prostě sexy černá. A trochu exotiky dodávají také řetízky místo šňůrek na zadním dílu plavek. Tyto jednodílné plavky (510 €) by nezklamaly ani při hrátkách v Padesáti odstínech šedi. A i vy v nich budete vypadat dráždivě a sexy.

Jednodílné plavky z kolekce Jason Wu pro jaro a léto 2014.

Jednodílné plavky z kolekce Jason Wu pro jaro a léto 2014.

3. Jednodílné bandeau plavky Miu Miu

Někdo si prostě léto a ani plavky bez vzorů neumí představit. Natožpak plavky. Ty jednodílné mají velkou výhodu – vzory na nich dokonale vyniknou. Tak, jako růže na jednodílných plavkách Miu Miu (220 €). Vypadají jako stará tapisérie, ale plavkám samotným na modernosti rozhodně neubírají. Jsou krásné jako plavky, i jako top třeba do krátkých džínových šortek.

Jednodílné plavky z kolekce Miu Miu pro jaro a léto 2014.

Jednodílné plavky z kolekce Miu Miu pro jaro a léto 2014.

4. Jednodílné neoprénové plavky Lisa Marie Fernandez

Být svůdná v neoprénu? I to jde. Někdy potřebujeme plavky funkční a ty nabídla Lisa Marie Fernandéz. Její neoprénové jednodílné plavky (454 €) z vás neudělají potápěče, ale umožní vám plně se věnovat vodním sportům bez vady na kráse.

Jednodílné plavky z kolekce Lisa Marie Fernandez pro jaro a léto 2014.

Jednodílné plavky z kolekce Lisa Marie Fernandez pro jaro a léto 2014.

5. Jednodílné plavky Tory Burch s krajkou ve vintage stylu

Jemný modrý potisk a na bocích všívaná krajka – na první pohled mají tyto jednodílné plavky Tory Burch (220 €) poněkud village styl, ale na postavě nepostrádají styl a jejich romantický nádech dodává každé majitelce těchto plavek jemnost a dívčí mladistvost.

Jednodílné plavky z kolekce Tory Burch pro jaro a léto 2014.

Jednodílné plavky z kolekce Tory Burch pro jaro a léto 2014.

6. Jednodílné plavky Zimmermann s průhlednými efekty

Módní efekt průhlednosti, čisté linie a moderní střih – to vše najdete v jednom modelu plavek z kolekce Zimmermann (285 €). Černá barva plavek tentokrát nepůsobí nudně, průhlednost a vrstvení, které však není na úkor pohodlí, se postarali o zpestření i takto jednobarevného modelu. Jednodílné plavky Zimmermann naznačují kalhotky ve stylu 50-tých let, ale současně je potlačují díky kompozici do jednodílného modelu. Skvělé řešení, jak být „in“ a nemuset k tomu pobrat všechnu odvahu.

Jednodílné plavky z kolekce Zimmermann pro jaro a léto 2014.

Jednodílné plavky z kolekce Zimmermann pro jaro a léto 2014.

7. Jednodílné plavky Agent Provocateur v pestrých barvách a s provokativními výřezy

Nepřehlédnutelné neonové barvy a provokativní prostřihy v sobě zahrnuje model jednodílných plavek Agent Provocateur (360 €). Obléct si je znamená nebýt šedou myškou a být vidět. Jsou nabité pozitivní energií i sexappealem. Jednodílné plavky jsou v tomto případě cestou ke kreativitě, kterou můžete projevit i v létě u vody. Svůj plavkový outfit můžete ještě k dokonalosti dotáhnout pomocí zlatých náramků.

Jednodílné plavky z kolekce Agent Provocateur pro jaro a léto 2014.

Jednodílné plavky z kolekce Agent Provocateur pro jaro a léto 2014.

8. Jednodílné plavky Eres v nepřehlédnutelné fialové barvě

Jednodílné plavky bez ramínek Eres (390 €) zaujmou úchvatnou fialovou barvou a třásňovým zdobením živůtku. Jsou přizpůsobené tomu, aby dokázaly pomoci vyformovat naši postavu v plavkách k naprosté dokonalosti. Pomáhá jim k tomu speciální materiál i jednoduché linie rozdělené do formovacích sekcí.

Jednodílné plavky z kolekce Eres pro jaro a léto 2014.

Jednodílné plavky z kolekce Eres pro jaro a léto 2014.

9. Jednodílné plavky Dolce&Gabbana v provokativní tyrkysové

Opět jen jedna barva – tentokrát výrazná tyrkysová, postačila jednodílným plavkám Dolce&Gabbana k tomu, aby patřily mezi top plavky této sezóny. Formovaný živůtek umožňuje jednodílné plavky nosit s ramínky nebo bez nich. Kalhotková část plavek je posazená módně níže pod bedra.

Jednodílné plavky z kolekce Dolce&Gabbana pro jaro a léto 2014.

Jednodílné plavky z kolekce Dolce&Gabbana pro jaro a léto 2014.

10. Jednodílné plavky Roksanda Ilincic s atraktivními pruhy

Plavková kolekce anglické návrhářky Roksanda Ilincic vyniká barevností, kombinací barev i použitím kostky. Avšak do našeho výběru top 10 designérských plavek sezóny jsme mohli vybrat jen jedny. A tak jsme zvolili úchvatné jednodílné plavky v proužkovém designu (395 €). Černo-bílo-fialové proužky doslova prozařuje neonově meruňkový pruh. Pruh je vůdčí linií celého modelu a tak se objevuje i jako ramínka plavek – ve stejné šířce.

Jednodílné plavky z kolekce Roksanda Ilincic pro jaro a léto 2014.

Jednodílné plavky z kolekce Roksanda Ilincic pro jaro a léto 2014.

Zdroj obrázků: kolekce plavek návrhářů, vše koupíte v e-shopu Net-a-porter.com

CHCI MAGAZÍN PROFIMODA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Profimoda do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem komunity lidí, kteří milují módu, módní trendy a vše kolem moderního životního stylu.

Váš e-mail